Temat prezentacji związany z Ethernetem

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Parker
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:24

Temat prezentacji związany z Ethernetem

#1

#1 Post autor: Parker »

Witam serdecznie,

Potrzebuję podpowiedzi co do wyboru tematu związanego z Ethernetem (mam taki wygłosić na studiach- ok. 30 min). Sęk w tym, że chciałbym aby do zagadnienia było trochę materiałów po polsku. I nie może to też być jakaś prehistoria z ubiegłego wieku.

Przykładowe tematy (nie mogę ich wybrać): Carrier Ethernet, Scrambling, PoE, SPB, ethernet over mpls, 802.1AE,
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2016, 00:11 przez Parker, łącznie zmieniany 1 raz.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Temat prezentacji związany z Ethernetem

#2

#2 Post autor: lbromirs »

Parker pisze:Witam serdecznie,

Potrzebuję podpowiedzi co do wyboru tematu związanego z Ethernetem (mam taki wygłosić - ok. 30 min). Sęk w tym, że chciałbym aby do zagadnienia było trochę materiałów po polsku. I nie może to też być jakaś prehistoria z ubiegłego wieku.

Przykładowe tematy: Carrier Ethernet, Scrambling, PoE, SPB, ethernet over mpls, 802.1AE,
Bardzo dobre przykładowe tematy.

Ashtaway
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2011, 07:42

#3

#3 Post autor: Ashtaway »

PoE chyba z tego będzie najciekawsze, bo z nim najszybciej się zwykli użytkownicy zetkną. Powinno też być całkiem dużo materiałów o tym po polsku.

Nie napisałeś dla kogo i na jakim poziomie robisz tą prezentację, ale zakładam, że w jakimś technikum albo na studiach?

Parker
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:24

#4

#4 Post autor: Parker »

Żadnego z przykładowych wziąć nie mogę właśnie. Wymieniłem je, aby tak mniej wiecej pokazać na ile skomplikowane to ma być.
Prezentacja na studia.

Zależy mi na materiałach po polsku, bo wtedy jestem bardziej pewny, że faktycznie dobrze zrozumiałem jak to działa i łatwiej się prezentuje. Więc gdyby takie materiały do tematu były, może jakaś książka czy fragment, lub jakieś video to byłoby przyjemniej.

Awatar użytkownika
Szutor
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:33

#5

#5 Post autor: Szutor »

To zrób coś ze spanning-tree i będziesz miał temat do rozmowy choćby i na 10 godzin ;) np.
Dlaczego Ethernet wrażliwy jest na problem pętli i jak się przed nim bronić (teoria dlaczego powstają pętle i po co świat wymyślił protokół 802.1D i pochodne).

W polskich publikacjach do egzaminu CCNA i CCNP znajdziesz szczegółowy opis.
CCNP
#12269928

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

#6

#6 Post autor: Mike »

Dużo jest opisów po polsku na temat list dostępu (IP access-list).

Temat akurat na 30 min, np.
"Rodzaje ACL i ich zastosowanie w praktyce"

ODPOWIEDZ