Serwer plików NAS

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

Re: Serwer plików NAS

#16

#16 Post autor: ouidad »

lbromirs pisze:Mam i Synology i QNAPa.
Ostatnio dzięki mstrzyze zbudowałem potwora - 12x6TB, na FreeNASie (2x VDEVy z RAIDZ2, użyteczne 40TB). Po masakrze z przenoszeniem danych z Synology nie wrócę już na dedykowanego NASa, nie ma to po prostu sensu poza jakimś małym pudełkiem z RAIDem 1 na dwóch dużych dyskach "do bieżącego użycia".
Łukasz na czym polegał problem przy przenoszeniu danych ?

ps. nexus w domu - jaki switch taki NAS ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Serwer plików NAS

#17

#17 Post autor: lbromirs »

ouidad pisze:
lbromirs pisze:Mam i Synology i QNAPa.
Ostatnio dzięki mstrzyze zbudowałem potwora - 12x6TB, na FreeNASie (2x VDEVy z RAIDZ2, użyteczne 40TB). Po masakrze z przenoszeniem danych z Synology nie wrócę już na dedykowanego NASa, nie ma to po prostu sensu poza jakimś małym pudełkiem z RAIDem 1 na dwóch dużych dyskach "do bieżącego użycia".
Łukasz na czym polegał problem przy przenoszeniu danych ?
Strach, że niby 'Linuxowy softraid" ale jednak cholera wie...(tam był jeszcze SSD na cache i ten SHR Synology a nie "zwykły" RAID5). Na szczęście po zbutowaniu Ubuntu bez problemu wykrył wolumen i go podmontował. Potem tylko kopiowanie.
ouidad pisze:ps. nexus w domu - jaki switch taki NAS ;)
Oj tam oj tam ;)

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Serwer plików NAS

#18

#18 Post autor: natash »

Doradźcie co wybrać?
https://www.qnap.com/pl-pl/product/cont ... t_overview

231p odpada bo niema HDMI i pilota, a DLNA nie wykorzystam bo nie mam za nowego TV, a kabel to kabel jednak. Jest sens iść w 4k vs 1080 (obecny TV i tak tego nie ogarnia). Jak bardzo różnice w sprzęcie Proc, RAM, Flash mają wpływ na używanie tego pudełka.

ODPOWIEDZ