CCDP - zmiany

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

CCDP - zmiany

#1

#1 Post autor: em_er »

Czy ktoś może rozumie zmiany w CCDP, które właśnie się dzieją?

Od 8.11 wycofany został blueprint 2.0 do 642-873.
Jednocześnie wprowadzony został nowy 2.1 ale numer egzaminu się nie zmienił.

Pomijam fakt, że jak to często się dzieje nie, zakres się zmienił ale materiałów przystosowanych do nowej wersji nie ma.
W związku z tym planowałem kupić bootcamp do Arch 2.1 w pewnej firmie...

Jednak już dzisiaj widzę kolejne zmiany w tym egzaminie:
NEW: CCDP has been updated. The ARCH v.2.1 course is expected to be available November 24, 2010 through Cisco Learning Partners and a new ARCH exam (642-874) is expected to be available December 23, 2010

No i pytanie jak to rozumieć...Czy nowy egzamin 642-874 będzie oparty na blueprincie 2.1?
Tak mogłoby wynikać z tej informacji, jednak do dnia dzisiejszego pisano tylko o nowym zakresie, bez zmiany numeru egzaminu.

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie to wytłumaczyć.
Chciałbym zdać to dość szybko, ale nie wiadomo właściwie jaki jest zakres i z czego się uczyć.

gertzu
wannabe
wannabe
Posty: 147
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:43
Lokalizacja: Kraków

#2

#2 Post autor: gertzu »

CCDP ARCH Exam and Course Update

The Cisco CCDP® course, Designing Cisco Network Service Architecture (ARCH), will be updated to v2.1 with new material on data centers and virtualization, evaluation of service providers, and design of IPS and IDS security solutions. The ARCH v2.1 course is expected to be available November 24, 2010. The existing ARCH v2.0 course will be retired on February 11, 2011.



A new ARCH exam, 642-874, is expected to be available on December 23, 2010. Candidates should prepare for the new exam, which is aligned to the certification changes described above, using the ARCH v2.1 exam topics that were posted to the Cisco Learning Network in September 2010. The current ARCH 642-873 exam will be available for candidates until May 7, 2011, after which the exam will be retired.
Kruczek chyba leży w course a exam. Nowy egzamin z nowym blueprintem od grudnia, a szkolenia do nowego ARCH od listopada.
Pozdrawiam,
Wojciech Gertz

"Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go"
Konfucjusz, ok. 500 r. p.n.e

http://www.linkedin.com/in/wojciechgertz

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#3

#3 Post autor: em_er »

Czyli teoretycznie teraz nie można zdawać ARCH tak?
bo 642-873 oparty na 2.0 jest niedostępny od 8.11, a 642-874 oparta na 2.1 będzie dostępny od grudnia...hmm

Dziwne w takim razie jest to co piszą o bootcampie INE do ARCH:
The course also prepares students directly for the CCDP certification exam ARCH (642-873 ARCH version 2.1). This exam goes live November 8, 2010.

Wynika z tego, że 2.1 to tylko nowa wersja 642-873.
Natomiast pytanie w takim razie o blueprint do 642-874

Generalnie zmierzam do tego, czy jest sens inwestować w bootcamp INE bo być może wersja 2.1, do której on przygotowuje, już niedługo będzie niedostępna...

horac

#4

#4 Post autor: horac »

jak dla mnie odkad ine zaczelo robic bootcampy do xP i CCNX to zeszlo na psy, kasa ktora chca za pare nedznych video to porazka.

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#5

#5 Post autor: em_er »

Bez przesady, 350$ za 40h szkolenie to nie jest aż taki dramat.
Poza tym główny motyw dla którego myślałem o tym bootcampie jest taki, że nie ma innych materiałów do ARCH 2.1

Zresztą pytanie było o zmiany w CCDP a nie sensowność INE i to czy ich video są nędzne czy nie.

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#6

#6 Post autor: em_er »

Nowa informacja z INE, jeśli kogoś to interesuje:

Cisco originally promised us a new CCDP exam (version 2.1) on Nov 8, 2010.
That date is now moved to December 23, 2010.

Wygląda więc na to, że nowy 642-874 będzie tym egzaminem opartym o 2.1 który miał ruszyć początkowo od 8.11 pod dotychczasowym numerem czyli 642-873

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#7

#7 Post autor: mihu »

czesc em_er,

zastanawialem sie czy kupiles w koncu trening INE do ARCH'a ?

jesli tak, mozesz sie podzielic wrazeniami i kto jest instruktorem?
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#8

#8 Post autor: em_er »

jeszcze nie kupilem bo z tego co wiem nie jest jeszcze dostępny.
15-19.11 byl bootcamp live.
teraz szykują z tego produkt dopiero, prawdopodobnie będzie dostępny od najbliższego tygodnia.

Ja tylko nadal nie jestem pewien jak to jest z tym zakresem do ARCHa. Teoretycznie INE pisze na swoim blogu, że będą aktualizować ten bootcamp pod kątem zmian, a aktualizacje dostaniesz za free po zakupieniu bootcampa.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#9

#9 Post autor: mihu »

thanks,

daj znac jak juz sobie wyrobisz opinie o tym produkcie, jesli sie w koncu zdecydujesz na zakup
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

ODPOWIEDZ