Nowa praca na urlopie wypoczynkowym

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Nowa praca na urlopie wypoczynkowym

#1

#1 Post autor: natash »

Primo nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem wątek :).

Sytuacja czysto teoretyczna, szukam pracy, ktoś chcę mnie w miarę szybko, np w ciągu miesiąca, a mam miesiąc wypowiedzenia. Czyli kończę dany miesiąc i cały kolejny. Według kodeksu pracy niema ograniczeń co do ilości umów o pracę "naraz", ale dopóki nie skończy się urlop wypoczynkowy, stary pracodawca nie wyda mi świadectwa pracy, jak to się ma do nowego miejsca zatrudnia, zatrudniają bez świadectwa pracy?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#2

#2 Post autor: saiqard »

w jednym czasie mozesz miec kilka umow o prace.
Nie ma z tym problemu

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#3

#3 Post autor: natash »

Ale podobno nową umowę można podpisać, dopiero jak się ma świadectwo pracy,a to wydają po urlopie?

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#4

#4 Post autor: weis »

natash pisze:Ale podobno nową umowę można podpisać, dopiero jak się ma świadectwo pracy,a to wydają po urlopie?
Nieprawda. Możesz podpisać nową umowę nawet bez żadnego świadectwa pracy.
Fire, aim, ready!

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#5

#5 Post autor: minimalist300 »

Możesz pracować na kilka umów tak jak np robią to lekarze. Kilka umów o pracę z różnymi szpitalami. To nie chorobowe gdzie nie możesz nigdzie pracować tylko urlop, więc możesz z tym czasem zrobić co chcesz.

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#6

#6 Post autor: lxs »

natash pisze:Ale podobno nową umowę można podpisać, dopiero jak się ma świadectwo pracy,a to wydają po urlopie?
Świadectwo pracy są wysyłane dopiero do miesiąca od wygaśnięcia stosunku pracy, więc argument nie jest trafiony. Nowemu pracodawcy świadectwo pracy jest potrzebne do potwierdzenia Twojego stażu pracy i tym samym zachowania ciągłości składek do ZUS i chociażby liczenia ile dni urlopu ci się należy.

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#7

#7 Post autor: majki »

lxs pisze:Świadectwo pracy są wysyłane dopiero do miesiąca od wygaśnięcia stosunku pracy, więc argument nie jest trafiony.
Nastąpiła jakaś zmiana w przepisach ? Do tej pory pracodawca miał 7 dni na dostarczenie lub wysłanie świadectwa pracy.

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Marek607 »

wygoglałem:

klik
§ 2. 1. Pracodawca wydaje świadectwo pracy bezpośrednio pracownikowi albo osobie upoważnionej przez pracownika na piśmie — w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy.

2. Jeżeli wydanie świadectwa pracy pracownikowi albo osobie przez niego upoważnionej nie jest możliwe, pracodawca, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia ustania stosunku pracy, przesyła świadectwo pracy pracownikowi lub tej osobie za pośrednictwem poczty albo doręcza go w inny sposób.

natomiast
wannabe
wannabe
Posty: 135
Rejestracja: 10 sty 2008, 16:44

#9

#9 Post autor: natomiast »

Pewnie nie każdy to ma, ale myślę, że warto o tym pamiętać, mianowicie o umowie o zakazie konkurencji. Przechodząc do nowego pracodawcy będąc nadal zatrudniony w danej firmie, w przypadku posiadania takiej umowy, możesz złamać jej postanowienia i obecny pracodawca może wyciągnąć konsekwencje w stosunku do Ciebie.

ODPOWIEDZ