Akademia czy zakup sprzętu (jaki wybrać)

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
piotrkow89
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2013, 20:57

Akademia czy zakup sprzętu (jaki wybrać)

#1

#1 Post autor: piotrkow89 »

Witam!

Jestem po skończonej akademii CCNA i zdanym egzaminie certyfikującym.
Teraz chciałbym zabrać cię za CCNP i tu pojawia się moje pytanie.
Zakupiłem sobie 3 książki - przewodniki do egzaminów route, switch i tshoot i mam do wyboru pójść na akademię CCNP (w Lublinie) co będzie kosztowało za 3 moduły (3* 90 godz.) 4550 zł (bez kosztu egzaminów certyfikujących), albo zakup sprzętu tak do tej kwoty.

Czy za te 4550 zł będę w stanie skompletować jakiś zestaw na którym przygotuję się do CCNP czy lepiej pójść za tą kwotę na akademię? Jeśli mógłbym Was prosić o jakieś podpowiedzi jaki sprzęt jest mi potrzebny i ile może kosztować tak orientacyjnie :)

Dziękuję za odpowiedzi z góry.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#2

#2 Post autor: drake »

Hej,

za taka kase mozesz wynajac zdalny rack lub kupic silny komputer i cwiczyc na dynamipsie/gns3. Pogooglaj w tym kierunku, bo dzis szkoda kasy na sprzet do CCNP.

Pozdruffka ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

JulietCharlie
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 06 lut 2012, 01:31

Re: Akademia czy zakup sprzętu (jaki wybrać)

#3

#3 Post autor: JulietCharlie »

Jak wyzej:
za ok (12oo + PC z GNS3) mozesz zbudowac solidny rack. Po CCNP mozesz sprzet sprzedac lub wykorzystac do innych celow.
Studiujac z ksiazkami i labujac wiecej sie nauczysz imho i bedziesz mial wiecej czasu na zabawe i testowanie.

Koncze CCNP (TSHOOT zostal) bez zadnych treningow, ale z LABem.
Shoot for the moon.
Even if you miss it you will land among the stars.

criss22041991
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2011, 12:58
Lokalizacja: Kraków

#4

#4 Post autor: criss22041991 »

Popieram kolegów wyżej. Symulator jest najbardziej opłacalny. Jednak moim zdaniem nic nie zastąpi żywych urządzeń, które możesz dotknąć, podłączać itp. wychodzi pewnie drożej i nie wszystko da się na tym przećwiczyć, ale właśnie od tych różnic jest GNS. No i oczywiście switchingu na GNS nie przelabujesz.

konny
wannabe
wannabe
Posty: 166
Rejestracja: 15 lip 2012, 13:45

#5

#5 Post autor: konny »

4000 wydaj na prostytutki, a reszte na ksiazki ;-)

Awatar użytkownika
alex_master
CCIE
CCIE
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:52
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#6

#6 Post autor: alex_master »

W sumie zgadam sie z kolegami. A ja bym polecał Akademie. Z dwoch powodow: nauka jest podzielona, dzięki temu progres jest systematyczny, a drugi powód, można poznać sporo ludzi, co w przyszłości może się przydać. Oczywiście, ludzi można poznać w innych miejscach, niekoniecznie w Akademi Cisco, ale mimo wszystko czasem takie znajomości mogą być trawałe i owocne.

Tak naprawde, czy wybrac Akademie, czy kupić ksiażki i zdalny lab, czy zrobić lab na gns, to pytanie zadać musisz sobie sam. Bo to zależy czy wolisz uczyć się sam czy w grupie, sam ogranizować sobie plan nauki, czy mieć przygotowany tak aby niczego nie opuścic. Czy wolisz uczyć się sam, i zamknąć w pokoju jak Dexter, czy potrzebujesz kontaktu z ludzmi, rozmowy, wymiany doświadczeń.

Wybierz ten styl nauki który Tobie odpowiada najbardziej. Pamietaj, że zawsze możesz uczyć się sam (i musisz) - nawet jak jesteś w Akademi.
CCIE R&S, CCNP/CCDP

ODPOWIEDZ