Spotkanie forumowe - środa 30.03

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#61

#61 Post autor: lukaszbw »

Spotkanie bardzo udane ! Szczególne podziękowania dla "wodzireja" Sebastiana, Pepera i Łukasza Bromirskiego za zorganizowanie spotkania. Dziękuję też pracownikom Cisco, którzy prezentowali technologie nad którymi pracują.

Po takich spotkaniach człowiek nabiera troche więcej nadziei, że w Cisco nie chodzi tylko o zdobywanie kolejnych kontraktów czy osiąganie targetów w sprzedaży ale że można też stworzyć bez zobowiązań swego rodzaju community do wymiany wiedzy/poglądów na temat sieci przynajmniej.

Jeżeli chodzi o przyszłe spotkania to mam kilka sugestii:

1. Wczoraj grafik był bardzo napięty. Trudno było prowadzącym dokończyć prezentacje a zainteresowanym zadać pytania bez wyraźnego przerywania prezentacji. Musimy pamiętać, że na tego typu spotkania przychodzą osoby techniczne więc pytań jest sporo ale czasami trudno co chwile przerywać prowadzącemu w środku zdania. Podsumowując, może troche mniej ale pozwolić na dyskusje nad tematem.

2. Co do tematyki prezentacji. Uważam, że nie powinniśmy starać się kopiować Cisco Forum czy Cisco Live. Prezentacje przynajmniej do tego drugiego są dostępne publicznie więc jak ktoś jest bardzo zainteresowany konkretną tematyką to może tam zerknąć.
Osobiście najchętniej widziałbym prezentacje o konkretnych case lub np. best practices.
To tylko taka mała sugestia bo zawsze uważam, że darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy więc cokolwiek będzie to warto posłuchać.

3. Sugeruje użyć opcji ankiety odpowiednio wcześniej aby dobrać najlepsze tematy prezentacji. Czyli wrzucić propozycje spotkania, nawet bez konkretnej daty aby padały propozycje tematów. Potem z tego zrobić ankiete i wybrać 2-3 na które najwięcej osób głosowało.

4. Ponieważ natchnieniem forum był certyfikat CCIE może warto na spotkaniu poświęcić 15-20 minut na temat zmian w certyfikatach oraz nowych kierunkach. W tej dziedzinie dzieje się sporo i jak ktoś nie siedzi w temacie to potem wogóle nie wie co się dzieje. Może to zachęci niektórych do zainteresowania się nową ścieżką czy odnowieniem utraconych certyfikatów.


Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#62

#62 Post autor: frontier »

Dzięki Seba i inni za zorganizowanie spotkania ;) Szkoda że VIRLa nie wygrałem, może następnym razem się uda.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

hubertzw
wannabe
wannabe
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2009, 07:37
Lokalizacja: Warsaw/Bratislava

#63

#63 Post autor: hubertzw »

zgodze sie z Lukaszem, presje czasu dalo sie odczuc i niektorzy prezenterzy konczyli tak nagle i nie bylo szans na zadne pytania.

Co do tematow to:
- security - Cisco dziala ostatnio aktywnie wiec na pewno jest wiele ciekawych tematow
- data center - stoimy na progu rewolucji wiec chetnie bym wysluchal cos na temat koncepcji (nie tylko Cisco) co do migracji z tradycyjnych DC do wirtualnych (tak wiem bylo 2 dni temu ale temat jest dynamiczny)
- cos moze takze od weteranow ktorzy mogliby sie podzielic jakims doswiadczeniem zdobytym przy ciekawym projekcie (good practise, jakie bledy popelnilem i jak z tego wybrnalem, jak ich uniknac w przyszlosci, itp)

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#64

#64 Post autor: balam »

Dzieki za spotkanie.
Co do poprawy to na pewno czas, bo bylo za ciasno tak jak juz koledzy wypunktowali.

Sesja Piotrka L. na pewno fajnie byl bylo zobaczyc w takiej prezentacji jak mial ostatnio Gangrena.
Somewhere back in time.

mrbeat
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2008, 15:59

#65

#65 Post autor: mrbeat »

Ja również dziękuję za spotkanie, świetna okazja do lepszego zapoznania się i myślę że również dobra forma aktywacji. Zgodzę się z poprzednikami że ilość treści w sesjach tematycznych była z jednej strony atrakcyjna, jednak faktycznie cenna była by możliwość poprowadzenia dłuższych dyskusji i wymiany doświadczeń. Jest to, tak myślę, zwyczajnie bardzo dobra okazja dla tego typu działań, na typowych konferencjach czy prezentacjach produktowych nie zawsze jest na to czas. Cenna wydaje mi się była by też wymiana przemyślen z serii Quo Vadis w różnych obszarach zwłaszcza że wiele ciekawego się dzieje, każdy ma swoje doświadczenia i cenna była by wymiana tych doswiadczeń.

Z sesji tematycznych moją szczególną uwage zyskała ta dotyczaca wpływu podjęcia wyzwania i dążenia do certyfikacji na poziomie CCIE na strukture mózgu kandydata oraz jego zachowania :) brawa dla prowadzącego za doskonałe przedstawienie zagadnienia i adekwatne zobrazowanie. Zaczełem mysleć, że warto się przed tym skonsultoawć z neurologiem.

Robert02
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2016, 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Spotkanie forumowe - środa 30.03

#66

#66 Post autor: Robert02 »

Kiedy będzie kolejne spotkanie?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Spotkanie forumowe - środa 30.03

#67

#67 Post autor: Seba »

Plany były czerwcowe, ale coś szybko "kalendarz" się kończy... sprawdzę jeszcze dostępność terminów, ale przed wakacjami może być ciężko, a lipiec-sierpień po prostu nie są najlepszym okresem.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Spotkanie forumowe - środa 30.03

#68

#68 Post autor: peper »

Ja myślę, że połowa października może być realna z ogłoszeniem w połowie września
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Spotkanie forumowe - środa 30.03

#69

#69 Post autor: Seba »

No ma to sens, chociaż zastanawiam się czy trzeba czekać aż do połowy października...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ