5-dniowe szkolenie 642-611 MPLS

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
pbrzozowski
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: Sopot

5-dniowe szkolenie 642-611 MPLS

#1

#1 Post autor: pbrzozowski »

Witam,

czy ktoś z Was zna jakiś termin w grudniu 2010 / styczniu 2011 szkolenia (najlepiej 5-dniowe) przygotowującego do 642-611 MPLS? Preferowane miejsca: Trójmiasto / Warszawa.

Wujek google wyświetla tylko terminy na listopad.

Pzdr,
Paweł

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

zobacz w Hectorze, www.csh.com.pl
...osobiście uważam że to szkolenie jest jakieś mało pasjonujące (BGP jest lepsze jak już musisz na coś iść )
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

bartekr
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:21
Lokalizacja: Londyn

#3

#3 Post autor: bartekr »

garfield pisze: ...osobiście uważam że to szkolenie jest jakieś mało pasjonujące (BGP jest lepsze jak już musisz na coś iść )
Odnioslem dokladnie to samo wrazenie, zawartosc tego kursu jest... zenua...
Cell mode mpls i wszystko na ATM. Wydawalo mi sie, ze jestesmy znow w roku 2000 ;)

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

bartekr pisze:Odnioslem dokladnie to samo wrazenie, zawartosc tego kursu jest... zenua...
Cell mode mpls i wszystko na ATM. Wydawalo mi sie, ze jestesmy znow w roku 2000 ;)
Az tak zle nie jest, a Cell mode stanowil raczej mala czesc calosci. I to wcale nie jest taka stara technologia... a do tego przydaje sie np. na labie CCIE SP ;)

Jezeli chodzi o przygotowanie do tego konkretnego egzaminu, to jest to najlepsza opcja. Oczywiscie wspomniane szkolenie BGP moze byc ciekawsze (i w sumie dobra baza wiedzy o BGP jest wymagana do MPLS), ale nie zawiera wielu rzeczy, ktore sa potrzebne na wspomnianym egzaminie.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
B.
wannabe
wannabe
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2008, 03:07

#5

#5 Post autor: B. »

Seba pisze:I to wcale nie jest taka stara technologia...
Stara nie stara, ale dalej wykorzystywana. Warto znać, chociażby w kontekście MPLS.
Pozdrawiam
B.

"Training is useful, but there is no substitute for experience"

pbrzozowski
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: Sopot

#6

#6 Post autor: pbrzozowski »

...osobiście uważam że to szkolenie jest jakieś mało pasjonujące (BGP jest lepsze jak już musisz na coś iść )
Na BGP nauczyłem się na Dynmipsie. Ot muszę na coś pójść, koniec roku się zbliża, a zostało tylko MPLS i QoS. MPLS wydaje mi się dużo ciekawszy.

Znalazłem cos takiego (CombiData w Warszawie):

http://www.eduportal.pl/CDP_szkolenia/O ... 6&sid=MPLS

Jakieś opinie? Z góry wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#7

#7 Post autor: em_er »

Na MPLSie nie byłem ale QoS na prawde fajny...zastanów się może więc :)

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#8

#8 Post autor: Deidara »

Ja byłem kiedys tam na MPLS w Hectorze. Jeśli miałbym oceniać wykładowcę to średnio na jeża ale same materiały są naprawdę spoko. Wiele razy do nich wracam podczas nauki. MPLS jest chyba najfajniejszym egzaminem z tej ścieżki więc uważam że warto. Co do wyboru ośrodka nie będę się wypowiadał.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

pbrzozowski
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:49
Lokalizacja: Sopot

#9

#9 Post autor: pbrzozowski »

Szkolenie, szkolenie i po szkoleniu. Tematyka ciekawa, praktycznie same VPNy i lekkie liźnięcie TE. Realizacja raczej przeciętna, dobra dla kogoś, kto nie lubi zaglądać do książek :) W przeciwnym przypadku, polecam DynaMipsa + (MPLS Fundamentals && MPLS & VPN Architectures).

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#10

#10 Post autor: Deidara »

Niestety wszystko zależy od prowadzącego. W przypadku MPLS miałem taką nie przyjemność, że instruktor na każde pytanie które choć troszeczkę wybiegało po za tematykę było kwitowane tekstem, że tego kurs nie obejmuje.
Za to w innym ośrodku miałem szkolenie z CIPT i muszę powiedzieć, że takiego instruktora to ze świecą szukać. Gość chciał nauczyć, często bywało, że zostawaliśmy po godzinach. Nie było dla niego trudnych pytań. Klasa i tyle. Tego co obejmował kurs nie nauczyłbym się z samego podręcznika.
Tak więc wszystko zależy :wink: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#11

#11 Post autor: Slomek. »

Deidara pisze:Niestety wszystko zależy od prowadzącego. W przypadku MPLS miałem taką nie przyjemność, że instruktor na każde pytanie które choć troszeczkę wybiegało po za tematykę było kwitowane tekstem, że tego kurs nie obejmuje.
.
Sławek na początku skryptu do szkolenia i w początkowych slajdach jest następująca informacja
If you have pertinent information or questions concerning future Cisco releases and product features, please discuss these topics during breakes or after class. The instructor will answer your questions or direct you to an appropriate information source.
IMO dobrze się zachował :P
Trecom.pl

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#12

#12 Post autor: Deidara »

Slomek. pisze:
If you have pertinent information or questions concerning future Cisco releases and product features, please discuss these topics during breakes or after class. The instructor will answer your questions or direct you to an appropriate information source.
IMO dobrze się zachował :P
Haha w takim razie może jest jeszcze szansa, że na nie odpowie albo poda źródło :mrgreen: . Wtedy źródła mi nie podał :| .
Pewnie prawidłowo zachował się, ale przez to miałem negatywne odczucia.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

ODPOWIEDZ