CCNP Data Center

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisiasty
wannabe
wannabe
Posty: 483
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:26
Lokalizacja: Gdańsk

#16

#16 Post autor: krisiasty »

INE ma dość ciekawą propozycję:
CCIE Data Center Bootcamp Video Course
do końca roku jest promocja na cały komplet (nexus + storage + ucs) - $899 zamiast $1299

widziałem kilka fragmentów dot. nexusów i mimo iż sposób prowadzenia wykładów pozostawia momentami wiele do życzenia, to zakres materiału wydaje się dość obszerny i nawet ktoś kto wcześniej nie miał do czynienia z nexusami, storage czy ucs-ami powinien "wejść w temat".
do tego oczywiście dokumentacja (configu guide-y), cvd, warto zajrzeć też na ciscolive365.com i poszukać prezentacji związanych z data center.

wiem że na początku przyszłego roku INE chce zrobić podobne do w/w sesje dedykowane dla CCNA DC i CCPN DC.

sam się zastanawiam nad zrobieniem certyfikacji z DC, ale nie wiem czy jest sens wydawać dość sporo kasy i zdawać łącznie aż 6 egzaminów żeby zrobić CCNP DC - może lepiej od razu zrobić CCIE DC...

aha, co do samej literatury, to w zasadzie nic więcej na razie nie ma.

jeśli potrzebujesz ugruntować sobie wiedzę ogólną z zakresu storage (choć, to polecam książkę wydaną przez EMC - Information Storage and Management - wydanie drugie. jest też dostępna wersja na Kindle-a (sporo taniej). mam pierwsze wydanie i naprawdę mogę polecić.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#17

#17 Post autor: xal »

Ten bootcamp INE jest całkiem spoko. Jedyną niedogodnością było w zasadzie to, ze wersja Live była w strefie zachodnio-amerykanskiej, wiec od 19 do 4 rano :-/ ale teraz jest do ściągnięcia MP4

Co to lektury to tak jak napisał przedmówca, jest raczej słabo. Pozostaje tylko CCO lub materiały z kursów.

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#18

#18 Post autor: Slomek. »

Właśnie zacząłem ogladać ten materiał INE prowadzony przez Briana i Marka i muszę przyznać, że naprawdę super, na szczęście mogę to oglądać w HD co daje fajny odbiór prezentacji i dużą czytelność. Co do warotości merytorycznej wypowiem się po całości ale poczatek robi wrażenie i w porównaniu do Security jest o niebo lepiej
Trecom.pl

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#19

#19 Post autor: konradrz »

Slomek. pisze:Co do warotości merytorycznej wypowiem się po całości ale poczatek robi wrażenie i w porównaniu do Security jest o niebo lepiej
Trik jest taki, że każdy czeka na real output (a co, 40 osób dopiero podeszło), żeby poprawić szkolenia (miesiąc?), czyli zerkanie na materiał teraz jest typowym zgadywactwem.

ODPOWIEDZ