tshoot a ICSW i ONT

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
peper222
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 04 mar 2009, 22:48

tshoot a ICSW i ONT

#1

#1 Post autor: peper222 »

Mam male pytanko z nadchodzacym od konca czerwca egzaminem TSHOOT. Chcialbym w najblizszym czasie zarezerwowac sobie ICSW a po nim ONT. Zastanawiam sie jak to bedzie wygladalo jak wejdzie nowa wersja tych egz w postaci TSHOOT'a.

W moim przypdaku prawdopodobny scenariusz bedzie wygladal tak ze na koniec czerwca bede mial ISCW i ONT a dopiero potem zabieram sie za BCMSN i BSCI. Czy w tym przypadku bede musial zdawac TSHOOT'a ?

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: balam »

Nie - wszystko masz TU
Somewhere back in time.

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#3

#3 Post autor: E57 »

Jeżeli uwiniesz się ze wszystkimi czterema egzaminami do końca lipca to nie ma problemu.
Jeżeli do 31 lipca zdasz ISCW i ONT, a po 31 lipca Route (dawne BSCI) i Switch (dawne BCMSN) to i tak będziesz musiał zdawać TSHOOT.
Jeżeli do 31 lipca zdasz BSCI i BCMSN to po 31 lipca wystarczy, że zdasz TSHOOT.
Więcej informacji tutaj

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#4

#4 Post autor: abdenago »

E57 pisze: Jeżeli do 31 lipca zdasz ISCW i ONT, a po 31 lipca Route (dawne BSCI) i Switch (dawne BCMSN) to i tak będziesz musiał zdawać TSHOOT.
Jesteś tego pewien ?

Ja sobie wymyśliłem zdawać teraz BSCI, do 31 lipca zdać ISCW i ONT a na końcu po 31 lipca zdać SWITCH

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#5

#5 Post autor: E57 »

tak podaje strona Cisco (źródło)
CCNP Exam Combinations --- Combination End Date (if applicable)
BSCI + BCMSN + ISCW + ONT --- Last day is July 31, 2011
COMP + ISCW + ONT --- Last day is July 31, 2011
BSCI + SWITCH + ISCW + ONT --- Last day is July 31, 2011
ROUTE + BCMSN + ISCW + ONT --- Last day is July 31, 2011
ROUTE + SWITCH + ISCW + ONT --- Last day is July 31, 2011
BSCI + BCMSN + TSHOOT
COMP + TSHOOT
BSCI + SWITCH + TSHOOT
ROUTE + BCMSN + TSHOOT
ROUTE + SWITCH + TSHOOT

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#6

#6 Post autor: bugi »

abdenago pisze:
E57 pisze: Jeżeli do 31 lipca zdasz ISCW i ONT, a po 31 lipca Route (dawne BSCI) i Switch (dawne BCMSN) to i tak będziesz musiał zdawać TSHOOT.
Jesteś tego pewien ?

Ja sobie wymyśliłem zdawać teraz BSCI, do 31 lipca zdać ISCW i ONT a na końcu po 31 lipca zdać SWITCH
tak

więcej info w tym wątkuhttp://ccie.pl/viewtopic.php?t=10791&po ... sc&start=0

Zdanie TSHOOT'a wychodzi znacznie taniej , szczególnie jeśli komuś uda się zdać BETA (50$)
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#7

#7 Post autor: abdenago »

bugi pisze:
Zdanie TSHOOT'a wychodzi znacznie taniej , szczególnie jeśli komuś uda się zdać BETA (50$)
Tak, ale z TSHOOTem prestiż tytułu się obniża


z wątku i informacji z cisco.com wynika iż ICSW I ONT można zdawać do 31 lipca 2010, ale zachowują ważność przy robieniu ścieżki do 31 lipca 2011

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#8

#8 Post autor: bugi »

abdenago pisze:
bugi pisze:
Zdanie TSHOOT'a wychodzi znacznie taniej , szczególnie jeśli komuś uda się zdać BETA (50$)
Tak, ale z TSHOOTem prestiż tytułu się obniża


z wątku i informacji z cisco.com wynika iż ICSW I ONT można zdawać do 31 lipca 2010, ale zachowują ważność przy robieniu ścieżki do 31 lipca 2011
czemu się niby obniża ?? właśnie nie ma żadnych pytań , jest nowy, trudniej go zdać i sprawdza skilla. Sieci są tak szerokie jeśli chodzi o zagadnienia, że Cisco specjalizuje wąsko konkretnie każdą specjalizację.
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

E57
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 lis 2009, 12:30
Lokalizacja: Kraków

#9

#9 Post autor: E57 »

abdenago pisze:z wątku i informacji z cisco.com wynika iż ICSW I ONT można zdawać do 31 lipca 2010, ale zachowują ważność przy robieniu ścieżki do 31 lipca 2011
drugi link dałem zły, ponieważ dotyczy on tylko uczestników akademii.
terminy i kombinacje egzaminów ccnp są podane na stronie cisco (we wcześniejszych linkach w tym temacie). wyjątek stanowią osoby które zapisały się na NetAcad, bo mają o rok dłużej możliwość zdawania egzaminów ze starej ścieżki ccnp.

Awatar użytkownika
coobash
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 23 lut 2008, 17:13

#10

#10 Post autor: coobash »

wg mnie może nie prestiż a zakres wiedzy się obniża o zagadnienia security. Mam wątpliwości czy to dobrze.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#11

#11 Post autor: LukaszM »

Czy się obniża?
W TSHOOT pozostaje trochę zagadnień z ISCW, druga kwestia są od tego inne specjalizacje a nie wszystkiego po trochu :D
Kiedyś też był taki zakres w CCNP i wcale łatwo nie było zdobyć tego certyfikatu.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

Awatar użytkownika
dzogurt
CCIE
CCIE
Posty: 412
Rejestracja: 07 maja 2008, 11:58
Lokalizacja: Ostrava CZ

#12

#12 Post autor: dzogurt »

coobash pisze:wg mnie może nie prestiż a zakres wiedzy się obniża o zagadnienia security. Mam wątpliwości czy to dobrze.
Security masz w CCNA SEcurity + CCSP. Cisco jak widac proponuje nam waskie specjalizacje, oddzielajac od CCNP, ktory byl takim certem "combo", wireless i security, zostawiajac tylko switching+routing i troubleshooting. Jak widac z tabel na cisco.com, CCNP jest pod pojeciem Routing+Switching.

Z drugiej strony, byla to fajna sprawa, czlowiek zrobil sciezke ccnp, opanowal ruting, switching a ISCW i ONT dawalo mu jakis obraz tego co go moze czekac na WLANach czy na Security. Mozna bylo sobie wybrac co bardziej czlowieka "kreci" i isc dalej ta sciezka. Teraz juz tak nie bedzie.
All men by nature desire knowledge
http://www.linkedin.com/in/marcinduma

okoo
wannabe
wannabe
Posty: 397
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:17

#13

#13 Post autor: okoo »

dziwna opinia ze niby tshoot spowoduje utrate prestizu
Po pierwsze prestiz to ccie, a nie ccxp :)
Po drugie wreszcie pozadek z ccnp, wszyscy zgodnie twierdza ze trudny jest bsci i bcmsn a ont i iscw sa na sile zrobione, wiec dlatego dobrze zrobili zamieniajac je na egzamin z troublszutingu, to jest wlasnie potwerdzenie wiedzy z zakresu sieci, chcessz security to robisz ccsp

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#14

#14 Post autor: miro20 »

Ja uwazam ze tshoot jest fajnym egzaminem juz sie na niego zapisalem z samej ciekawosci, a jak ktos bedzie chcial poznac zakres wiedzy z ont i iscw to ja nie widze zanych przeszkod :) , sam bede przerabial te ksiazki dla poszerzenia wiedzy :)

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#15

#15 Post autor: grze »

miro20 pisze:Ja uwazam ze tshoot jest fajnym egzaminem juz sie na niego zapisalem z samej ciekawosci, a jak ktos bedzie chcial poznac zakres wiedzy z ont i iscw to ja nie widze zanych przeszkod :) , sam bede przerabial te ksiazki dla poszerzenia wiedzy :)
I to jest dobra konkluzja. Nie uczymy się przecież dla samych papierków 8)
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

ODPOWIEDZ