Emigracja do DE

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
kacper
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 04 wrz 2012, 13:20

#16

#16 Post autor: kacper »

hubertzw pisze: zaczynam sie coraz bardziej obawiac ze PiS moze nas wyprowadzic z UE co bylo by katastrofa i duza niewiadoma dla osob pracujach za granica
Nikt nas nigdzie nie wyprowadzi, spokojnie.

Jarek i ekipa naprawią burdel w TK, który zrobiła PO, a później będą rządzić - czy lepiej, czy gorzej? zobaczymy, sądząc po mediach - nie będzie to łatwe. Cieszy fakt, że na pewno nas nie "okradną", po rządach PO nie ma z czego :)

Co do pracy w DE, sam się przymierzam, kolega pracujący w Berlinie mówi, że zespół jest tak zróżnicowany językowo, że niemiecki można usłyszeć tylko z automatu do odbijania karty na drzwiach :)

hubertzw
wannabe
wannabe
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2009, 07:37
Lokalizacja: Warsaw/Bratislava

#17

#17 Post autor: hubertzw »

nie bylbym tego tak pewien, jak UE zacznie nas upominac za TK to PiS moze uznac ze za bardzo sie wtracaja, prezes moze sie obrazic na unie...

nie wiem co trzeba dzisiaj aby podjac decyzje o wyjsciu z EU ale jak masz sejm, senat, prezydenta, TK to mozesz zrobic tak aby dalo sie np tylko wiekszoscia glosow podjac taka decyzje. Wiem ze moze wyciagam zbyt daleko idace wnioski ale patrzac na to co sie dzieje to nie wykluczam juz niczego, bardzo chcialbym sie w tej kwestii mylic

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Emigracja do DE

#18

#18 Post autor: konradrz »

bigboss pisze:lepiej kupić sobie pod choinkę Teslę P85D, czy BMW i8? Bo na oba nie mam miejsca w garażu.
Teslę.
Miałem jazdę próbną elektrycznym BMW, i... I nic specjalnego.
(Teslą nie jeździłem, ale kolega mówi że wymiata)

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: Emigracja do DE

#19

#19 Post autor: bigboss »

konradrz pisze: Miałem jazdę próbną elektrycznym BMW, i... I nic specjalnego.
(Teslą nie jeździłem, ale kolega mówi że wymiata)
Dzięki. Też się skłaniam ku Tesli.
Trochę tylko problem, że nie ma gdzie tankować w Polsce, ale powinno być lepiej. Chociaż oczywiście w DE jest z tym łatwiej, żeby być w temacie wątku. A najfajniej podobno w Skandynawii.

Trochę mam jednak wątpliwości do tego autonomicznego systemu co sam kieruje. A jak podczas jazdy nagle pojawią się przede mną sanie świętego Mikołaja? Czy komputerowy system potrafi wyminąć renifera ze świecącym nosem?

Pozdrawiam elektrycznie
Mariusz

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

Re: Emigracja do DE

#20

#20 Post autor: wookasch »

bigboss pisze: Dzięki. Też się skłaniam ku Tesli.
Trochę tylko problem, że nie ma gdzie tankować w Polsce, ale powinno być lepiej. Chociaż oczywiście w DE jest z tym łatwiej, żeby być w temacie wątku. A najfajniej podobno w Skandynawii.
"Na dniach" bedzie pierwszy supercharger przy A2 w okolicach Poznania, kolejny w Wawie.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Emigracja do DE

#21

#21 Post autor: Sofcik »

konradrz pisze:
bigboss pisze:lepiej kupić sobie pod choinkę Teslę P85D, czy BMW i8? Bo na oba nie mam miejsca w garażu.
Teslę.
Miałem jazdę próbną elektrycznym BMW, i... I nic specjalnego.
(Teslą nie jeździłem, ale kolega mówi że wymiata)
W ubiegłym roku miałem okazję porozmawiać o Tesli z panami na Fujitsu Forum.
Gwarancja dożywotnia na baterie/akumulatory, w całym DE darmowe "tankowanie" przy autostradach, możliwość ładowania z 220V. I dwa małe śmieszne siedzenia w bagażniku - z samochodu robi się 5+2 miejsca. Choć osoba powyżej 170cm w tym "bagażniku" nie ma wygodnie - sprawdzałem.
Ale w środku wyposażenie i wykończenie robi wrażenie. No i fajnie jeździ - szkoda tylko, że taka droga :/

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: Emigracja do DE

#22

#22 Post autor: bigboss »

Sofcik pisze: Ale w środku wyposażenie i wykończenie robi wrażenie. No i fajnie jeździ - szkoda tylko, że taka droga :/
Przeczytaj koniecznie http://waitbutwhy.com/2015/06/how-tesla ... -life.html - tam jest wyjaśnione, dlaczego musiał zacząć od droższych, żeby mieć pieniądze na tańsze za chwilę.

I tego sobie życzmy na święta i na nowy rok!
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#23

#23 Post autor: PatrykW »

.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#24

#24 Post autor: freel4ncer »

A tak przy okazji - patrzcie jak Polakow ladnie wytresowano , wystarczy powiedziec zyd w telewizji - odrazu panika i strach w oczach :D
Prowadzacy zdazyl przeprosic zanim jeszcze , laska powiedziala ten kawal
To sie nazywa tresura :D
https://www.youtube.com/watch?v=EEyaRG2gmuM

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Emigracja do DE

#25

#25 Post autor: Kyniu »

Lepie_pierogi pisze:Akurat chciałem się odnieść tylko do tego fragmentu i miała to być swojego rodzaju sarkastyczna wisienka na torcie żalów i frustracji wylewanych przez Ciebie tu na forum, które jak się domyślam mają tłumaczyć niezadowolenie czy niepowodzenia życiowe tak absurdalnymi powodami.
Bardzo proszę adminów zarówno o kasowanie takich wypowiedzi jak i blokowanie profili, które służą wyłącznie zaśmiecaniu forum.

freemaxis
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2008, 11:09

Re: Emigracja do DE

#26

#26 Post autor: freemaxis »

Lepie_pierogi pisze:
freemaxis pisze:Doszedłem do wniosku, że trzeba stąd uciekać bo trochę szkoda moich dzieci bo jeżeli kiedykolwiek w PL było dobrze to właśnie się to kończy
To twoje dzieci należą do Platformy Obywatelskiej? ;D
To się nazywa troska o najbliższych w jakiej PL przyszło nam żyć, też myślałem, że będzie tylko lepiej. Następne 4 lata mogą nas cofnąć do 2004.
GPW na razie cofnęła się o 5 lat, to dobrze obrazuje poziom gospodarki za 2 lata.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

Re: Emigracja do DE

#27

#27 Post autor: Deidara »

freemaxis pisze:
Lepie_pierogi pisze:
freemaxis pisze:Doszedłem do wniosku, że trzeba stąd uciekać bo trochę szkoda moich dzieci bo jeżeli kiedykolwiek w PL było dobrze to właśnie się to kończy
To twoje dzieci należą do Platformy Obywatelskiej? ;D
To się nazywa troska o najbliższych w jakiej PL przyszło nam żyć, też myślałem, że będzie tylko lepiej. Następne 4 lata mogą nas cofnąć do 2004.
GPW na razie cofnęła się o 5 lat, to dobrze obrazuje poziom gospodarki za 2 lata.
Proponuję abyś poinwestował na giełdzie kilka lat a później się na ten temat wypowiadał bo jak widzę taki wpis to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Zero jakiegokolwiek pojęcia o procesach rządzących giełdą. Ale podpowiem Ci. Sprawdź kiedy giełda zaczęła mielić w miejscu i osuwać się pod własnym ciężarem. I czy to przypadkiem nie było po zabraniu miliardów z OFE przez "krula Europy". Do tego giełdy zagraniczne są po potężnych wzrostach przez ostatnie kilka lat. Nasz banan stał w tym czasie w miejscu. Amerykanie przebili szczyty z przed krachu w 2009. Niemcy to samo. A co zrobił nasz banan to sobie sprawdź sam.
Inny przykład. Zobacz jak zachowywał się KGHM przez kryzys w 2009 i korektę dwa lata później a jak kiedy "krul Europy" przywalił podatek od kopalin. Doszedł do tego jeszcze spadek cen miedzi i sytuacja w Chinach w późniejszym okresie, ale stabilność spółki na giełdzie podkopało Peło. Ile jest dziś warta akcja KGHM każdy może sprawdzić.
Dodam do tego że skrzydło gospodarcze obecnego rządu jest najmocniejsze od 25 lat. Jest tam naprawdę grupa solidnych fachowców którzy jak mało kto znają się na finansach i gospodarce. I wbrew temu medialnemu jazgotowi robią to co do nich należy.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

freemaxis
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2008, 11:09

#28

#28 Post autor: freemaxis »

Proponuje przeczytać dzisiejszy wpis Pani Krystyny P.
DRODZY WYBORCY,
Dziś po południu uchwalimy "małą" ustawę o tvp i radio publicznym.Zmienimy ich władze.Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne.
Wyborcy dowiedzą się wreszcie ,co robi dla nich rząd, Sejm i Prezydent,których wybrali.
Pani J.Dobrosz-Oracz,p.Kraśko,p.Lewicka,p.Tadla,oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia.Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor.
Taryfy ulgowej nie będzie.Pompki i przebieżki medialne z plecakami.Pod górkę.Osobne cele rozmyślań.
Szkolenie do skutku.
Ja pierd... kto nami rządzi? Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że żyjemy obecnie w normalnym kraju?

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Emigracja do DE

#29

#29 Post autor: frontier »

freemaxis pisze:
Lepie_pierogi pisze:
freemaxis pisze:Doszedłem do wniosku, że trzeba stąd uciekać bo trochę szkoda moich dzieci bo jeżeli kiedykolwiek w PL było dobrze to właśnie się to kończy
To twoje dzieci należą do Platformy Obywatelskiej? ;D
To się nazywa troska o najbliższych w jakiej PL przyszło nam żyć, też myślałem, że będzie tylko lepiej. Następne 4 lata mogą nas cofnąć do 2004.
GPW na razie cofnęła się o 5 lat, to dobrze obrazuje poziom gospodarki za 2 lata.
Niezaleznie od pogladów politycznych powiem tak: lepiej sie nie zabieraj za gielde, za bardzo wierzysz w to co uslyszysz w mediach a to cechuje dawców kapitalu.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Emigracja do DE

#30

#30 Post autor: balam »

Deidara pisze: Dodam do tego że skrzydło gospodarcze obecnego rządu jest najmocniejsze od 25 lat. Jest tam naprawdę grupa solidnych fachowców którzy jak mało kto znają się na finansach i gospodarce. I wbrew temu medialnemu jazgotowi robią to co do nich należy.
Mozna prosic o szczegoly tego co tak dobrze robia i dalczego to jest ok?
Somewhere back in time.

ODPOWIEDZ