Wiek zdawania CCNA

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Wiek zdawania CCNA

#16

#16 Post autor: Dej0 »

23 lata CCNA i dwa lata później CCNP a ostatnio CCDP ale cały czas czuje że jestem w silnym trendzie spadkowym na krzywej wykresu Krugera-Dunninga :/

@DawidS28
Moja 72 letnia babcia którą szkoliłem lepiej ogarnia komputery niż jej córka (moja mama) :D

Dejm
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2016, 18:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wiek zdawania CCNA

#17

#17 Post autor: Dejm »

Ja zdałem w zeszłym roku, miałem 26 lat. Za chwilę mam CCNP SWITCH. W tym roku planuję zrobić jeszcze CCNP ROUTE, TSHOOT i ASA :)

Wystarczy chcieć. Nie sądzę, aby wiek miał tak ogromne znaczenie.

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: Wiek zdawania CCNA

#18

#18 Post autor: qligowski »

ja mialem 27 lat jak zdalem CCNA i dopiero po CCNA znalazlem pierwsza praca w IT , przebranzawiajac sie o 180 stopni

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Wiek zdawania CCNA

#19

#19 Post autor: SQ8UW »

23 lata CCNA/CCNP/CCDA i na tym zaprzestałem, żałuje, że na studiach nie zabrałem się za CCIE - przynajmniej byłby czas na to :D

tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

Re: Wiek zdawania CCNA

#20

#20 Post autor: tomon »

Patrząc na datę mojej rejestracji tutaj to już powinienem być 4krotnym CCIE :)
Kurde, 9 lat a ja właśnie ćwiczę zadania do CCNA - to trochę demotywuje. Co prawda nie jestem stricte z branży telekomunikacyjnej i nie było potrzeby aby ćwiczyć sieci aż tak bardzo.

Mam teraz trochę czasu to sobie coś tam labuje :)
Nie ma co patrzeć w tył tylko grać do bramki zgodnie z :

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. /Earl Nightingale "

i za kilka dni stuknie mi 31, ehhh :/


aha, proszę nie sugerować się moją datą rejestracji jak zadam tutaj na forum jakieś banalne pytanie :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wiek zdawania CCNA

#21

#21 Post autor: Kyniu »

tomon pisze:Patrząc na datę mojej rejestracji tutaj to już powinienem być 4krotnym CCIE :)
Ja mam "Joined 4 Nov 2006" i też bez CCIE tak że spoko. Kwestia potrzeb i/lub priorytetów plus czynniki zewnętrzne. Z "expert" mam za to 2x MCSE ;)
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

Re: Wiek zdawania CCNA

#22

#22 Post autor: tomon »


mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Wiek zdawania CCNA

#23

#23 Post autor: mhuba »

Podobno najlepszy okres na posadzenie drzewa był 20 lat temu, drugi równie dobry jest dzisiaj.
Czy jakoś tak to było ;)

Pzdr
mHuba

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiek zdawania CCNA

#24

#24 Post autor: Sofcik »

Naprawdę ważne dla Was jest kto i kiedy zdał CCNA? Zawsze sądziłem, że w pracy najwazniejsza jest wiedza a nie to co kto i kiedy zdał.
Jestem po 40ce, mam trochę papierków zrobionych ale od lat nie ciągnie mnie w stronę CCIE (jeśli już to SEC albo DC). Pracę "sieciową" zamieniłem na "DevOps" i jest mi z tym dobrze.
Myślę, że najważniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy tym, że "mam CCNA/CCNP/CCIE" a wiedzą - znam osoby bez CCNA czy MCP znające się na sieciach czy systemach na poziomie eksperckim. A znam też "papierowych" CCNP co to zrobili certyfifkat na studiach a trzeba im teraz (są grubo po 30ce) tłumaczyć, że to że switch ma w tablicy ARP jakiś MAC nie oznacza, że dana karta jest do niego bezpośrednio przypięta.

ODPOWIEDZ