CCNP a BOSON NETSIM 8

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
joseph_raider
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2010, 18:38

CCNP a BOSON NETSIM 8

#1

#1 Post autor: joseph_raider »

Witam serdecznie,

chciałbym zapytać osoby, które mają doświadczenie z symulatorem Boson NetSim 8 o to czy warto kupować ten produkt.
Przygotowuję się obecnie do CCNP TSHOOT (resztę zdałem) i chciałbym zakupić powyższy symulator, aby przećwiczyć (przypomnieć sobie) ROUTE i SWITCH oraz oczywiście przygotować się do TSHOOT.

Mam domowego LAB-a, ale nie wystarcza, aby zrealizować tematykę TSHOOT.
W związku z powyższym szukam czegoś dodatkowego. Niestety w pracy nie mogę pobawić się sprzętem.

Czy macie Państwo jakieś doświadczenie z tym softem i czy warto wyłożyć prawie 1300PLN na zakup. Proszę o opinie.

Dziękuję i pozdrawiam

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#2

#2 Post autor: jachu_87 »

Moim zdaniem lepszą inwestycją jest zakup 2x3550 i 1x2950 podpiąć to pod Dynamipsa i masz praktycznie pełną topologie (wystarczy jedno gniazdko w kompie tylko). Porty z 3550 "do router'a" podłączasz do 2950. Na 2950 definiujesz sobie że te porty działają w VLAN np. 222,333 (ma on istnieć tylko na tym switchu) a następnie bierzesz kolejny port na 2950, definiujesz jako trunk który przenosi tylko te 2 vlany i podpinasz go do kompa. W GNS stawiasz router który jest podłączony do chmury i definiujesz tam subinterface'y dla tych VLANów. Jak masz więcej kasy zawsze można kupić jeszcze jeden 2950 i masz pełną topologię na TSHOOT. Ja się tak byłem w stanie dość szybko przygotować. Moim zdaniem dużo lepszy pomysł niż jakiś BOSON za tyle kasy. A sprzęt zawsze można sprzedać później.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
_MANTIS_
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2011, 17:56
Lokalizacja: Warsaw

#3

#3 Post autor: _MANTIS_ »

Posiadam wymieniony wyżej soft, używałem go do egzaminu SWITCH i TSHOOT i powiem, że zdecydowanie nie warto !!!!!. Laby są dosyć podstawowe, soft jest pełen błędów i widoczne jest, że developerom się po prostu nie chciało.

ODPOWIEDZ