TSHOOT - Problem z topologią

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
otykarol
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 13:02

#16

#16 Post autor: otykarol »

Jak myślicie, czy to że na schemacie IPv6 Layer 3 nie narysowali ASW oraz hostów, znaczy że troubleshooting IPv6 będzie tylko w warstwie 3? Bo jeśli tak jest, to chyba mogę bez problemu zastąpić switche DSW routerami?

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#17

#17 Post autor: bugi »

otykarol pisze:Jak myślicie, czy to że na schemacie IPv6 Layer 3 nie narysowali ASW oraz hostów, znaczy że troubleshooting IPv6 będzie tylko w warstwie 3? Bo jeśli tak jest, to chyba mogę bez problemu zastąpić switche DSW routerami?
ipv6 pracuje w warstwie trzeciej . Skoro nie narysowali to znaczy nie tam nie ma ipv6 ;)

pzdr
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

otykarol
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 13:02

#18

#18 Post autor: otykarol »

Wlasnie sobie zdalem sprawe z tego jak glupie zadalem pytanie :P ciagle zapominam o tym, ze jesli dana warstwa dziala poprawnie, to wszystkie nizsze warstwy tez sa w porzadku i o tym ze warstwy sa od siebie niezalezne. Czyli np. troubleshooting VLANów ma się nijak do tego czy wyżej jest IPv4 czy IPv6.

BTW Bugi dostales juz werdykt z beta TSHOOT?

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#19

#19 Post autor: bugi »

otykarol pisze:
BTW Bugi dostales juz werdykt z beta TSHOOT?
czekam i czekam ... i jeszcze nie ma . Maja być podobno w ciągu najbliższych dwóch dni (ciągle przekładają termin oddania) . Generalnie organizacja tego egzaminu oraz sposób informowania zdających pozostawia wiele do życzenia..
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

otykarol
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 13:02

#20

#20 Post autor: otykarol »

:( Napisz jak Ci poszło jak w końcu dostaniesz

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#21

#21 Post autor: bugi »

otykarol pisze::( Napisz jak Ci poszło jak w końcu dostaniesz
zdałem :))))) wyniki już są, z tego co pamiętam ktoś z forum jeszcze podchodził do bety ;)
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

otykarol
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 13:02

#22

#22 Post autor: otykarol »

nooo gratulacje :) ile pkt dostałeś?

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#23

#23 Post autor: bugi »

otykarol pisze:nooo gratulacje :) ile pkt dostałeś?
nie wiem , dostałem info tylko że zdane i to wszystko ;)

pzdr
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#24

#24 Post autor: miro20 »

bugi pisze:
otykarol pisze::( Napisz jak Ci poszło jak w końcu dostaniesz
zdałem :))))) wyniki już są, z tego co pamiętam ktoś z forum jeszcze podchodził do bety ;)
Ja zdawalem, i zdalem :) wlasnie przed chwilka sobie sprawdzilem :)

otykarol
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 13:02

#25

#25 Post autor: otykarol »

No to TSHOOT mam już za sobą. Zasiadam więc już w gronie CCNP :) Wynik 931 pkt. Czas powysyłać CV :)

Dzięki wszystkim, którzy odpowiadali na moje pytania!

horac

#26

#26 Post autor: horac »

obecny kurs dolara troche mnie zniecheca do zdawania tshoota :) i zamkniecia CCNP, a tak poza tym gratuluje zdania tshoota wszystkim co podchodzili

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#27

#27 Post autor: michal_basta »

A moglby mi ktos powiedziec taka rzecz, idzie zdac ten egzamin z marszu? Skoro dotyczy troubleshootingu, to wyobrazam sobie, ze ktos z wiedza teoretyczna i doswiadczeniem praktycznym powinien sobie poradzic z pytaniami odnosnie znalezienia problemu. Po prostu srednio mam czas na nauke, a poziom jakis tam prezentuje i wydaje mi sie, ze daloby rade zdac od kopa, no chyba, ze sa podchwytliwe pytania z gatunku 'jak nie doczytasz to w zyciu nie zgadniesz'.

Demo robilem i poszlo gladko.

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#28

#28 Post autor: bugi »

Kod: Zaznacz cały

Demo robilem i poszlo gladko.
demo trochę odbiega od tego co jest na egzaminie, ale imho jeśli dobrze rozumiesz i umiesz technologie co nauczyłeś się na bsci / bcmsn + trochę teorii poczytasz o metodykach troubleshotingu to egzamin jest jak najbardziej do zdania. Ważne jest że stawia na praktykę a nie na teorię, ale lepiej się nie spieszyć bo 200 $ to wcale nie mało ;)

pzdr
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

spiknief
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2007, 00:17

#29

#29 Post autor: spiknief »

otykarol pisze:Jak byście radzili skonfigurować trasy zewnętrzne na R1?

ja bym radził wcale. Wystarczy default-information originate w ospf na R1.

kosmat
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań

#30

#30 Post autor: kosmat »

Cześć

Przymierzam się do egzaminu TSHOOT i zastanawia mnie parę kwestii - może ktoś kto miał już z tym egzaminem doczynienia mnie oświeci:

1. Czy to jest jedyna topologia na jakiej opierają się pytania?
2. Ten egzamin ma mieć 40 pytań z czego 10 procent multichoice... czyli realnie jest 36 trouble ticketów? Czy może mniej trouble ticketów a po kilka pytań do danego problemu?
3. W topologii do egzaminu pomiędzy switchami DSW1 i DSW2 jest użyte hsrp - czy na egzaminie w tym miejscu mogą wystąpić VRRP lub GLBP?
4. Jak powinien być skonfigurowany ten tunel 6in4? Tak jak poniżej?

Kod: Zaznacz cały

interface Tunnel0
no ip address
ipv6 address 2026::34:1/122
ipv6 enable
tunnel source 10.1.1.9
tunnel destination 10.1.1.10
tunnel mode ipv6ip
5. Czy troubleshooting bgp opiera się jedynie na takim prostym pojedynczym podłączeniu do isp czy na egzaminie występuje multihoming?

Dziękuję z góry za informacje
What did the neutrino say to the Earth? - Just passing through.

ODPOWIEDZ