Jęczący na Polskę vs. trzeźwo patrzący

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Jęczący na Polskę vs. trzeźwo patrzący

#1

#1 Post autor: Kyniu »

freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 11:44 Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D
A gdzie jest to "u siebie"? Bo dla mnie życie w "PiSolandzie" to na pewno nie jest "u siebie". Jako gorszy sort, resortowe dziecko, esbecka wdowa, komunista i złodziej nie czuję się tu jak w ojczyźnie.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#2

#2 Post autor: minimalist300 »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 11:59
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 11:44 Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D
A gdzie jest to "u siebie"? Bo dla mnie życie w "PiSolandzie" to na pewno nie jest "u siebie". Jako gorszy sort, resortowe dziecko, esbecka wdowa, komunista i złodziej nie czuję się tu jak w ojczyźnie.
Ja tez sie nie czuje jak u siebie w PL. Wyjechalem w wieku 23 lat, po ponad 6 latach w UK ciezko mi sie jest odnalezc... w IT praktycznie nigdy w PL nie pracowalem wiec mysle ze jakbym mial wrocic to bylo by mi ciezko...

bartek17
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:55

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#3

#3 Post autor: bartek17 »

Kto pisał, że w Bydgoszczy słabo płacą?

https://www.grafton.pl/pl/jobs/network- ... ign=Indeed

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#4

#4 Post autor: freel4ncer »

minimalist300 pisze: 10 paź 2017, 12:38
Kyniu pisze: 10 paź 2017, 11:59
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 11:44 Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D
A gdzie jest to "u siebie"? Bo dla mnie życie w "PiSolandzie" to na pewno nie jest "u siebie". Jako gorszy sort, resortowe dziecko, esbecka wdowa, komunista i złodziej nie czuję się tu jak w ojczyźnie.
Ja tez sie nie czuje jak u siebie w PL. Wyjechalem w wieku 23 lat, po ponad 6 latach w UK ciezko mi sie jest odnalezc... w IT praktycznie nigdy w PL nie pracowalem wiec mysle ze jakbym mial wrocic to bylo by mi ciezko...
Wyjechalem w wieku 22 lat. mieszkalem za granica ponad 10 lat praktycznie cala moja kariera w IT . Wrocilem do Polski i jest extra :D Korpo wszedzie takie samo ale zycie duzo fajniesze :D Bezpiecznie , czysto, jest co robic , lasy , jeziora , morze , nieruchomowsci duzo tansze dzieki czemu w porownaniu z kolegami z Irlandii zyje jak panisko :D Dobrzy lekarze (mowie o prywatnej sluzbie zdrowia zreszta w Irlandii i tak trzeba bylo placic bo darmowa tylko dla zasilkowiczow ) . I przedewszystkim brak poprawnosci politycznej :D kazdy moze otwarcie wyrazac swoje poglady bez strachu. Polska to jednak swietny kraj :D

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#5

#5 Post autor: freel4ncer »

bartek17 pisze: 10 paź 2017, 13:28 Kto pisał, że w Bydgoszczy słabo płacą?

https://www.grafton.pl/pl/jobs/network- ... ign=Indeed
Niezly rozrzut taki troche clikbait
A co jak bym Ci napisal widelki 1-15k ;)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#6

#6 Post autor: freel4ncer »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 11:59
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 11:44 Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D
A gdzie jest to "u siebie"? Bo dla mnie życie w "PiSolandzie" to na pewno nie jest "u siebie". Jako gorszy sort, resortowe dziecko, esbecka wdowa, komunista i złodziej nie czuję się tu jak w ojczyźnie.
To wyjedz nikt Ci nie broni , na mnie nikt nie wola gorszy sort , ani resortowe dziecko .
Komunista nie jestem , do wszystkiego doszedlem sam , na ulicach nie dyskutuje o preferencjac lozkowych .
Jesli dla Ciebie najwiekszym zmartwieneim jest jakas partia polityczna to mysle ze powinienes byc zadowolony .
Ja nie ogladam telewizji , nie czytam gazet ani nie protestuje na ulicach - skupiam sie na pracy i rodzinie i nigdy nie bylem szczesliwszy :D

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#7

#7 Post autor: Kyniu »

freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 13:57 Jesli dla Ciebie najwiekszym zmartwieneim jest jakas partia polityczna to mysle ze powinienes byc zadowolony .
Ja nie ogladam telewizji , nie czytam gazet ani nie protestuje na ulicach - skupiam sie na pracy i rodzinie i nigdy nie bylem szczesliwszy :D
Możesz nie oglądać telewizji, możesz nie czytać gazet, nie interesować się polityką i nie protestować jak odbierają Ci wolność i prawa, żyjąc sobie szczęśliwy w swojej ignorancji, ale to nie znaczy, że politycy się Tobą nie interesują, i że pewnego dnia nie obudzisz się z ręką w nocniku. Ja, wbrew temu o co niektórzy mnie posądzają, nikomu nie wróżę źle ale ........ po prostu staram się przewidzieć każdy możliwy scenariusz. Wyobraź sobie, że Twoją żonę ktoś gwałci i jest zmuszona 9 miesięcy żyć dzień po dniu z tą traumą a potem musi urodzić dziecko poczęte w wyniku gwałtu. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko zabija w wypadku drogowym minister, którego kolega minister sprawiedliwości jest prokuratorem generalnym i ma dowolną władzę nad sądami, w efekcie czego sprawca wypadku zostaje uwolniony od wszelkiej odpowiedzialności. Wyobraź sobie, że w wyniku wojenek z UE, wszczynania konfliktów z Francją i Niemcami, etc. w końcu albo polska zostaje wyrzucona z UE albo rząd sam decyduje o polexicie. A jak nie zachód to wschód i wraca układ warszawski i bratni sojusz z ZSRR. Koniec z wakacjami, z otwartymi granicami, ze swobodą przepływu kapitału, towarów i usług. I tak dalej. ... No ale jak mogłeś, to nie protestowałeś i się nie interesowałeś, więc zażalenie możesz kierować do siebie samego.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
SongoKu
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 12 paź 2009, 22:03
Lokalizacja: Krk

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#8

#8 Post autor: SongoKu »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 14:22
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 13:57 Jesli dla Ciebie najwiekszym zmartwieneim jest jakas partia polityczna to mysle ze powinienes byc zadowolony .
Ja nie ogladam telewizji , nie czytam gazet ani nie protestuje na ulicach - skupiam sie na pracy i rodzinie i nigdy nie bylem szczesliwszy :D
Możesz nie oglądać telewizji, możesz nie czytać gazet, nie interesować się polityką i nie protestować jak odbierają Ci wolność i prawa, żyjąc sobie szczęśliwy w swojej ignorancji, ale to nie znaczy, że politycy się Tobą nie interesują, i że pewnego dnia nie obudzisz się z ręką w nocniku. Ja, wbrew temu o co niektórzy mnie posądzają, nikomu nie wróżę źle ale ........ po prostu staram się przewidzieć każdy możliwy scenariusz. Wyobraź sobie, że Twoją żonę ktoś gwałci i jest zmuszona 9 miesięcy żyć dzień po dniu z tą traumą a potem musi urodzić dziecko poczęte w wyniku gwałtu. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko zabija w wypadku drogowym minister, którego kolega minister sprawiedliwości jest prokuratorem generalnym i ma dowolną władzę nad sądami, w efekcie czego sprawca wypadku zostaje uwolniony od wszelkiej odpowiedzialności. Wyobraź sobie, że w wyniku wojenek z UE, wszczynania konfliktów z Francją i Niemcami, etc. w końcu albo polska zostaje wyrzucona z UE albo rząd sam decyduje o polexicie. A jak nie zachód to wschód i wraca układ warszawski i bratni sojusz z ZSRR. Koniec z wakacjami, z otwartymi granicami, ze swobodą przepływu kapitału, towarów i usług. I tak dalej. ... No ale jak mogłeś, to nie protestowałeś i się nie interesowałeś, więc zażalenie możesz kierować do siebie samego.
podpisuje się rękami i nogami... PIShit to najgorsze co mogło się Polsce przytrafić....

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#9

#9 Post autor: mhuba »

Teraz czekam na wyższe podatki, 99% zostaną wprowadzone od stycznia 2019 roku dla najlepiej zarabiajacych.
Obstawiam że będzie to już dla tych co mają powyżej 10k brutto/mc czyli praktycznie każdego doświadczonego pracownika IT.
Prace trwają nad uszczelnieniem systemu żeby nie uciekać z DG do Czech/Słoawacji lub Niemiec, UK do tego czasu będzie poza UE.
2019 to idealny moment (przed wyborami) na podwyższenie dla 2% społeczeństwa którzy i tak nie głosują na PiSlam a jednocześnie obniżenie podatków i kwoty wolnej dla mniej zarabiajacych.
Będzie płacz i zgrzytanie zębów ;)

Pzdr
mHuba

stephano
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2012, 18:30

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#10

#10 Post autor: stephano »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 14:22
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 13:57 Jesli dla Ciebie najwiekszym zmartwieneim jest jakas partia polityczna to mysle ze powinienes byc zadowolony .
Ja nie ogladam telewizji , nie czytam gazet ani nie protestuje na ulicach - skupiam sie na pracy i rodzinie i nigdy nie bylem szczesliwszy :D
Możesz nie oglądać telewizji, możesz nie czytać gazet, nie interesować się polityką i nie protestować jak odbierają Ci wolność i prawa, żyjąc sobie szczęśliwy w swojej ignorancji, ale to nie znaczy, że politycy się Tobą nie interesują, i że pewnego dnia nie obudzisz się z ręką w nocniku. Ja, wbrew temu o co niektórzy mnie posądzają, nikomu nie wróżę źle ale ........ po prostu staram się przewidzieć każdy możliwy scenariusz. Wyobraź sobie, że Twoją żonę ktoś gwałci i jest zmuszona 9 miesięcy żyć dzień po dniu z tą traumą a potem musi urodzić dziecko poczęte w wyniku gwałtu. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko zabija w wypadku drogowym minister, którego kolega minister sprawiedliwości jest prokuratorem generalnym i ma dowolną władzę nad sądami, w efekcie czego sprawca wypadku zostaje uwolniony od wszelkiej odpowiedzialności. Wyobraź sobie, że w wyniku wojenek z UE, wszczynania konfliktów z Francją i Niemcami, etc. w końcu albo polska zostaje wyrzucona z UE albo rząd sam decyduje o polexicie. A jak nie zachód to wschód i wraca układ warszawski i bratni sojusz z ZSRR. Koniec z wakacjami, z otwartymi granicami, ze swobodą przepływu kapitału, towarów i usług. I tak dalej. ... No ale jak mogłeś, to nie protestowałeś i się nie interesowałeś, więc zażalenie możesz kierować do siebie samego.
Czy w tym czarnym scenariuszu, dziecko zabite w wyniku wypadku samochodowego, to owoc tego wcześniejszego gwałtu, czy nie..........?
“The 'Net is a waste of time, and that's exactly what's right about it.” - William Gibson

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#11

#11 Post autor: freel4ncer »

Ehh malkontenci , zwiedzilem chyba z polowe swiata i widzialem to i owo , do tego mam perspektywe bo wiele lat mieszkalem poza Polska i wiem ze w Polsce jest naprawde fajnie :)

kuta_bez_s
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#12

#12 Post autor: kuta_bez_s »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 11:59
freel4ncer pisze: 10 paź 2017, 11:44 Dla was to tylko kasa i kasa a gdzie radosc z bycia u siebie :D
A gdzie jest to "u siebie"? Bo dla mnie życie w "PiSolandzie" to na pewno nie jest "u siebie". Jako gorszy sort, resortowe dziecko, esbecka wdowa, komunista i złodziej nie czuję się tu jak w ojczyźnie.
Kyniu takie pytanie do Ciebie. Za jaką Polską Ty tęsknisz ? Jaką Polskę nazwałbyś "u siebie" ?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#13

#13 Post autor: Kyniu »

Nie dam się wciągnąć w dyskusje o polityce na tym forum. Dla mnie temat się wyczerpał.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#14

#14 Post autor: freel4ncer »

Kyniu pisze: 10 paź 2017, 17:15 Nie dam się wciągnąć w dyskusje o polityce na tym forum. Dla mnie temat się wyczerpał.
Chyba jaja sobie robisz ! wpadles nakrzyczales hurr dur wolne sady hurr dur gwalca hurr durr wszystko wina PISu a Polska jest do dupy
a teraz mowisz ze sie nie dasz wciagnac w polityke ? a idz pan w ..... uj !

kojot
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:43

Re: [Pytanie o rekrutacje] ATOS - Bydgoszcz

#15

#15 Post autor: kojot »

czepiacie się tego PISu tak że ja pierdziu. :) nie wszystko jest ok jak w każdej władzy. poprzednie rządy ukradły hajs z OFE, Amber Gold pełna prywatyzacja spółek państwowych itd ale tego już nikt nie pamięta, teraz wszyscy krzyczą konstytucja !! trybunał !! jak wcześniej wymieniali sędziów żeby w ogóle móc coś zrobić w tym kraju, to nikt nie krzyczał i nawet nie wiedział, że coś takiego jak Trybunał mamy. Nie bronię ich bo nie wszystko jest w porządku, ale do jasnej latanie i skarżenie za granicę co o się u nas wyprawia toż to sami sobie w kolana strzelamy, i dyskusje że to wszystko co PIS to złe, ale nikt z opozycji nie mówi jak to naprawić co zmienić. Sądownictwo u nas leży i kwiczy lepiej coś niż nic, a kolesiostwo jest w każdej branży :)
Jedno trzeba przyznać, i co mi się podoba to to, że bronimy się przed europą. wolne granice ok, gospodarki ok ale do jasnej jak Niemcy wpychają nordstream i omijają nas to też super, jak my chcemy zrobić własny port gazowy to już nagle jest to przeciwko europie i jej wszystkim członkom :) wpychanie na siłę imigrantów bo tak trzeba to też takie fajne ? coś nie tak już z wartościami chyba jakie unia miała nieść. Posiadanie w końcu rządu który broni naszych interesów nie uważam za zły, dla mnie możemy zrobić wypad z unii, burdel niech sobie tam robią a ja wolę żyć w kraju gdzie powiedzenie że pedał to pedał, murzyn to murzyn jest nazwaniem faktu a nie obrażaniem czyichś uczuć. bo ta poprawność polityczna właśnie zabija europę.

Zablokowany