CCNP Route - literatura

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
kameleon
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2008, 18:27

CCNP Route - literatura

#1

#1 Post autor: kameleon »

Witam,

O ile dla CCNA rządziły ksiażki Odoma (bardzo dobrze mi się z nich przygotowywało), to jak jest w przypadku CCNP? Zapisałem się na kurs Route (CCNP ver 6.0) i chciałbym dodatkowo zakupić dobrą literaturę. Czy możecie coś polecić, coś co będzie akutalne z nową wersją szkolenia i będzie naprawdę dobre?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#2

#2 Post autor: saturnv »

W nowej wersji 6.0 polowa rzeczy wyleciala. Ja polecam ksiazki Routing TCP/IP Vol1 do EIGRP, OSPF i Vol2 do BGP. Multicasty tez sa ciekawie zrobione albo dorwij Developing IP Multicast Networks. Wydaje mi sie, że bedziesz musial doczytac tylko IPv6, chociaż w podanych książkach OSPFv3 jest ujęty.

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

#3

#3 Post autor: ronnie »

Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) Foundation Learning Guide - konkretnie i szczegółowo, bez lania wody.

Arthi2000
wannabe
wannabe
Posty: 87
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:18

#4

#4 Post autor: Arthi2000 »

Ja się uczyłem swego czasu ze starej BSCI self-study... do switcha tak samo stara seria... Książki do tshoota nie polecam... to samo co w dwoch poprzednich tylko, że skompresowane - zbędny wydatek...

pzdr
Ale o co chodzi?

mantis1983
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:39

#5

#5 Post autor: mantis1983 »

Polecam Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) Foundation Learning Guide, większość rzeczy da się zrozumieć i jest dobrze wytłumaczone, w razie problemów dobrze jest się podeprzeć CBT nuggetsem lub wujkiem google :)

kameleon
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 22 gru 2008, 18:27

#6

#6 Post autor: kameleon »

A czy ktoś miał styczność z:
Wendell Odom: CCNP ROUTE 642-902 Official Certification Guide ?

Autor znakomity, książka znacznie tańsza od proponowanej wyżej.

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#7

#7 Post autor: jachu_87 »

Wendella bym tutaj aż tak nie polecał (imho ma mniejszy zakres materiału), lepsza implementing cisco ip routing.

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

#8 Post autor: itmind »

Jestem w trakcie czytania książki Implementing Cisco IP Routing (ROUTE) Foundation Learning Guide przygotowującej do wiadomego egzaminu.

Moje pytanie jest takie, czy jest jakaś warta przeczytania książka dotycząca routingu (EIGRP,OSPF i BGP) po POLSKU?
Pytam bo po przeczytaniu książki którą obecnie czytam, chciałbym utrwalić sobie tematykę jeszcze w ojczystym języku coby na pewno wszystko dobrze zrozumieć i zapamiętać.

Pozdrawiam

pocinacz
member
member
Posty: 15
Rejestracja: 07 lut 2008, 15:29

#9

#9 Post autor: pocinacz »

Moje pytanie jest takie, czy jest jakaś warta przeczytania książka dotycząca routingu (EIGRP,OSPF i BGP) po POLSKU?
nie ma, a nawet jakby była to i tak radze czytać publikacje po angielsku. Jak masz jakieś wątpliwości lepszym rozwiązaniem jest przeczytanie tej samej książki kolejny raz

ODPOWIEDZ