Inwestycje - oszczędzanie

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Inwestycje - oszczędzanie

#1

#1 Post autor: natash »

Cześć,

Czy są osoby które budują tak swoje inwestycje, aby za X lat osiągnąć pasywny dochód? Jeżeli tak z jakich źródeł inwestowania Internetowego korzystacie, np. zakup stron internetowych? Macie jakieś ciekawe blogi, strony na temat inwestowania w tego typu rzeczy?

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#2

#2 Post autor: peper »

Obczaj blog/vlog Mirka burnejko www.trzypoziomy.pl
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#3

#3 Post autor: natash »

To znam, on inwestuje tylko w strony www. :) Szukam alternatyw, może ktoś na coś trafił na zagranicznych blogach. Znacie inne blogi oprócz Mirka mogą być zagraniczne o podobnej tematyce. Coś o oszczędzaniu, inwestycjach, życiu, karierze :).

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#4

#4 Post autor: freel4ncer »

Dla mnie wszystkie takie blogi to takie NLP - " Jestes zwyciezcom ;) "

To samo co Ci wszyscy doradzcy finansowi - zastanow sie jak by wiedzieli jak robic kase to by nie pracowali za grosze doradzajac innym ;)
To samo z tymi blogami ;)

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#5

#5 Post autor: Marek607 »

Michał dużo pisze o pieniądzach - ba, nawet wydał ksiażkę więc może to Cię zaciekawi

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
Marek.pro Marek Drzewiecki - blog administratora linux 8)

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#6

#6 Post autor: mhuba »

natash pisze:np. zakup stron internetowych?
O co chodzi z kupowaniem stron internetowych?

Ja praktycznie od pocztku życia zawodowego buduje sobie jakis taki portfel inwestycji i dla mnie kluczowe są dwie sprawy:
1) Umiejetność oszczedzania bez względu na to ile zarabiasz i o tym faktycznie możesz się dużo dowiedzieć od Michała http://jakoszczedzacpieniadze.pl.
2) Podnoszenie kwalifikacji i szukanie nowych możliwości zawodowych przez co udaje mi asię zarabiać więcej co za tym oszczędzam więcej i mam wieksze możliwości kredytowe.

Pewnie nikt gotowego rozwiązania Tobie nie da, najczęściej można przeczytać o inwestowaniu w nieruchomości, wykorzystując zdolność kredytową możesz inwestować z dzwignią, banki chętnie takie inwestycje kredytują, jest to dosyć bezpiecznie.
Z ciekawostek metr nowego mieszkania w Słupsku kosztuje 3000 zł/m2 a wynajem 50m2 kosztuje 2500-3000 zł czyli drożej niż w Warszawie ;) Zwrot z takiej inwestycji to jest około 20% rocznie a wszystko dlatego że buduje się tam w okolicy tarcza antyrakietowa i jest ogromne ssanie na wynajem fajnych mieszkan dla personelu.
Podobna akcja jakiś czas temu była we Wronkach jak Samsung przejmował kawałek fabryki Amica, ceny wynajmu domów były wyższe od tych warszawskich a ceny zakupu jak na najgłębszej prowincji.
Szukając takich okazji i możliwości pasywny dochód możesz zbudować bardzo szybko.

Ew możesz się teraz też zainteresowac naszą giełdą, po latach posuchy główne indeksy odbiły od dna i rosną od jakiegoś listopada roku ubiegłego jak szalone.
Cały zachód jest zdrowo napompowany i wszystko wskazuje że teraz strumień $$ z zachodu wedruje na rynki rozwijajace się w tym do Polski.
Jeśli mamy dobić do pułapów z przed kryzysu w USA (kiedy to indeksy w USA juz dawno wróciły na te pułapy) to czeka nas jeszcze 2 lata hossy.

Pzdr
mHuba

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#7

#7 Post autor: freel4ncer »

Polska gielda ? Najgorszemu wrogowi bym nie Polecil (to ze urosla to jedno , inna kwestia to zaufanie do niej )

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#8

#8 Post autor: mhuba »

freel4ncer pisze:Polska gielda ? Najgorszemu wrogowi bym nie Polecil
Wbrew pozorom nasza gielda jest słabo zależna od lokalnych wydarzeń politycznych w kraju, zachowuje się praktycznie tak jak inne giełdy krajów wschodzących wystarczy sobie porównać nasz WIG i węgierski BUX.
Jeśli nie chcemy czy nie znamy specyfiki spółek, nie mamy czasu na ich śledzenie zawsze możemy zainwestować w traker indeksu ETF.
Bardzo fajne rozwiązanie, tanie w zakupie, zbyciu i zarządzaniu.
W chwili obecnej na naszej giełdzie jest hossa i nie ma co się to obrażać i udawać że się nic nie dzieje.
Jeśli się nie znamy możemy skorzystać z brokerów typu CopyTrader np eToro i zaufać innym doświadczonym inwestorom (prowizja) którzy osiągają regularne zyski.

Pzdr
mHuba

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#9

#9 Post autor: freel4ncer »

Dobra dobra ile zes zarobil na tej gieldzie :) pytam z ciekawosci nie zlosliwosci .

Znam pare ludzi co to ciagle o gieldzie gadaja , wszytsko o niej wiedza itp itd i jakos nie widze zeby w luksusy oplywali ;)

Ja wyznaje zasade inwestowania w wiedze , zloto i nieruchomosci
Akcje mam bo dostaje od pracodawcy ale pozbywam sie odrazu przy vestowaniu.

Wiedza - wiadomo by wiecej zarabiac ;)
Zloto - bo w razie wojny / dziejowej zawieruchy - latwo sie z tym ucieka i wymienia
Ziemia - dlugotrwala inwestycja .

Moje podejscie jest bardzo konserwatywne i nie spodziewam sie zostac miliarderem . Aczkolwiek nie moge nazekac na swoje zycie (duzy dom i nowy mercedes juz jest :P ) spodziewam sie godnej starosci i pozostawienia czegos dzieciom / wnukom.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#10

#10 Post autor: mhuba »

Nigdzie nie napisałem że inwestująć na gieldzie można stać się miliarderem.
Pisałem że można tam starać się inwestować kapitał lub jego część który jest potrzebny do bardziej kapitałochłonnych inwestycji jakie są nieruchomości.
Jeśli masz $$ i trzymasz ją na lokacie i wyciągasz z niej 2,5% rocznie przed belką to możesz spokojnie wyciągnąć 10-20%.
Ten wyższy procent nie idzie w parze z opływaniem w luksusie ale z madrzejszym zarzadzaniem kapitałem.
Jest to też nowa przydatna wiedza o rynkach finansowych, nie koliduje z pracą bo i tak pracuje przy komputerze.
Jeśli jestem na bieżąco z sytuacja na rynkach a tej hossy na naszym rynku wyczekiwalem i byłem pewien że prędzej czy później nadejdzie po latach posuchy, to inwestuje się wtedy bardzo spokojnie i bez stresu.
Co innego pewnie jak o hossie na jakimiś rynku dowiadujesz się z głównego wydania wiadomości i jak wszyscy trąbią dookoła wtedy jest już najczęściej za późno.
Co do moich sukcesów to tak jak pisałem 10-20% rocznie jest realne a na tym ruchu na GPW od listopada udało mi się zarobić ponad 30%, inwestuje kwotami 6 cyfrowymi.
Czy to jest dużo czy mało to oczywiście zależy, na pewno więcej od konta oszczędnościowego czy lokaty.
Z giełdy ciężko się utrzymać i nie znam nikogo komu się to udało, chyba jedynie jednemu znajomemu który jest maklerem i pracuje w DM, ma stałą wypłatę ;)
Reasumując giełda to nie sposob na życie a okazja na pomnażanie oszczedności, oszczedności które można poźniej inwestować w nieruchomosci które generują 4-7% rocznie, niestety nie jest to dużo ale największy plus jest taki że zakup można kredytować, a dochód z wynajmu bank bierze pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej która to może się przydać przy zakupie kolejnej.

Złoto jest jednym z najbardziej spekulacyjnym surowcem, nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się jego kurs.
Inwestować tylko z myślą o wojnach i zawieruchach to chyba ciekawiej i bezpiecznej jest zainwestować w bunkier i suchy prowiant.
Ciężko też na złocie zbudować pasywny dochód a takich jest chyba cel natasha.

Pzdr
mHuba

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#11

#11 Post autor: freel4ncer »

Gielda o jakiej mowisz to nie jest dochod pasywny . Pasywnie to mozesz dywidendy otrzymywac.
Bunkier lepszy od zlota ? no tak z bunkrem pod pacha mozna sie przemiszczac ;)
Ja nie mowie lokowaniu nie wiadomo jakich srodkow w zlocie tylko posiadania pewnej ilosci pod reka na czarna godzine .
A juz napewno nie mowie o handlu zlotem dla zysku na zmianie kursu.
Dla zwyklego zjadacza chleba takiego jak ja to chyba tylko nieruchomosci .

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#12

#12 Post autor: Kyniu »

Nieruchomości? Kiepski pomysł. Złoto. Hmm. Jakiś zapas na pewno się przyda. Czemu? To proste. PiS - narodowy socjalizm. Brexit - narodowy socjalizm. Front Narodowy we Francji - narodowy socjalizm. Słowem gdzie nie spojrzeć w europie odradza się NationalSozialistische Arbeiterpartei. Mówi wam to coś? Jak nie to dodajcie jeszcze Deutsche = mamy NSDAP. Teraz lepiej? Szykuje się nam powtórka z historii. Dawno widać wojny w europie nie było i wielu za nią tęskni. Wiele naprawdę nie trzeba, żeby to co politycy wykorzystują cynicznie jako narzędzie do manipulowania ludzi, wymknęło się spod kontroli i zamieniło w koszmar. Zacznie się demontażem UE (do tego Putinowi potrzebny Orban, Kaczyński czy Marine Le Pen), przywróceniem walut narodowych, granic, ceł, a potem już prosta droga do klasycznej wojny. Więc jeśli już nieruchomości to najlepiej dobrze wyposażony schron - chociaż nie wiem czy nie lepiej szybko zginąć i nie widzieć tego końca.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

sayeret
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2007, 12:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#13

#13 Post autor: sayeret »

Co do złota to pamiętajcie, że przy zakupie często się rejestrujecie. Jak rządowi zabraknie pieniędzy to wtedy może zostać znacjonalizowane ;)

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#14

#14 Post autor: mhuba »

freel4ncer pisze:Gielda o jakiej mowisz to nie jest dochod pasywny . Pasywnie to mozesz dywidendy otrzymywac.
Ja nigdzie nie napisałem że giełda to jest dochód pasywny, jak najbardziej wymaga zaangażowania z mojej strony.
Jest to jeden ze sposobów inwestowania części moich oszczędności które później przeznaczam na zakup nieruchomości.
Początki sa trudne ale tak jest w każdej dziedzinie w której niezbedna jest wiedza.
Na początku z drżeniem ręki zmienialiśmy VLAN na porcie dostępowym a po latach jak już znamy jakąś sieć robimy większość zmian odruchowo.
Podobnie jest z rynkiem kapitałowym początki są trudne i ręce drżą ale z czasem nabieramy pewnej automatyzacji przy podejmowaniu decyzji.
Kyniu pisze:.... mamy NSDAP
Kyniu jak zwykle w formie, idąc tym tropem to faktycznie po co inwestować, po co się dalej uczyć, faktycznie zostaje tylko budować bunkier, kupić such prowiant, sztabkę złota, trochę cyjanku i czekać aż zapukają.

Pzdr
mHuba

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Inwestycje - oszczędzanie

#15

#15 Post autor: freel4ncer »

sayeret pisze:Co do złota to pamiętajcie, że przy zakupie często się rejestrujecie. Jak rządowi zabraknie pieniędzy to wtedy może zostać znacjonalizowane ;)
Monety bulionowe :)

ODPOWIEDZ