Ksiazki do CCNP

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
janczar
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2010, 21:43
Lokalizacja: Wroclaw

Ksiazki do CCNP

#1

#1 Post autor: janczar »

Witam

Mam takie pytanko poniewaz minelo juz troche czasu odkad zdobylem CCNA wypadalo by sie zainteresowac nastepnym poziomem. Postanowilem przygotowac sie w podobny sposob. Czytaj CBT Nuggets + TrainSignal + Ksiazki + wynajecie laba (to ostatnie to w sumie nowosc tyczy sie tylko egzaminu switch ale mniejsza z tym). Jakie jest moje pytanie w Cisco Press mozna dostac dwie serie ksiazek. Pierwsza to Foundation Learning Library druga zas to Official Certification Library. Do CCNA uczylem sie z Official Certification Library i w sumie narzekac nie moglem. Czy jestescie wstanie powiedziec mi jaka jest roznica pomiedzy tymi seriami i co lepiej wybrac. Jesli to ma jakies znaczenie postanowilem zmierzyc sie na poczatek ze switch'ingiem.

Awatar użytkownika
grze
wannabe
wannabe
Posty: 419
Rejestracja: 09 cze 2008, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#2

#2 Post autor: grze »

Cześć,

Foundation Learning Library to książki ze starej serii Self study guide a to drugie to odpowiednik książek Official Exam Certification Guide. Pierwsza seria w założeniu ma pomóc w poznaniu technologii i nauczeniu się jej druga zaś na przygotowaniu do samego egzaminu.


Pzdr
It doesn't matter how many certs you've got... it's really all about the pure knowledge behind them...

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#3

#3 Post autor: s2nt0 »

Ja do 642-813 Switch z książek używałem Official Certification Guide i na egzaminie nie było niespodzianek, co do laba to darmowy jest na packetlife.net, ale mimo wszystko warto mieć namacalny sprzęt :)

Pozdrawiam & Powodzenia

Awatar użytkownika
_MANTIS_
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2011, 17:56
Lokalizacja: Warsaw

#4

#4 Post autor: _MANTIS_ »

Ja używałem do każdego egzaminu obu tych książek, zarówno Self Study jak i Certification Guide.
Do ROUTE polecam obie, Self Study ma więcej informacji niż Certification Guide, natomiast ten drugi jest lepiej według mnie napisany.
Do SWITCH nadaje się głównie Certification Guide, Self Study zawiera dużo błedów, literówek i jest głównie kopią z dokumentacji Cisco, więc jego nie polecam.
Do TSHOOT myśle, że Certification Guide wystarczy, gdyż tu polegasz głównie na wiedzy z dwóch wcześniejszych pozycji.

Ogólnie dobrymi pozycjami jeżeli chodzi o video do dwóch ostatnich książek są:
CCNP Switch 642-813 Cert Kit;
CCNP Tshoot 642-832 Cert Kit; czyli tak zwane Video Mentory :P

Pzdr

Awatar użytkownika
janczar
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2010, 21:43
Lokalizacja: Wroclaw

#5

#5 Post autor: janczar »

Wielkie dzieki nie pozostaje mi nic innego jak kupowac ksiazki i zapisac sie na egzamin. Jeszcze raz dzieki

silvestr
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:44

#6

#6 Post autor: silvestr »

Ja to bym się jeszcze pouczył... :)

SiLver
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2014, 09:32

#7

#7 Post autor: SiLver »

Podbijam post.
Jakie są najlepsze książki do CCNP?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Zomal »

SiLver pisze:Podbijam post.
Jakie są najlepsze książki do CCNP?
Nie ma jednych najlepszych. Polecam serię Official Cert Guide + Learning Library ;)
Dzięki temu teorie na pewno dobrze ogarniesz ;)

Awatar użytkownika
HALINA9000
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2012, 03:12

#9

#9 Post autor: HALINA9000 »

Te są fajne: http://gns3vault.com/

ODPOWIEDZ