CCIP update

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#16

#16 Post autor: peper »

Chyba trzeba się ruszyć i zdać ten brakujący egzamin do CCIP zanim się ścieżka zmieni :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#17

#17 Post autor: abdenago »

Koledzy czy ja dobrze zrozumiałem

mając zdane BSCI, BGP i MPLS brakuje mi QoS do CCIP, a jak zamiast QoS zdam SPEDGE to zostanę CCNP SP ?

a co w przypadku zdania QoS i SPEDGE, dostane dwa certy ?

Pytanie czy czasem nowe egzaminy nie będą reprezentowały niższego poziomu jak to miało miejsce po przejściu BSCI -> ROUTE etc.

Piotr

Awatar użytkownika
czarny85
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:47

#18

#18 Post autor: czarny85 »

Dziwne klikając sobie migrationtool przy ustawieniu: Routa, QoS, BGP, MPLS musimy zdać dwa egzaminy SPCORE i SPEDGE, natomiast mając Routa, QoS, BGP+MPLS nic nie musimy zdawać :). Natomiast mając BSCI przy zdanych QoS, BGP, MPLS lub QoS, BGP+MPLS też sie kwalifikujemy. Czy ktoś może mi to wyjaśnić te pierwsze rozbieżności, BSCI może rzeczywiście więcej tematów zawierało.

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#19

#19 Post autor: baczek »

oj jak dobrze że zdawałem BSCI, będzie można wpisać, że się ma CCIP i CCNP SP :D

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#20

#20 Post autor: jachu_87 »

Hmmm dziwne to, faktycznie BGP+MPLS , QoS i Route dadzą CCNP SP ? I nie będzie potrzeba mieć CCNA SP ?

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#21

#21 Post autor: Deidara »

Mówiąc szczerze też sprawia mi kłopot zrozumienie outputu Migration Tool. BSCI + BGP + MPLS + QOS daje mi rezultat "Qualifies for CCIP Certification" dla CCIP i nic nie wyskakuje dla CCNP SP. I co to właściwie oznacza? Że nic nie muszę robić. Że mam tylko CCIP a CCNP SP mieć nie będę czy też może że będę miał i jedno i drugie. Dla mnie to wygląda jakby CCIP byli automatycznie migrowani do CCNP SP ale głowy nie daje. Tu trzeba jakiegoś fachmana z Cisco o interpretację prosić 8)
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

szywdo
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 cze 2008, 15:30
Lokalizacja: katowice

#22

#22 Post autor: szywdo »

Hej.
Napisalem do cisco w tej sprawie i dostalem taka odpowiedz :
Also, please be advsied, beginning October 29, 2012, Cisco CCIP certification will be retired and Cisco will no longer issue new certifications. Individuals interested in pursuing a professional-level Cisco Security certification are encouraged to obtain the Cisco CCNP Service Provider certification.

For more information please click the link below :

https://learningnetwork.cisco.com/docs/DOC-14595

If you currently have a valid CCIP certification or in the process of pursuing a CCIP certification and would like to instead pursue a CCNP Service Provider certification, visit the CCIP-CCNP Service Provider Tool. The CCIP Migration Tool will assist in identifying the exams you will need to pass to earn a CCNP Service Provider certification.
Pozdro

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#23

#23 Post autor: Deidara »

Szkoda, że nie napisali jak interpretować te zapisy Migration Toola. Tak jakby nie można było napisać wprost, że jest tak albo tak.
Zresztą przejrzałem program tych nowych egzaminów i moim zdaniem Cisco tą zmianę wprowadziło na siłę. Na przykład połączyli podstawy MPLSa z QoSem. Tak się składa, że CCIP było chyba najlepszą i najlepiej zrobioną ścieżką. Wprowadzono prawie to samo pod zmienionymi nazwami. To jest psucie bardzo dobrej ścieżki certyfikacyjnej. Nowe rzeczy wyglądają jak twór zwany ONT i ISCW. Mam nadzieję, że tymi zmianami nie kierują tylko kwestie finansowe.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#24

#24 Post autor: eprom »

szywdo pisze:Hej.
Napisalem do cisco w tej sprawie i dostalem taka odpowiedz :
Also, please be advsied, beginning October 29, 2012, Cisco CCIP certification will be retired and Cisco will no longer issue new certifications. Individuals interested in pursuing a professional-level Cisco Security certification are encouraged to obtain the Cisco CCNP Service Provider certification.
Pozdro
zaraz zaraz, chyba ktos tu cos pomylil, dlaczego mam zdawac CCNP Service Provider jezeli jestem zainteresowany Security, bezsensu.
--

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#25

#25 Post autor: inkrementator »

Deidara pisze:Szkoda, że nie napisali jak interpretować te zapisy Migration Toola.
Ten Migration Tool rozne rzeczy pokazuje, nie zawsze spojne. Mysle ze jest to jeszcze wersja rozwojowa. Napisane jest wyraznie, ze jesli masz ccip a chcesz miec nowy cert musisz zdac
the 642-887 Implementing Cisco Service Provider Next-Generation Core Network Services (SPCORE) and 642-889 Implementing Cisco Service Provider Next-Generation Edge Network Services (SPEDGE).

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#26

#26 Post autor: Deidara »

A możesz podać linka gdzie to jest tak wyraźnie napisane, bo ja cały czas szukam jakiegoś konkretu i znaleźć nie mogę.
Ja znalazłem tylko tyle:
If you currently have a valid CCIP certification or in the process of pursuing a CCIP certification and would like to instead pursue a CCNP Service Provider certification, visit the CCIP-CCNP Service Provider Migration Tool. The CCIP-CCNP Service Provider Migration Tool will assist in identifying the exams you will need to pass to earn a CCNP Service Provider certification.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#27

#27 Post autor: inkrementator »

Deidara pisze:A możesz podać linka gdzie to jest tak wyraźnie napisane, bo ja cały czas szukam jakiegoś konkretu i znaleźć nie mogę.
Linka masz podanego w odpowiedzi od Cisco (kilka postow wyzej):

https://learningnetwork.cisco.com/docs/DOC-14595

Jest tez tam ladna tabelka, ktora wszystko wyjasnia.

I jak na moj gust, bedzie trzeba jeszcze zrobic ccna sp lub miec ccie, zeby dostac ccnp sp.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#28

#28 Post autor: Deidara »

Dobra dzięki, rzeczywiście jest taka. Egzamin z QoS i MPLS nic nie znaczy hmm. Trochę szkoda. Ciekawe kiedy będą do tego egzaminu jakieś materiały dostępne. Chętnie się przekonam czy jest aż taka duża różnica w programie, że trzeba od nowa zdawać dwa egzaminy gdzie QoS zmiksowali z MPLSem.

Żebym nie był gołosłowny oto plan szkolenia numer jeden SPEDGE:
Streszczenie kursu

Module 1: VPN Technologies

Lesson 1: Introducing Virtual Private Networks
Lesson 2: Introduction to MPLS VPN

Module 2: MPLS Layer 3 VPN

Lesson 1: Implementing MPLS Layer 3 VPN Backbone
Lesson 2: Connecting Customers using Simple Routing Protocols
Lesson 3: Connecting Customers using BGP or OSPF
Lesson 4: IPV6 and MPLS

Module 3: Complex MPLS Layer 3 VPNs

Lesson 1: Implementing Complex MPLS Layer 3 VPNs
Lesson 2: Implementing Internet Access and MPLS Layer 3 VPNs
Lesson 3: Introduction to MPLS Inter-Domain Solutions

Module 4: Layer 2 VPNs and Ethernet Services 1

Lesson 1: Introducing Layer 2 VPNs 2
Lesson 2: Introducing Any Transport over MPLS
Lesson 3: Implementing VPLS

A to plan SPCORE:
Module 1: Multiprotocol Label Switching

Lesson 1: Introducing MPLS
Lesson 2: Running Label Distribution Protocol
Lesson 3: Implementing MPLS in the Service Provider Core

Module 2: MPLS Traffic Engineering

Lesson 1: Introducing MPLS Traffic Engineering Components
Lesson 2: Running MPLS Traffic Engineering
Lesson 3: Implementing MPLS TE
Lesson 4: Protecting MPLS TE Traffic

Module 3: QoS in the Service Provider Network

Lesson 1: Understanding QoS
Lesson 2: Implementing Cisco QoS and QoS Mechanisms
Lesson 3: Implementing MPLS Support for QoS

Module 4: QOS Classification and Marking

Lesson 1: Understanding Classification and Marking
Lesson 2: Using Modular QoS CLI
Lesson 3: Implementing Advanced QoS Techniques

Module 5: QoS Congestion Management and Avoidance

Lesson 1: Managing Congestion
Lesson 2: Implementing Congestion Avoidance

Module 6: QoS Traffic Policing and Shaping

Lesson 1: Understanding Traffic Policing and Shaping
Lesson 2: Implementing Traffic Policing
Lesson 3: Implementing Traffic Shaping

Dla mnie różnice programowe są żadne. To jest jakaś kpina w żywe oczy. Dorzucili dwa rozdziały z książki MPLS Configuration on IOS Software, czyli ATOMa.

SPCORE to żywcem wyjęty QoS a SPEdge to MPLS. Gratuluje.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#29

#29 Post autor: saturnv »

Kosmetyczna zmiana programowa, a 400$ netto od każdego kandydata CCIP dodatkowo.

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#30

#30 Post autor: abdenago »

Jestem w stanie zrozumieć fakt potrzeby zdania dwóch dodatkowych egzaminów ze ścieżki professionall w ciagu 3 lat aby przedłużyć CCIP do CCNP SP(nowe routery,, nowe technologie), ale kpiną jest fakt że inżynierowie którzy od kilku lat mają ważny CCIP bedą zmuszani do zdawania CCNA SP aby przedłużyć (zmigrowac) certa do CCNP SP.

ODPOWIEDZ