Przygotowanie labów

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
PijanyNietoperz
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2011, 12:42

Przygotowanie labów

#1

#1 Post autor: PijanyNietoperz »

Hej, przygotowuje się do egzaminu 642-813 mam zamiar zdawać w okolicach września. Do dyspozycji mam 3x3750G, 3x2960G, kilka zwykłych 2960, routerek 1800. Do egzaminu przygotowuje się razem z kolegami z pracy (lepiej jak jeden drugiego motywuje). Pytanie moje jest takie, co można przećwiczyć mając takiego laba do dyspozycji, albo czy możecie polecić jakieś strony gdzie znajdę przykładowe zadania do rozwiązania.

Powiem tak, brakło nam trochę pomysłów co można przećwiczyć przed podejściem do egzaminu, z rzeczy jakie mamy opanowane (w miarę) to SPT (we wszystkich dostępnych modach), VTP, routing między Vlanowy. Czego jeszcze możemy się spodziewać na egzaminie?

Z góry dzięki za podrzucone pomysły :)

horac

Re: Przygotowanie labów

#2

#2 Post autor: horac »

PijanyNietoperz pisze:Hej, przygotowuje się do egzaminu 642-813 mam zamiar zdawać w okolicach września. Do dyspozycji mam 3x3750G, 3x2960G, kilka zwykłych 2960, routerek 1800. Do egzaminu przygotowuje się razem z kolegami z pracy (lepiej jak jeden drugiego motywuje). Pytanie moje jest takie, co można przećwiczyć mając takiego laba do dyspozycji, albo czy możecie polecić jakieś strony gdzie znajdę przykładowe zadania do rozwiązania.

Powiem tak, brakło nam trochę pomysłów co można przećwiczyć przed podejściem do egzaminu, z rzeczy jakie mamy opanowane (w miarę) to SPT (we wszystkich dostępnych modach), VTP, routing między Vlanowy. Czego jeszcze możemy się spodziewać na egzaminie?

Z góry dzięki za podrzucone pomysły :)
Jak dobrze rozumiesz technologie to jedyny workbook jaki ci potrzebny to ogrom
pomyslow wlasnych na zasadzie " a jeszcze sprawdze to i to " :)

Patrzysz na blueprint i heja, najpierw teoria pozniej labowanie komend i sprawdzenie jak sie zachowaja w roznych wariantach

A odpowiadajac na pytanie co mozna zrobic z tym co podales to np tak

zepnij sobie to w kwadracik i mozesz robic co chcesz o ile IOS wersja twoich 3750 wspiera L3.

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#3

#3 Post autor: s2nt0 »

Może ta pozycja przypadnie Ci do gustu, co prawda to jeszcze BCMSN ale dużo się nie zmieniło..
Opis zaczyna się tak jak napisałeś:

Jeśli masz już dość wymyślania dla siebie LAB'ów...

Jeśli masz już dość zastanawiania się co tu jeszcze przećwiczyć...

To ta książka jest właśnie dla Ciebie!


http://allegro.pl/ciscopress-ccnp-bcmsn ... ml#gallery

Również przygotowuje się do SWITCHa, i korzystam z tego;

horac

#4

#4 Post autor: horac »

s2nt0 pisze:Może ta pozycja przypadnie Ci do gustu, co prawda to jeszcze BCMSN ale dużo się nie zmieniło..
Opis zaczyna się tak jak napisałeś:

Jeśli masz już dość wymyślania dla siebie LAB'ów...

Jeśli masz już dość zastanawiania się co tu jeszcze przećwiczyć...

To ta książka jest właśnie dla Ciebie!


http://allegro.pl/ciscopress-ccnp-bcmsn ... ml#gallery

Również przygotowuje się do SWITCHa, i korzystam z tego;
Jeśli masz już dość wymyślania dla siebie LAB'ów...

Jeśli masz już dość zastanawiania się co tu jeszcze przećwiczyć...

to idz do pracy, tam sa najlepsze lamiglowki

PijanyNietoperz
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2011, 12:42

#5

#5 Post autor: PijanyNietoperz »

horac pisze:to idz do pracy, tam sa najlepsze lamiglowki[/i]
Tak ale nie jestem w stanie odwzorować środowiska produkcyjnego na labie :), nie mniej jedak najlepiej się uczy jak się coś na produkcji zacznie kaszanić ;).

Zerknę przez wieczór do książki i stworzę jakiegoś sensownego laba :)

horac

Re: Przygotowanie labów

#6

#6 Post autor: horac »

PijanyNietoperz pisze:Hej, przygotowuje się do egzaminu 642-813 mam zamiar zdawać w okolicach września. Do dyspozycji mam 3x3750G, 3x2960G, kilka zwykłych 2960, routerek 1800. Do egzaminu przygotowuje się razem z kolegami z pracy (lepiej jak jeden drugiego motywuje). Pytanie moje jest takie, co można przećwiczyć mając takiego laba do dyspozycji, albo czy możecie polecić jakieś strony gdzie znajdę przykładowe zadania do rozwiązania.

Powiem tak, brakło nam trochę pomysłów co można przećwiczyć przed podejściem do egzaminu, z rzeczy jakie mamy opanowane (w miarę) to SPT (we wszystkich dostępnych modach), VTP, routing między Vlanowy. Czego jeszcze możemy się spodziewać na egzaminie?

Z góry dzięki za podrzucone pomysły :)
czego na egzaminie ?

FHRP, EtherChannel, podstawy WLAN, podstawy Voice na Catalystach, PVLAN, Dot1x

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#7

#7 Post autor: s2nt0 »

W pracy najlepiej się uczy, zwłaszcza jak termin goni :)

btw;

może taki schemacik:
https://learningnetwork.cisco.com/servl ... pology.pdf

Przy okazji z TSHOOTem się zapoznasz;

Oszech

#8

#8 Post autor: Oszech »

Jak uczycie się w kilku to zróbcie ściepke i kupcie http://www.amazon.co.uk/SWITCH-Manual-C ... 029&sr=1-4
Wysyłka do Polski za darmo.

ODPOWIEDZ