CCIE w Londynie i UK

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#31

#31 Post autor: gangrena »

lukaszbw pisze:Co do CCIE to tak jak napisałem, chciałbym aby wymiana informacji była obustronna. To, że ktoś pracuje w level 1 support to nie znaczy, że nie może być dobrym kompanem do kufla piwka ale gorzej może być z wymianą informacji zawodowych.

Powiem tak. Z chęcią wymienie się doświadczeniami z osobami, które pracują jako kontraktorzy lub permanent w pracach na poziomie CCIE. Kto przyjdzie to będzie, najwyżej spotkanie przemieni się w czysto towarzyskie :)
Łukasz, co rozumiesz przez pracę na poziomie CCIE? Czy ktoś ma używać w pracy 100% komend potrzebnych na labie? Może masz jakąś definicję problemów technicznych, którymi zajmując się można się uważać na poziomie CCIE? Czy też trzeba mieć koniecznie certyfikat CCIE, aby być postrzeganym za równego partnera do rozmowy dla innego CCIE?

Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość. Na podstawie własnych doświadczeń, mogę powiedzieć, że inżynierowie z komórki CCIE.pl są niewątpliwie równymi kompanami do rozmowy i sporo się od nich dowiesz i nauczysz :D

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#32

#32 Post autor: lukaszbw »

Peper, przekręcasz to co pisze. Chodzi mi o rzeczowe spotkanie, na którym możemy wymienić się informacjami a nie właśnie patrzenie w kufel i gadanie o byle czym. Dlatego pisze na tym forum i w dziale expert zacząłem.

Panowie, nie wiem, chyba jakiegoś pecha macie :) Ja korzystam z umbrella company i sobie chwale. Płace 24 funty tygodniowo co przy zarobkach jest niezauważalne. O nic nie musze się martwić, jedynie expenses wysyłam do nic co tydzień i timesheet podpisany przez managera. Nawet koszty accommodation mam odciągane ze względu na fakt, że wynajmuje, przenosiłem się często z miejsca na miejsce i mieszkanie było związane z tym gdzie pracuje. Do tego odliczają jeszcze wiele innych rzeczy.

Co do self employed, to przy takiej działalności to można sobie polski sklep otworzyć ale nic więcej. Raz robiłem kontrakty dla firmy w różnych częściach UK jako self employed ale to był wyjątek i różne dziwne zobowiązania musialem podpisywać typu, że płace podatki :)

Co do ltd. to właśnie na razie nie mam pomysłu. Często zmieniam firmy i podejście do dużych przedsiębiorstw bez agencji jest praktycznie niemożliwe. Robiłem dla średnich firm ale często nie mieli wystarczającej ilości zajęć. Co z tego, że masz 500 funtów dziennie jak 2 razy w tygodniu.
Innych benefitów ltd. nie widze, w 40% i tak wpadasz. W polsce przynajmniej jest PIT-5L co daje bardzo dużo. Chyba, żeby transferować dochody do Polski ale to już inna bajka.

Nie wiem gdzie wy te 12 godzin pracowaliście na kontrakcie? Mnie się zdarzało, że dniówke w pół godziny robiłem (nie licząc dojazdu samochodem na miejsce). Wszyscy byli happy bo problem rozwiązany a customer zadowolony. Jeżeli podejście firmy dla której robisz jest takie, że robota ma być zrobiona to wszystko zależy od umiejętności. Największe co miałem to przeprogramowanie core i disitribution layer pod SMLT/IST oparty o nortele 8600 i 5500. Zajęło to troche ponad 4 godziny bo na następny dzień instytucja finansowa musiała mieć sieć ale za to bonus dostałem :)
Teraz w team pracuje więc muszcze czekać aż reszta skończy i czasami trzeba brać od innych robote żeby szybciej wyjść ale po max 6 godzinach do domu jade. Na permanent zarobki są 2-3x mniejsze, już wole pół roku na kontrakcie być i potem nawet w najgorszym przypadku kolejne pół sobie odpoczywać niż robić pełen rok na permanent. W przypadku permament można do tych 100K dobić rocznie ale kosztem wielu nadgodzin i póki co na Isle of Man z tego typu propozycją się spotkałem co mi bardzo nie pasowało biorąc pod uwagę lokalizacje.

Gangrena, masz racje. W sumie pracodawca może wymagać CCIE i nawet ci płaci za to ale potem robisz rzeczy, które obeznany człowiek z CCNA może spokojnie robić. Mnie chodziło o to, żeby to nie było tak, że jedna strona zajmuje ustawianiem adresów ip na windows a druga GSRami i 6500 w core. Inna sprawa, że miło by było poznać Polaków z CCIE w UK, jeżeli jeszcze tacy się uchowali. Tak czy inaczej na pierwsze spotkanie się zapisze, nieważne kto przyjdzie :)
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#33

#33 Post autor: Archi_p »

A co ci sie w lokalizacji Isle of Man nie podoba? Fajna wysepka, spokojni ludzie - no moze polakow za duzo - ale to kwestia gustu. Fakt ze mala, ale system podatkowy ma wiecej niz odpowiedni. I z dojazdem tez nie ma zadnych probelmow - lotow z i na wyspe jest wiecej niz na Okeciu

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#34

#34 Post autor: manius »

lukaszbw pisze:Napisałem o CCIE tak, żeby wymiana informacji i doświadczeń była obustronna. Mam do czynienia co jakiś czas z Polakami w pracującymi w IT. Niestety pomimo ponad 4 lat spędzonych w UK nie spotkałem tutaj jeszcze żadnego Polaka z CCIE.
sa sa , tyle ze nie w londku a pod Bham ;)
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#35

#35 Post autor: lukaszbw »

Miło słyszeć. Akurat większość czasu w UK spędziłem w Midlands a w Bham byłem w poprzedni weekend :) Do Londynu jest ładne połączenie pociągiem :)

Co do Isle of Man, jeżeli wogóle mówimy o lokalizacji to oceniam ją wyżej niż Londyn. Niestety w życiu nie można się kierować tylko kwestią tego gdzie można więcej zarobić czy gdzie jest wygodniej i czasami trzeba się poświęcić dla innych :)
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

#36

#36 Post autor: Archi_p »

IoM jest swietnym miejscem na poswiecanie sie ;-). Spoooookojne miejsce. Kto tam oferuje prace w zawodzie poza Manx Tel?

Awatar użytkownika
Ogru
wannabe
wannabe
Posty: 97
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:27

#37

#37 Post autor: Ogru »

Witam,

Niech ktos w koncyu sprecyzuje czy spotkanie dotyczy tylko ludzi z poziomu Expert czy n00b'i tez moga sie dolaczyc jak tak to ja sie chcetnie pisze :] Zawsze milo posluchac rozmow ludzi madrzejszych i bardziej doswiadczonych.

Pozdrawiam.
Pyk pyk pyk, gdzie jest Ogru? Znikl! ;]

top1
CCIE
CCIE
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2005, 09:44
Lokalizacja: Ruda Slaska

#38

#38 Post autor: top1 »

Musisz miec CCIE, do tego SP i numer miedzy 10000 a 11000, bo inaczej z Toba nie bedziemy rozmawiac...

A tak na powaznie to jest to XXI (chyba) spotkanie komorki ccie.pl w Londynie i oczywiscie kazdy uzytkownik forum jest zaproszony, niezaleznie od certow zamierzonych/posiadanych.

Data i miejsce spotkania: 6.12.2008 18:00 POSK 4 pietro. Jezeli ktos chce znac blizsze szczegoly to PW.

art71
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 sie 2006, 18:21
Lokalizacja: Ldn

#39

#39 Post autor: art71 »

Odswieze ten watek.

Ma ktos ochote na spotkanie? powiedzmy 13 lutego w POSKu?

bartekr
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:21
Lokalizacja: Londyn

#40

#40 Post autor: bartekr »

art71 pisze:Odswieze ten watek.
Ma ktos ochote na spotkanie? powiedzmy 13 lutego w POSKu?
Ja bardzo chetnie! Jestem juz w londynie czwarty rok, a nie znam zadnych polakow, tym bardziej z branzy :)

art71
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 sie 2006, 18:21
Lokalizacja: Ldn

#41

#41 Post autor: art71 »

bartekr pisze:
art71 pisze:Odswieze ten watek.
Ma ktos ochote na spotkanie? powiedzmy 13 lutego w POSKu?
Ja bardzo chetnie! Jestem juz w londynie czwarty rok, a nie znam zadnych polakow, tym bardziej z branzy :)
No to zapraszamy :)
POSK 13 Lutego, godzina jeszcze nie dokonca dogadana.

piotro
wannabe
wannabe
Posty: 402
Rejestracja: 07 paź 2005, 12:50

#42

#42 Post autor: piotro »

Ok, nastepne spotkanie powinno sie zdazyc wkrotce, szczegoly beda niedlugo (bo w koncu jestesmy zorganizowani i wszyscy maja pelno czasu ;) ), jesli jest ktos kto nie otrzymal naszego "wewnetrzengo" emaila, a jest w UK/Lon i chcialoby sie dolaczyc - daj znac.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#43

#43 Post autor: peper »

Dopisz mnie bo czasem bywam :)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

dudoslaw
member
member
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:34
Lokalizacja: UK

#44

#44 Post autor: dudoslaw »

daje znac, z checia bym sie dolaczyl.
Tez w Londku jestem dosc dlugo a z branzy nie bardzo znam krajanow

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#45

#45 Post autor: Misiekm »

Dla wszystkich zainteresowanych:

Spotkanie Piątek 02.11 o 19:00 POSK, 4 piętro, 238-246 King Street, W6 0RF stacja Ravenscourt
Park.

Jak narazie mamy 4 osoby.

Wiecej info priv.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ