Ilu jest CCNP Security w Polsce?

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#16

#16 Post autor: fieras1 »

Cóż, solidna wiedza na temat "kabla" przydaje się przy "radiu".
Tak myślałem, że sęk w tym, że na tym polu jest znacznie większa konkurencja niż w rozwiązaniach przewodowych. Nie ukrywam, że nie wiedziałem jaki jest dokładnie zakres materiału w ścieżce Wireless, ale skoro brakuje kwestii związanych z 3G i LTE, to rzeczywiście raczej warto pomyśleć o czymś innym, co nie zmienia faktu, że tematyka sieci bezprzewodowych jest cholernie skomplikowana... a w ciemno bym powiedział, że Security przoduje.
Dzięki Panowie za te wypowiedzi.
Słuchacz Cisco Networking Academy

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#17

#17 Post autor: Seba »

<OT>
Dla jasności CCIE Wireless dotyczy tylko tzw. Enterprise Wireless, czyli rzeczy wokół standardu 802.11 i stosownych urządzeń oraz aplikacji. Oczywiście wiadomym jest, że istnieją inne standardy, które też "łapią się" na komunikację bez kabla.
</OT>
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

xcieja
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:23

#18

#18 Post autor: xcieja »

WiMax umarł kosztem LTE. W ogóle mówienie o sieciach mobilnych kategoriami IP/routerów to mocne nadużycie. Tutaj króluje stos SS7. Aczkolwiek Cisco/Starent mocno atakuje swoimi rozwiązaniami w 3G/4G.
Powoli zaczyna się to zmieniać, tzn. od LTE króluje IP.
Cóż, solidna wiedza na temat "kabla" przydaje się przy "radiu".
Tak myślałem, że sęk w tym, że na tym polu jest znacznie większa konkurencja niż w rozwiązaniach przewodowych. Nie ukrywam, że nie wiedziałem jaki jest dokładnie zakres materiału w ścieżce Wireless, ale skoro brakuje kwestii związanych z 3G i LTE, to rzeczywiście raczej warto pomyśleć o czymś innym, co nie zmienia faktu, że tematyka sieci bezprzewodowych jest cholernie skomplikowana... a w ciemno bym powiedział, że Security przoduje.
Dzięki Panowie za te wypowiedzi.
Mając przyjemność pracować zarówno z częścią stricte radiową jak i pakietową, często widzę ludzi którzy próbują w jedną i w drugą stronę przejść.

O ile z radia na IP słyszę, żę jest stosunkowo szybko przejść to już w drugą stronę niekoniecznie.

Moim zdaniem wynika to z faktu, że należy wiedzieć jak opisać to co się dzieje w środowisku za pomocą matematyki i fizyki np. FFT, OFDMA, MIMO, modulacje, kodowanie oraz masy innych właściwości sygnału np. selective fading.

W przypadku sieci IP to kwestia nauki procedur (np.routingu) i zapamiętania komend - z faktyczną matemtyką czy fizyką ma to niewiele doczynienia.
Jeśli ktoś uważa, że subnetting czy konwersja dziesiętno-binarna to "poważna" matemtyka, wówczas przepraszam.

Osobiście lubię oba światy, dlatego nie sądzę,że któryś jest trudniejszy czy bardziej skomplikowany, natomiast sądzę, że radio jest bardziej ciekawe.


Na rynku widzę (przynajmniej wśród ludzi których znam), że zarobki ludzi od np. optymalizacji czy planowania radia są wyższe niż np kolegów z CCIE...


Pozdro

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#19

#19 Post autor: teknine »

xcieja pisze:
Na rynku widzę (przynajmniej wśród ludzi których znam), że zarobki ludzi od np. optymalizacji czy planowania radia są wyższe niż np kolegów z CCIE.
I mimo że zarobki lepsze i radio (dla ciebie) ciekawsze szukasz pracy jako typowy IP engineer?

Może podasz przykłady firm gdzie jako gość od radia zarobisz więcej niż CCIE?

xcieja
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:23

#20

#20 Post autor: xcieja »

Hej,
I mimo że zarobki lepsze i radio (dla ciebie) ciekawsze szukasz pracy jako typowy IP engineer?
Chętnie się dowiem, gdzie napisałem, że szukam pracy :o ?

To, że napisałem iż lubię oba światy, znaczy, ze chcę zmienić pracę ? :D
Może podasz przykłady firm gdzie jako gość od radia zarobisz więcej niż CCIE?
A zadzwonisz do nich i jesteś pewien, że potwierdzą iż dany CCIE zarabia X a inżynier radia Y ?

Proszę Cię... :D

Jeśli masz inne doświadczenia to ok, nie wszyscy przecież zarabiają jednakowo....


Pozdro

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#21

#21 Post autor: teknine »

xcieja pisze: Chętnie się dowiem, gdzie napisałem, że szukam pracy :o ?
W innym temacie pisałeś, ale nie o tym rozmowa.
xcieja pisze: A zadzwonisz do nich i jesteś pewien, że potwierdzą iż dany CCIE zarabia X a inżynier radia Y ?
Nie chodzi mi o dokładne dane, wymień jakąś firme, oferte pracy, cokolwiek.
Zarobków CCIE nie musisz mi pisać bo znam stawki, chodzi mi o tych radiowców co zarabiają lepiej.
xcieja pisze: Jeśli masz inne doświadczenia to ok, nie wszyscy przecież zarabiają jednakowo....
Być może mam inne, ale pracowałem w tej samej firmie co ty (NSN) przez prawie 5 lat i znam bardzo dobrze rynek, dlatego postanowiłem skorygować te bajki. Chyba że się mylę i pokażesz że jest inaczej, wtedy chylę czoła.

xcieja
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:23

#22

#22 Post autor: xcieja »

Być może mam inne, ale pracowałem w tej samej firmie co ty (NSN) przez prawie 5 lat i znam bardzo dobrze rynek, dlatego postanowiłem skorygować te bajki. Chyba że się mylę i pokażesz że jest inaczej, wtedy chylę czoła.
Rozumiem, że przez te 5 lat pracowaliśmy razem na tych samych projektach, dla tych samych operatorow, i znamy tych samych ludzi z branży.Tia.....



Szanuje Twoją opinie, ale chyba o szczegółach ewentualnie na priv.
Pozdrawiam

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#23

#23 Post autor: teknine »

Ale nazwa firmy czy oferta pracy(przykładowa) to nie jest chyba jakaś ścisła tajemnica? Napisałeś coś czego nie możesz poprzeć łatwo weryfikalnymi dowodami, troche kiepsko się na to patrzy.

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#24

#24 Post autor: Keadwen »

Przykład:
W Google ostatnio szukali specjalistów od radiowej telekomunikacji do projektu Loon.

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#25

#25 Post autor: teknine »

Keadwen pisze:Przykład:
W Google ostatnio szukali specjalistów od radiowej telekomunikacji do projektu Loon.
Do czego ten przykład? Czytałeś dyskusję?

ODPOWIEDZ