Certyfikat CCSA

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Certyfikat CCSA

#1

#1 Post autor: minimalist300 »

Hej,
Jako ze kończę właśnie przygotowania do ccna security mysle o kolejnym cercie. Ccnp security jest w planach ale patrząc na oferty pracy (które mnie interesują) warto było by mieć certyfikaty Checkpointa. Czy ktoś z was przygotowywał sie do certyfikatu samemu? Z tego co widzę ostatnia wersja jest z R80 a checkpoint zaleca oficjalne 3 dniowe szkolenie które kosztuje $1600 usd netto i wymaga od pol roku do roku doświadczenia z ich produktami. Dodam jeszcze ze w obecnej pracy nie many checkpointa a mój poziom firewalli to znajomość asa na poziomie ccna sec. Jest jakaś opcja zeby zacząć sie samemu uczyć? Zrobiłem research i nie mogę znaleźć żadnych książek ani wideo - same out of date



Sent from my iPhone using Tapatalk

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Certyfikat CCSA

#2

#2 Post autor: mhuba »

Hej

Mi fakt posiadania certyfikatow z ChP bardzo pomogło, w sumie bym powiedzial ze wiedza tachniczna z kilku vendorów bardzo ułatwia w poruszaniu się po rynku pracy (masz więcej możliwości).
Przed egzaminami na CCSA i CCSE miałem szkolenia, miałem jakieś doświadczenie ale czy było to kluczowe raczej nie.
Do egzaminow można się przygotować na wirtualkach które można pobrać ze strony CheckPointa, niestety z tego co pamiętam trzeba mieć konto a jeśli nie masz albo firma nie ma statusu parterskiego to raczej musisz kombinować.
"Jakieś" materiały które chyba mam nawet do starszych wersji plus wirtualki i wszystko możesz opanować.
Szkolenia to nic innego jak również wirtualne środowisko i klikanie krok po kroku to co klika instruktor.
W życiu nie wydałbym za to 1600 usd netto, też nie 1600 zł, jeśli masz widzę na poziomie CCNA SEC to wiesz jak to wszystko działa tylko musisz poznać guziki, składnie.
Przez pierwszy dzien na takim szkoleniu uczysz się co to jest stateful firewall FW itp podstawy.

Jeśli miałbym teraz zaczynać to uczyłbym się z tego co jest dostępne, jeśli masz dostęp do materiałow i video R77 to uczyłbym się z tej wersji plus doczytałbym co jest takiego nowego w R80, tam nie ma jakiś rewolucyjnych zmian szczegolnie z tych podstawowych funkcjonalnosci ktore są wymagane na CCSA.

Pzdr
mHuba

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Certyfikat CCSA

#3

#3 Post autor: minimalist300 »

mhuba pisze:Hej

"Jakieś" materiały które chyba mam nawet do starszych wersji plus wirtualki i wszystko możesz opanować.

mHuba
Moglbys mi je udostepnic/odsprzedac?

Dzieki,
Lukasz

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Certyfikat CCSA

#4

#4 Post autor: mhuba »

minimalist300 pisze: Moglbys mi je udostepnic/odsprzedac?
Mam książki z kursu ale z wersji R65 ;)
Na YouTube masz video jak zbudować lab i kurs, dla wersji R75 i R77.
Jak dla mnie to wystarczy.
OS do ćwiczenia są do pobrania, nie znasz tam nikogo kto ma dostęp?
Tez mogą być ci potrzebne klucze demo jeśli będziesz ćwiczył ponad 30 dni.

mHuba

ODPOWIEDZ