Nowy egzamin na sciezce CCNP

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
horac

#16

#16 Post autor: horac »

najlepsze kombo wydaje sie BSCI+BCMSN+Tshoot, albo Composite+Tshoot. 8 lutego ma wyjsc kniga cisco do Tshoot planuje kupic bo wlasnie wedlug nowej sciezki tylko zdania tego egzaminu mi brakuje do szczescia. Dobrze byloby sie jeszcze na beta zalapac przed kwietniem. a co do ISCW to najwazniejsze rzeczy z tego egzaminu wrzucili do Route.

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#17

#17 Post autor: bugi »

horac pisze:najlepsze kombo wydaje sie BSCI+BCMSN+Tshoot, albo Composite+Tshoot. 8 lutego ma wyjsc kniga cisco do Tshoot planuje kupic bo wlasnie wedlug nowej sciezki tylko zdania tego egzaminu mi brakuje do szczescia. Dobrze byloby sie jeszcze na beta zalapac przed kwietniem. a co do ISCW to najwazniejsze rzeczy z tego egzaminu wrzucili do Route.
Dzisiaj sprawdzałem na VUE i egzamin jeszcze nie jest dostępny :>
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#18

#18 Post autor: LukaszM »

Z informacji wynika, że
Candidates in the process of obtaining their CCNP, who wish to certify before the new TSHOOT exam becomes required, must pass all the required exams on or before July 31 2010. After July 31, 2010, all CCNP candidates will be required to pass the TSHOOT exam.
Czyli tak dużo czasu na stare CCNP nie ma, druga sprawa Beta exam dostępny będzie dopiero od 16 lutego do 26 marca.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#19

#19 Post autor: E57 »

a czy wiadomo już do kiedy będą dostępne egzaminy ze starej ścieżki ccnp (bsci, bcmsn, iscw, ont) dla uczestników NetAcad ? póki co znalazłem, że będą dostępne dłużej niż do 31 lipca 2010 jednak żadnych konkretów nie mogę znaleźć.
szkolenia w wersji 5.0 wg. pdfa ze strony Cisco będą dostępne aż do 2011, jednak na pytanie "Will students be able to continue to take the current CCNP certification exams?" ten sam pdf odpowiada, że szczegóły zostaną podane w styczniu 2010.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Nowy egzamin na sciezce CCNP

#20

#20 Post autor: eprom »

horac pisze:Tshoot 642-832

Troubleshoot EIGRP
Troubleshoot OSPF
Troubleshoot eBGP
Troubleshoot routing redistribution solution
Troubleshoot a DHCP client and server solution
Troubleshoot NAT
Troubleshoot first hop redundancy protocols
Troubleshoot IPv6 routing
pewnie malo kto juz pamieta ale kiedys w CCNP (chyba w v2) byl egzamin
ktory sie nazywal CIT - Cisco Internetwork Troubleshooting....historia lubi sie powtarzac :)

Pozdrawiam
--

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#21

#21 Post autor: LukaszM »

Był i ciekawe co było przyczyną jego usunięcia ze ścieżki, w końcu praca sieciowca opiera się także a może i przede wszystkim na usuwaniu błędów i analizie przyczyn ich powstawania.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#22

#22 Post autor: sobolaqe1 »

LukaszM pisze:Był i ciekawe co było przyczyną jego usunięcia ze ścieżki, w końcu praca sieciowca opiera się także a może i przede wszystkim na usuwaniu błędów i analizie przyczyn ich powstawania.
wiesz co sam egzamin jest jak najbardzej na miejscu w sciezce CCNP bo jak sam piszesz admin musi potrafic znalesc problem i jego przyczyne.

ale jak przegladalem troche przykladoe pytania na ten egzamin to troche jest pytan nie tyle technicznych co jak podejsc do zagadnienia troubleshootingu. a tutaj niestety zaczna mi to wygladac na postrzeganie swiata przez cisco :) czyli co zrobic po wystapieniu awari(wybierz 3 z 5 a na logike to kazde z tych 5 pasuje, pytanie co jest wazniejsze wg cisco :)
troche jak na BCMSN pytanie o elementy securityu na switchach(i trzeba bylo wybrac baner a wg mnie inna odpowiedz miala wiecej wspolnego z security) itd itp

nie krytykuje tego egzaminu bo wg mnie to bardzo dobry pomysl ale troche bedzie sie trzeba uczyc na zasadzie co cisco ma na mysli :D

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#23

#23 Post autor: em_er »

w zakresie wprost jest podane że nalezy zrozymiec ITILowe podejscie do problemu :D

Jagmyn
wannabe
wannabe
Posty: 98
Rejestracja: 20 lut 2008, 22:56
Kontakt:

#24

#24 Post autor: Jagmyn »

E57 pisze:a czy wiadomo już do kiedy będą dostępne egzaminy ze starej ścieżki ccnp (bsci, bcmsn, iscw, ont) dla uczestników NetAcad ? póki co znalazłem, że będą dostępne dłużej niż do 31 lipca 2010 jednak żadnych konkretów nie mogę znaleźć.
szkolenia w wersji 5.0 wg. pdfa ze strony Cisco będą dostępne aż do 2011, jednak na pytanie "Will students be able to continue to take the current CCNP certification exams?" ten sam pdf odpowiada, że szczegóły zostaną podane w styczniu 2010.

Egzaminy ze starej sciezki sa dostepne do 30 lipca. Dzis dostalem informacje (nieoficjalna, ale od instruktora CCNP) ze dla uczestnikow kursu CCNP w Netacad egzaminy te beda dostepne do konca roku.

Ma ktos oficjalne info?

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#25

#25 Post autor: E57 »

Q. Until when will Networking Academy students be able to take the current CCNP certification exams?
A. The four current CCNP certification exams will be available to the general public through July 31, 2010 and to Networking Academy students using a special voucher through July 31, 2011.
źródło

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#26

#26 Post autor: eprom »

sobolaqe1 pisze: ale jak przegladalem troche przykladoe pytania na ten egzamin to troche jest pytan nie tyle technicznych co jak podejsc do zagadnienia troubleshootingu. a tutaj niestety zaczna mi to wygladac na postrzeganie swiata przez cisco :)
czyli dokladnie wyciagneli z szafy starego CIT'a + jakas mala aktualizacja, bo jak go zdawalem to tez bylo troche o samej metodologii troubleshootingu wg Cisco np kiedy dzwonic do TAC i jaki podac stopien awarii sieci :)
--

ODPOWIEDZ