Mpls 642-611 jellymaker exam

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

Mpls 642-611 jellymaker exam

#1

#1 Post autor: slomek »

Czy któryś z forumowiczów ma za sobą ten hardcorewy 642-611 nowy egzamin na MPLS?
Co byście polecili oprócz KnowledgeNet Implementing Cisco MPLS v2.0 i Advanced MPLS VPN Solutions v1.0 vol 1 & 2 ?

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#2

#2 Post autor: slomek »

Po ilosci odpowiedzi przeczówam, że stanowić będę grono prekursorów tego egzaminu :lol:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#3

#3 Post autor: Seba »

No ja chciałbym na koniec listopada, ewentualnie na początku grudnia, ale stale nie mam czasu, żeby przysiąść i powalczyć z tematem trochę :wink:
W każdym razie powodzenia ;-)
Znam gościa, który zdawał niedawno, no i niestety w plecy miał :cry:

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#4

#4 Post autor: slomek »

Seba pisze:No ja chciałbym na koniec listopada, ewentualnie na początku grudnia, ale stale nie mam czasu, żeby przysiąść i powalczyć z tematem trochę :wink:
W każdym razie powodzenia ;-)
Znam gościa, który zdawał niedawno, no i niestety w plecy miał :cry:
Dzieki za słowa otuchy, w sumie wszędzie straszą, że egzamin jest niemiłosiernie cięzki i wielu poległo na nim. Zakładam podejscie w przyszłym miesiącu, pocieszam się tym, że na codzień pracuję przy ip vpn`ach co napewno ułatwi mi to zdanie tego egzaminu. Po przejrzeniu całosci dostępnej literatury z Cisco Press do nauki wybrałem jak główną pozycje "MPLS Configuration on Cisco IOS Software" by L. Lobo i dodatkowo jako uzupelnienie "MPLS and VPN Architectures" by J. Guichard i oczywiscie KnowledgeNet MPLS v2.0 jako blueprint do tego egzaminu.
Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

No ja nie mam takiego luksusu i nie pracuję z MPLSem na codzień :cry:
Raczej cosik co pamiętam ze szkolenia + własny mały labik + materiały, które podałeś.
Z tym, że niemiłosiernie ciężki to może być przesada, to samo gdzieś na forach różnych znalazłem o QoS, BGP czy CCIE written, łatwe fakt nie były, ale do jakiś niemiłosiernie ciężkich to im trochę brakowało :wink:

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#6

#6 Post autor: slomek »

Seba tak wracajac do egzaminu nie wydaje Ci sie dziwne ze w spisie dotyczacym wymaganaych zgadnien brak chocby takiego podstawowego Traffice Enginering czy w sumie VPLS?
Kurcze mam takie przeczucie, że pytania z niewylistowanych zagadnien i tak sie pojawia na egzaminie.
Kiedy bierzesz ten egzamin ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

Z tym podchodzeniem do egzamu to mam stały problem, bo duży projekt mam na tapecie i czasu już nie starcza na naukę, i najszybszy dostępny termin to chyba połowa grudnia będzie. Niestety :cry:
Ale chcę dać sobie chociaż cień szansy na zdanie, jak narazie nie zakładam podejścia tylko w celu zobaczenia co na tym egzamie można spotkać.

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#8

#8 Post autor: slomek »

Jellymaker done :D. Panowie 2-3 razy trudniejszy niż BGP i najtrudniejszy z 10 Ciscowych egzaminów które mam za sobą. IMO jesli się coś nie douczy ten egzamin potrafi to obnażyć i skrzetnie wykorzystać. Sam egzamin wychodzi poza ramy tego co jest w spisie zagadnien na www.cisco.com Jedyna sensowna pozycja to "MPLS Configuration on Cisco IOS Software", pozostałe jako uzupelnienie, materialy z kursu KnowledgeNet 2.0 raczej słabe, płytkie i niewystarczajace a poleganie tylko na nich to samobojstwo egzaminacyjne. To by było na tyle.
Od dzisiaj jestem CCIP :), nastepny jest CCIE R&S i JNCIS ale to juz w nastepnym roku
Pozdrawiam
PS. Seba jutro Ci cos naskrobie 8)

kokosz
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 25 sie 2004, 10:27

#9

#9 Post autor: kokosz »

Dzieki stary za tego posta ;) Gratulacje przede wszystkim !

Juz mialem isc na kobyle BGP+MPLS ale tak cos czulem ze to co pisza w wymaganiach to jakos malo jest i po przerobieniu KNet i "MPLS and VPN Archit. CCIP edition" stwierdzilem ze ten MPLS to jakis latwy jest ;).
Uff pare zloty mi pewnie zaoszczedziles ;).
OK zaglebiam sie w "MPLS Config in IOS" i ruszam za 2-3 tygodnie.
A BGP zdawales osobno? Jak ten egzam ? Znam bgp chyba dosc dobrze, ale moze sa jakies pulapki? Duzo jest symulacji?
Lepiej zdac te egzamy osobno, czy ktos wogole pociagnal BGP i MPLS razem ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#10

#10 Post autor: Seba »

No kolego Słomek daliście radę :wink:
Cóż tu powiedzieć - GRATULACJE!!!

Ważne, że teraz wiadomo z czego się uczyć ;-) Ale trochę lipa, że materiały szkoleniowe są mało przydatne, przecież szkolenie jest pod egzam, a tu takie rozbieżności w podejściu muszą dziwić.

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#11

#11 Post autor: slomek »

kokosz pisze:Dzieki stary za tego posta ;) Gratulacje przede wszystkim !

Juz mialem isc na kobyle BGP+MPLS ale tak cos czulem ze to co pisza w wymaganiach to jakos malo jest i po przerobieniu KNet i "MPLS and VPN Archit. CCIP edition" stwierdzilem ze ten MPLS to jakis latwy jest ;).
Uff pare zloty mi pewnie zaoszczedziles ;).
OK zaglebiam sie w "MPLS Config in IOS" i ruszam za 2-3 tygodnie.
A BGP zdawales osobno? Jak ten egzam ? Znam bgp chyba dosc dobrze, ale moze sa jakies pulapki? Duzo jest symulacji?
Lepiej zdac te egzamy osobno, czy ktos wogole pociagnal BGP i MPLS razem ?
Dzieki za gratulacje, ten egzamin BGP+MPLS jest mi trudno oceniac poniewaz nie zdawalem go, ale jak podejrzewam moga to byc losowo dobrane pytania z obu egzaminów a wtedy mozna miec raczej trudniej niz latwiej. Uważam, że BGP powinno być juz opanowane przed wqkroczeniem na scieżkę MPLSa. Stwierdziles, że MPLS jest łatwy i zgadzam sie, ale łatwe jest zrozumienie podstaw i zagadnien zwiazanych z podstawowym funkcjonowaniem MPLS i VPNu, ale niestety ten egzamin traktuje troche głebiej zagadnienia zwiazane z nimi i prostych pytań raczej uraczysz w znikomych ilosciach.
Ksiazki które przeczytałem przygotowujac sie do egzaminu to:
"MPLS and VPN Architectures Volume I" - traktowac jako wprowadzenie do tematu
"MPLS and VPN Architectures Volume II" - poszerza zagadnenie i w sumie wypada przeczytac, IMO rozszerzenie do Volume I i daje glebsze pojecie o VPN i uslugach, roszerzajac to co praktycznie jest z tej dziedziny wypunktowane w KnowledgeNet 2.0.
"MPLS Configuration on Cisco IOS Software" znakomita ksiązka, duzo przykladów (chociaż parę błędów), naprawde bardzo dobre podescie do tematu, i po raz kolejny tam gdzie kurs KnowledgeNet spłyca i uproszacza tu mamy to ładnie opisane. W szczegolnosci CE-PE EIGRP , gdzie kurs olał ten protokul natomiast ta ksiazka swietnie go opisala. Dodatkowo implementacja Cell-mode mpls tez jest godna polecenia w stosunku do ksiazki z kursu. Zagadnienia ktore nalezy z tej ksizaki znac a brak w Knowledgenet (ponieważ Cisco o nie sie dopytuje na egzaminie) to:
- AToM
- VPLS (o cos tam sie pytali ;))
- QOS
- Traffic Engineering (a nie mowilem)
- overlay VPN z L2TP

Soft od Marcina bardzo przydatny do labowania niestety ten co wgralem (wielkosci 12 MB) nie obsluguje iplementacji vrf dla EIGRP, z MP-BGP, OSPF, RIP v2i staticem ;) nie ma prblemu podobnie jak z LDP - pelna funkcjolalnosc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#12

#12 Post autor: slomek »

Seba pisze:No kolego Słomek daliście radę :wink:
Cóż tu powiedzieć - GRATULACJE!!!

Ważne, że teraz wiadomo z czego się uczyć ;-) Ale trochę lipa, że materiały szkoleniowe są mało przydatne, przecież szkolenie jest pod egzam, a tu takie rozbieżności w podejściu muszą dziwić.
Dziekuje Seba i ciesze sie ze tym razem nie bylem Twoim cieniem i nie zdawalem koleny raz po Tobie, a i bede Ci w stanie pomoc. Jutro sprawdz PM, trzeba troche nagiac NDA ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#13

#13 Post autor: marcins »

slomek pisze: Soft od Marcina bardzo przydatny do labowania niestety ten co wgralem (wielkosci 12 MB) nie obsluguje iplementacji vrf dla EIGRP, z MP-BGP, OSPF, RIP v2i staticem ;) nie ma prblemu podobnie jak z LDP - pelna funkcjolalnosc
Pozdrawiam
en na 2500 ?? no cudow nie powinines sie spodziewac ;) ale congrats ;)

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#14

#14 Post autor: gubit »

slomek pisze:Jellymaker done :D.
Jeszcze raz gratulacje.

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#15

#15 Post autor: ciku »

Moja skromna osoba rowniez pozwoli sobie zlozyc Ci GRATULACJE :P
Dla mnie nowadays to wogole abstrakcja :wink:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

ODPOWIEDZ