jakiego OSu uzywacie na... kompach? :]

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy

jakiego OSu uzywacie na... kompach? :]

Windows
36
58%
Linux
21
34%
BSD
5
8%
 
Liczba głosów: 62

Wiadomość
Autor
pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#16

#16 Post autor: pjeter »

marcins pisze: ale niedlugo wymienia nam PC1/2 na PC Della ;) i jedyny slyszny system w firmie XP ...
ojej
u Ciebie tez wszystko pomalowane na niebiesko ? :?
mam taka slabiutenka nadzieje ze skoro cisco przechodzi na linuxa
( http://7thguard.net/news.php?id=4035 ) inne wieksze firmy tez sie skusza..
chyba jednak szybciej prace zmienie niz tego doczekam... :cry:

PJ

Awatar użytkownika
robo
wannabe
wannabe
Posty: 242
Rejestracja: 25 gru 2004, 12:52
Lokalizacja: Katowice

#17

#17 Post autor: robo »

Na pierwszym kompie naturalnie XP Pro. Dobrze skonfigurowany nie sprawia nigdy problemów i jest oczywiście „user friendly” ;)
Następny komp to FreeBSD 5 (dopiero poznaje ten system i uważam, że jest lepszy niż jakikolwiek linux) no i na laptopie (jest bardzo stary) Win95 :p

Awatar użytkownika
michal
wannabe
wannabe
Posty: 131
Rejestracja: 01 mar 2004, 21:58
Lokalizacja: ok. Gliwice

#18

#18 Post autor: michal »

robo pisze: ...Następny komp to FreeBSD 5 (dopiero poznaje ten system i uważam, że jest lepszy niż jakikolwiek linux)...
Co do FreeBSD to masz szczerą rację - jak dla mnie cudowny, stabilny system. Może odstrasza większość użytkowników na początku ale godny polecenia.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#19

#19 Post autor: frontier »

Taaa ktos kto nie widzial fribzdi w dzialaniu powinien to zrobic. Naprawde, koniecznie. Bardzo dobry system, chociaz osobiscie wole openbsd :-)

slimak

#20

#20 Post autor: slimak »

tak juz aby nie powtarzac podobnego watku - interesuja mnie wasze spostrzezenia w temacie OSow na serwerach w firmach ktore stac na urzadzenia cisco. Bo wiadomo jak firma jest mala nie potrzebuje lub nie stac jej na cisco bedzie uzywac jakis alternatyw a co do OSow to wybierze pewnie linuxa/BSD. A co z firmami ktore stac na powazny sprzet jakich systemow uzywaja? To tak z mojej ciekawosci - jesli nie mozecie/nie chcecie to nie podawajcie nazw firm, interesowaloby mnie mniej wiecej tak - co robi firma, jakie mniej wiecej ma serwery, jaki os, czy uzywa sprzetu cisco. Ot to taka moja ciekawosc.

Ja moge jedynie powiedziec ze mialem przyjemosc uczestniczyc w instalacji systemu ogolnie mowiac Pay TV w jedyn z warszawskich hoteli gdzie bylo wykorzystane sporo sprzetu cisco (zwlaszcza switchy) oraz serwer hp z hp-unixem.

PaJacek
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 02 lut 2004, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#21

#21 Post autor: PaJacek »

A ja na jednym z notebookow mam Win2k server z CallManager'em :)
A na drugim WinXPPro... na zabawy z reszta systemow od dawna nie mam czasu chociaz ostatnio instalowalem Cisco SIP Proxy Server na RH :)

PaJacek

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#22

#22 Post autor: marcins »

oj wszystko IBMy /duuuze b. duze/ rs/6000, duze suny, AIX na malych ibm. Novell, W2k dataceneter, i..linux :)) na pc :)
firma ? jakies 3.5k ludzi

Awatar użytkownika
jagol312
member
member
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2007, 12:51

#23

#23 Post autor: jagol312 »

Taki, jaki standard w firmie - Win XP
Catch 22 explains all

sheldon
wannabe
wannabe
Posty: 94
Rejestracja: 12 sty 2007, 17:27

#24

#24 Post autor: sheldon »

Na prywatnym laptopie xp home (jestem audiofilem, linuch nie obsługuje mojego sprzętu grającego) a dodatkowo debian jako środowisko robocze (php/mysql @ eclipse).

Na serwerach stawianych przeze mnie ląduje Debian. Od 6 lat nie miałem z nigdy problemów. No, może raz, gdy kiedyś nie wbiła mi się kropka i zamiast rm -rf ./ poleciało rm -rf / ;-)
Being second is to be the first of the ones who lose.
Ayrton Senna, 1960-1994.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

#25

#25 Post autor: toczyskik »

W domu na laptopie i kompie Win XP. Jak mialem serwer to na poczatku mialem Slacka, a pozniej FreeBSD. Na firewalu uzywalem OpenBSD. W parcy na kompach sa Win 2k i XP. Na serwerach Win 2k, 2k3 i jeden netware 6.5. Firewall ma zainstalwanego secureplatform (taki okrojony Red Hat) pod Checkpointa.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

Awatar użytkownika
goamar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 03 maja 2005, 04:59
Lokalizacja: 3CT
Kontakt:

#26

#26 Post autor: goamar »

XP Pro i Debian
the problem is an opportunity to find a solution...

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#27

#27 Post autor: weis »

Lapek: aktualnie testuje Ubuntu, na moim etapie rozwoju cisco ciesze sie ze pod wine chodzi bez problemow Packet Tracer a dodatkowo (juz nie pod wine;) ) Dynamips.
Domowy serwerek: Debian Stable
Domowa workstacja: XP(glownie dla reszty "userow" i do grania)
A w pracy: Win XP+W2K3+Red Hat
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ