Recertyfikacja CCSP (CCNP security)

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
jacekd
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 01 lut 2008, 13:09

Recertyfikacja CCSP (CCNP security)

#1

#1 Post autor: jacekd »

Witam,

muszę do 2 miesięcy zdać jakiś egzamin, żeby się zrecertyfikować.
Ponieważ sporo się ostatnio pozmieniało w egzaminach (jak zawsze zresztą), to nie wiem który egzamin wybrać: firewall czy VPN. ASA to mój chleb powszedni w pracy, a niestety nie mam chwilowo czasu, żeby liznąć czegoś innego np. routing czy switching.
Kiedyś były bodajże egzaminy ASA association i ASA advanced - było wiadomo który łatwiejszy, a teraz?

Pozdrawiam
Jacek
Więcej tu czytam, niż piszę

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#2

#2 Post autor: krisator »

Jeśli masz na codzień do czynienia z ASA to zdecydowanie łatwiej ci będzie zdać FIREWALL

Jeśli lubisz wyzwania to bierz VPN - tutaj sporo nt. SSL VPN włącznie z konfiguracją via ASDM i wszelkimi "dziwnymi"/fajnymi opcjami konfiguracji ;)

jacekd
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 01 lut 2008, 13:09

#3

#3 Post autor: jacekd »

Dzięki za info. Przejrzałem też tematy do obydwu egzaminów i faktycznie firewall powinien być łatwiejszy do ogarnięcia.
No i w końcu znajdę motywację do opanowania NATu > v8.3 :)

Pozdr.
Więcej tu czytam, niż piszę

kjedryka
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2012, 11:21

#4

#4 Post autor: kjedryka »

Witam,

Jeśli mogę cokolwiek doradzić to wydaje mi się, że poziom egzaminu Firewall i VPN jest bardzo podobny. Jeśli jak sam twierdzisz ASA to twój chleb powszedni to zdecydowanie polecam egzamin z VPN. Sporo ciekawej wiedzy przy nauce do egzaminu to raz i zdecydowanie lepszy lab. LAB nie powinien stanowić dla Ciebie najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#5

#5 Post autor: huar »

jacekd pisze: No i w końcu znajdę motywację do opanowania NATu > v8.3 :)
materiał egzaminu nie obejmuje tego :)

ODPOWIEDZ