Jak zabrać się za CCNP?

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16

#16 Post autor: domin »

kaneda pisze:Czy na torrentach znajdę bezpieczne IOS'y, tzn bez błędów, a mozę jest jakieś inne dobre źródło?
Tak, skontaktuj się z partnerem Cisco w celu zakupu licencji, bo jest to produkt płatny. Na forum nie tolerujemy wymiany nielegalnych materiałów.
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#17

#17 Post autor: garfield »

kaneda pisze:
Cinek pisze:nie- gns3 nie jest płatny , aczkolwiek do IOSów by on emulował routery już potrzebujesz licencji.. aczkolwiek jak to mowia w internecie jest wszystko ;-)

Co do materiałów naukowych jest pełno książek - nie tylko ta o której wspomniałeś + wszelakie cbt nuggets/video mentor/ train signal i inne.
Czy na torrentach znajdę bezpieczne IOS'y, tzn bez błędów, a mozę jest jakieś inne dobre źródło?
Czy na CBT nuggetsach znajdę coś tańszego do ccnp niż materiały za 600$ (nuts)?
garfield pisze:Co do drugiego egzamu - poczytaj, postaraj sie zrozumieć a następnie moim zdaniem najlepiej wykupić kilka zdalnych sesji w INE na przykład - czyli zdalny racj na 8h - nie jest to jakoś strasznie drogie
695$ - nie jest strasznie drogie? Zależy jak dla kogo... :]
o czym Ty mówisz???

tam kupujesz tokeny i jedna sesja to jest chyba 20 albo 30 tokenów
1 token = 1 USD
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

#18

#18 Post autor: ronnie »

kaneda pisze:
Czy na torrentach znajdę bezpieczne IOS'y, tzn bez błędów, a mozę jest jakieś inne dobre źródło?
Czy na CBT nuggetsach znajdę coś tańszego do ccnp niż materiały za 600$ (nuts)?
garfield pisze:Co do drugiego egzamu - poczytaj, postaraj sie zrozumieć a następnie moim zdaniem najlepiej wykupić kilka zdalnych sesji w INE na przykład - czyli zdalny racj na 8h - nie jest to jakoś strasznie drogie
695$ - nie jest strasznie drogie? Zależy jak dla kogo... :]

Kod: Zaznacz cały

http://www.ine.com/rack-rentals.htm#Purchase
30$ za 30 tokenow, masz dostep do laba na 5,5h jednorazowo, 2.6 tokens/hour. 11h laba za 30$ to nie jest jakos super drogo.

Awatar użytkownika
kaneda
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2010, 01:10

#19

#19 Post autor: kaneda »

No dobra, przyznaję nie przejrzałem tej stronki zbyt dokładnie. Kliknąłem tylko na CCNP, ujrzałem cenę za materiały no i tyle...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zakupił może którąś z książkowych pozycji od cisco w postaci ebooka?

Ja miałem przyjemność w niedziele, otworzyłem książeczkę przy pomocy Adobe Digital Editions. Dziś wróciwszy z pracy chciałem poczytać pierwszy rozdział i jakże byłem rozczarowany, gdy ujrzałem następujący komunikat: Document is licensed for a different user account.

Oczywiście napisałem maila do cisco i pogrzebałem w googalch. Informacje, które tam znalazłem nie pocieszyły mnie zbytnio. Otóż okazało się, że to dość częsty błąd w ADE, a helpdesk (który jest w Indiach) za bardzo się nie orientuje w czym rzecz i nie jest zbyt pomocny. Może któryś z was drodzy forumowicze/forumowiczki doświadczył podobnego problemu?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#20

#20 Post autor: PatrykW »

Odnośnie GNS3.
Aby lab był uatrakcyjniony niestety albo i stety trzeba mieć bardzo dużo ramo (min 8) oraz jakiegoś i7 ;)

Wtedy nic się nie zacina itd ..
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#21

#21 Post autor: garfield »

RuFiK pisze:Odnośnie GNS3.
Aby lab był uatrakcyjniony niestety albo i stety trzeba mieć bardzo dużo ramo (min 8) oraz jakiegoś i7 ;)

Wtedy nic się nie zacina itd ..
c2d, xp, 3,2 gb widziane i 14 routerkow smiga :)
Kwestia konfiguracji
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

wysoki
wannabe
wannabe
Posty: 231
Rejestracja: 01 paź 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

#22

#22 Post autor: wysoki »

garfield pisze:c2d, xp, 3,2 gb widziane i 14 routerkow smiga :)
Kwestia konfiguracji
pochwal się więc jak stuningowałeś GNSa, że Ci tak śmiga, myślę ze cała społeczność będzie wdzięczna
wysoki
CCNA

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#23

#23 Post autor: garfield »

wysoki pisze:
garfield pisze:c2d, xp, 3,2 gb widziane i 14 routerkow smiga :)
Kwestia konfiguracji
pochwal się więc jak stuningowałeś GNSa, że Ci tak śmiga, myślę ze cała społeczność będzie wdzięczna
prosto: nie używam go :)

konfiguracja dynamips'a za pomoca notatnika naprawdę nie jest trudna ale wiem wiem najważniejsze żeby wszystko można było klik-klik i działa
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

wysoki
wannabe
wannabe
Posty: 231
Rejestracja: 01 paź 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

#24

#24 Post autor: wysoki »

garfield pisze:prosto: nie używam go :)
;)
garfield pisze:konfiguracja dynamips'a za pomoca notatnika naprawdę nie jest trudna ale wiem wiem najważniejsze żeby wszystko można było klik-klik i działa
oj, przeciwnikiem konsoli to ja nie jestem ;) myślałem po prostu, że masz jakiś magiczny sposób na poprawę wydajności pracy pod GNS3. A samo to, że nie korzystasz z GNSa, tylko z czystego dynampisa, tak poprawia wydajność, czy coś "podkręcałeś" w ustawieniach?
wysoki
CCNA

horac

#25

#25 Post autor: horac »

wysoki pisze:
garfield pisze:prosto: nie używam go :)
;)
garfield pisze:konfiguracja dynamips'a za pomoca notatnika naprawdę nie jest trudna ale wiem wiem najważniejsze żeby wszystko można było klik-klik i działa
oj, przeciwnikiem konsoli to ja nie jestem ;) myślałem po prostu, że masz jakiś magiczny sposób na poprawę wydajności pracy pod GNS3. A samo to, że nie korzystasz z GNSa, tylko z czystego dynampisa, tak poprawia wydajność, czy coś "podkręcałeś" w ustawieniach?
wierzcie mi badz nie, ale wydajnosc dynamipsa poprawia ilosc ramu. Sa rozne zdania w tej kwestii, ja mam 8GB i mam full ccie sec na kompie 2 ASY 6 routerow, IPS, 2 switche. i zjada mi to 40% procka. Mniej wali na wirtualke wiec i wydajniej chodzi. GNS nie uzywam, bo

1) reload ASY w GNS powoduje crash
2) nie dziala dobrze redystrybucja do eigrp statica
3) sypia sie multi-context

ASA w GNS odpala sie podobnie jak na linuksie, tylko nie trzeba hackowac pliku .bin wyciagac jakies cuda wianki. Ostatnio odpalilem topo z AsA i IPS na mac os x, ale tam do dupy sa wirtualne maszyny i trzeba sie meczyc przez GNS3. Nie wspomne o tym ze trzeba robic interfejsow z virtualbox na interfejsy tap. A da sie to tylko w niektorych wersjach wirtualboxa, ktory zamula.

Jesli chodzi o linuksa sa full tutoriale jak shaczyc .bin i odpalic uzywajac tap interfejsow na lunuksie. Testowane, dziala.

Wole windows mniej zachodu i qemu jakies przyjemniejsze przez mapowania na UDP.

Awatar użytkownika
kaneda
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2010, 01:10

#26

#26 Post autor: kaneda »

Nie wiem czy był podobny temat, dlatego nie tworzę nowego i piszę we wcześniejszym założonym przez siebie.

Chodzi o GNS3, dlaczego gdy skonfiguruję routerki, zapiszę plik, zamknę program, następnie otworzę wcześniej zapisany plik, to wszystko z routerów znika??

Dang

Domyślam się dlaczego... (IOS ładuje się z jednej wskazanej wcześniej lokalizacji i nie można go nadpisać..), czy można to w jakiś sposób obejść?

Pozdro all

Awatar użytkownika
kollek
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Wroclaw

#27

#27 Post autor: kollek »

Byl temat a nawet kilka. I to w ciagu ostanich 2-3 tygodni chyba.
Documentation is like sex: when it is good, it is very, very good; and when it is bad, it is better than nothing.

eth_0
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 10 wrz 2007, 21:38
Lokalizacja: none
Kontakt:

#28

#28 Post autor: eth_0 »

kaneda pisze:Nie wiem czy był podobny temat, dlatego nie tworzę nowego i piszę we wcześniejszym założonym przez siebie.

Chodzi o GNS3, dlaczego gdy skonfiguruję routerki, zapiszę plik, zamknę program, następnie otworzę wcześniej zapisany plik, to wszystko z routerów znika??

Gdy tworzysz nowy projekt musisz zaznaczyć checkboxy przy:
Save nvrams and other disk files (recommended)
Export router configuration files
eth_0
eth0.pl

Awatar użytkownika
kaneda
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2010, 01:10

#29

#29 Post autor: kaneda »

Dzięki eth_0 :).


Pozdrawiam

ODPOWIEDZ