Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

Re: Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

#16

#16 Post autor: ronnie »

Ja polecam naturalny doping w formie lecytyny i uprawianie sportu, ewentualnie spacery.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

#17

#17 Post autor: mhuba »

natash pisze:Snu musi być 8h minimum, przy naszej pracy nocnej, często zmienia się rytm dobowy i hormony np. kortyzol wariują, problemy wyjdą po latach, prędzej czy później każdemu w związku z tym, niestety.
Masz jakieś własne obserwacje?
Ja jak przygladam się starszym network inżynierom to widać że mają wyraźnie dosyć tej pracy.
Znajomy takiego jednego inżyniera z USA, 45+, od dobrych 20 lat w tym biznesie po każdej nocnej akcji łyka jakieś proszki na uspokojenie/nasenne żeby w ogóle zasnąć.
Ogolnie jest cały roztrzęsiony, widać że jakiś rozregulowany.
Kilku kolejnych, też starsi, nigdy ich nie widziałem ale często z nimi rozmawiam, każdy praktycznie zaczyna dzień od narzekania, zastanawiania się ile zostało do emerytury etc.

Trochę to słabe, sam po sobie widzę że jeszcze kilka lat temu, wracałem do domu nad ranem po dobrej impreźie i po kilku godzinach byłem jak młody Bóg.
Teraz potrzebuje 2 dni żeby zregenerować się po akcji w pracy którą miałem do 5-6 nad ranem a stary nie jestem.

Pzdr
mHuba

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

Re: Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

#18

#18 Post autor: ronnie »

Ja pracowalem 4 lata na system zmianowy, w tym okolo 7 nocek w miesiacu w pracy. Jesli pracujesz i wychodzisz z pracy okolo 6-7, a nastepnego dnia masz wolne, to polecam wstac o 11 czy 12. Organizm troche przemeczy sie, ale dotrwasz normalnie do 21 czy 22 i normalnie pojdziesz spac. Nastepnego dnia wstaniesz normalnie. Jesli jednak pracujesz nastepnej nocy, to lepiej pospac do 15 czy 16, kto co lubi.

Z moich obserwacji na moim wlasnym organizmie zauwazylem, ze pozna jesienia i zima organizm potrzebuje duzo wiecej spania, zeby zregenerowac sie po pracy w nocy, a wiosna, latem i wczesna jesienia mozna mniej spac.

No i jeszcze jeden minus pracy na noc w moim przypadku to brak umiejetnosci zrzucenia zbednego balastu. Jezdzilem duzo na rowerze, pozniej biegalem, pilem duzo wody, normalny tryb zycia, a waga cale zycie taka sama. Kiedy zaczalem pracowac od 9 do 17 i uprawialem sport to duzo schudlem. Nie wiem czemu w tak rozlegulowanym trybie zycia nie udalo sie schudnac.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

#19

#19 Post autor: natash »

Przyczyną są hormony, one nie pozwalały Ci zrzucić kg. Niestety mam doświadczenia i teraz jak będę szukał pracy to chciałbym iść w projekty bo to pozwala pracować tylko w dzień. Poczytajcie o dobowy rytmie kortyzolu. Potem rodzą się kolejne problemy, aż orgazm kompletnie wariuje i dochodzi mnóstwo problemów które potem ciężko zdiagnozować i naprawić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomon
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2008, 19:14

Re: Techniki nauki/Szybkiego czytania/Medytacja :)

#20

#20 Post autor: tomon »

Nie wiem jak Wy ale ja od jakiegoś czasu korzystam z ruchomego/elektrycznego biurka. wysokość blatu jest regulowana - tak że można sobie dostosować jego poziom do "nastroju" jaki w danej chwili ma nasze ciało.
Sam u siebie zaobserwowałem że w pozycji stojącej moja efektywność znacznie wzrasta po np 2h siedzieniu.

Dla zinteresowanych mówie tutaj o mniej wiecej takich rozwiązaniach

https://www.myupdesk.com


a tutaj wideo ( nie sugerowac się tytułem , wiadomości nie tylko dla traderów - gość tam opowiada o tym na co zszedł ten temat :) .
https://www.youtube.com/watch?v=YGkX-5_V7-o

ODPOWIEDZ