Voice

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

Voice

#1

#1 Post autor: book »

Witam,

Z tego co mi wiadomo, aby przystąpić do szkolenia CCVP, należy mieć ukończony kurs CCNA. Jestem na trzecim semestrze, myślicie, że byłbym dopuszczony do programu szkolenia?

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

Re: Voice

#2

#2 Post autor: bugi »

book pisze:Witam,

Z tego co mi wiadomo, aby przystąpić do szkolenia CCVP, należy mieć ukończony kurs CCNA. Jestem na trzecim semestrze, myślicie, że byłbym dopuszczony do programu szkolenia?
Witaj, do szkolenia zawsze możesz przystąpić :) - do egzaminu też tylko certyfikat ważny będzie dopiero po spełnieniu wszystkich wymagań.

pzdr,
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

#3

#3 Post autor: book »

A kojarzycie gdzie najbliżej Trójmiasta jest organizowane takie szkolenie? W samym Trójmieście niestety nie ma.

Prośba o nazwę szkoły i link.

P.S. Wyczytałem, że najbliżej w Warszawie (na tym forum), ale to był stary post, więc może coś się zmieniło.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: garfield »

całą ścieżkę organizuje Hector www.csh.com.pl - WAWA
i kilka szkoleń solidex www.solidex.com.pl - WAWA, Kraków
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

#5

#5 Post autor: book »

W Solidzie na stronie nie znalazłem, wysłałem maile, natomiast dzwoniłem do Hectora i faktycznie jest szkolenie CCVP w cenie 1900 Euro - hm, sporo. Myślałem, że ta przyjemność jest tańsza, biorąc pod uwagę, że teraz robię dwuletni kurs CCNA i płacę 600 zł za semestr. Tutaj w pięc dni 8000 złotych :] - szkolenie dla wybranych.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#6

#6 Post autor: garfield »

book pisze:W Solidzie na stronie nie znalazłem, wysłałem maile, natomiast dzwoniłem do Hectora i faktycznie jest szkolenie CCVP w cenie 1900 Euro - hm, sporo. Myślałem, że ta przyjemność jest tańsza, biorąc pod uwagę, że teraz robię dwuletni kurs CCNA i płacę 600 zł za semestr. Tutaj w pięc dni 8000 złotych :] - szkolenie dla wybranych.
1900 za szkolenie a szkoleń w ramach CCVP jest kilka niestety
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

#7

#7 Post autor: book »

Jeszcze mam pytanie odnośnie ścieżki Voice. Do uzyskania tytułu CCNP Voice trzeba zaliczyć wszystkie egzaminy wymienione w tym linku https://learningnetwork.cisco.com/commu ... tions/ccvp ?

Swoją drogą znalazłem szkołę w Krakowie, która przygotowywuje na poziomie CCNA Voice, za około 2200 brutto. Może się komuś przyda:

http://cisco.proidea.org.pl/kursy/ccna-voice/

Tamte wcześniej co pisałem, w Warszawie, to dotyczą CCNP Voice, pewnie dlatego takie drogie.

Jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości: można odrazu podchodzić do szkolenia CCNP Voice nie mając zrobionego CCNA Voice?

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#8

#8 Post autor: grze »

book pisze:Jeszcze jedno pytanie, tak z ciekawości: można odrazu podchodzić do szkolenia CCNP Voice nie mając zrobionego CCNA Voice?
Masz na myśli certyfikat? Certyfikat nie jest potrzebny do robienia kursu więc jeśli masz wiedzę a nie masz certa to nie widzę przeszkód :)


Pzdr
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#9

#9 Post autor: frontier »

book pisze:Tutaj w pięc dni 8000 złotych :] - szkolenie dla wybranych.
No to sa szkolenia dla firm, malo prawdopodobne aby ktos sam z wlasnej kieszeni chcial wylozyc tyle kasy. Lepiej laba kupic, za ta kase mozna miec tyle sprzetu ze nie musisz ogrzewania zima wlaczac :)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#10

#10 Post autor: mihu »

frontier pisze:
book pisze:Tutaj w pięc dni 8000 złotych :] - szkolenie dla wybranych.
No to sa szkolenia dla firm, malo prawdopodobne aby ktos sam z wlasnej kieszeni chcial wylozyc tyle kasy. Lepiej laba kupic, za ta kase mozna miec tyle sprzetu ze nie musisz ogrzewania zima wlaczac :)
maly off-top.

Ty mi tu nawet nie wspominaj o zimie, bo chyba juz pora wlaczyc troche sprzetu zeby zaczac grzac...
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

#11

#11 Post autor: book »

Skoro ten kurs taki drogi, możecie napisać w jaki sprzęt i literaturę powinien się był przygotować:

1. Na poziomie CCNA Voice?
2. Na poziomie CCNP Voice?

Wierzę, że powinno wyjść taniej :)

Awatar użytkownika
barts
wannabe
wannabe
Posty: 186
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:30

#12

#12 Post autor: barts »

Cześć, jeśli chodzi o książki do CCNA Voice to CCNA Voice Official Exam Certification Guide
do CCNP Voice masz już kilka książek: CCNP Voice
dodatkowo, jako wprowadzenie, polecam wykłady CBT nuggets, powodzenia ;)
i jeszcze lab

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

#13

#13 Post autor: mmoryto »

barts pisze:Cześć, jeśli chodzi o książki do CCNA Voice to CCNA Voice Official Exam Certification Guide
Ta książka jest już nieaktualna jeżeli chodzi o zdawanie CCNA Voice bo aktualnie obowiązującym egzaminem jest ICOMM 640-461. :)

Tu jest do aktualnego egzaminu:
http://www.ciscopress.com/bookstore/pro ... 1587204177

book
member
member
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2011, 15:57

#14

#14 Post autor: book »

Dzięki za wszystkie wskazówki, zgłębię temat. Rozumiem, że reszta pozycji w/w jest aktualna.

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

#15

#15 Post autor: mmoryto »

Na stronie Cisco masz informację jakie egzaminy należy zdać aby uzyskać CCNP Voice. W linku są książki tylko do 3 egzaminów.

ODPOWIEDZ