CCNP Wireless

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

CCNP Wireless

#1

#1 Post autor: natash »

Witam, czy są tu, a zapewne są CCNP Wireless ? :)

Obecna ścieżka wygląd tak:
CCNA Wireless
640-722 IUWNE Implementing Cisco Unified Wireless Networking Essentials (IUWNE)

CCNP Wireless
642-732 CUWSS Conducting Cisco Unified Wireless Site Survey (CUWSS)
642-742 IUWVN Implementing Cisco Unified Wireless Voice Networks (IUWVN)
642-747 IUWMS Implementing Cisco Unified Wireless Mobility Services (IUWMS)
642-737 IAUWS Implementing Advanced Cisco Unified Wireless Security (IAUWS)

Czy jest możliwość przerobienia materiału bez dostępu do fizycznego sprzętu, przelabowanie w necie lub na jakimś symulatorze, jak nie to jaki sprzęt należało by kupić, aby dojść do poziomu CCNP?

Jakie książki polecacie kupić?

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

#2 Post autor: itmind »

Hej,

ja jestem w połowie drogi do CCNP Wireless, tzn. mam za sobą 640-722, 642-732 i 642-742 a przed sobą pozostałe 2 egzaminy. Myślę, że na początku roku zdam któryś z nich.

Generalnie ciężko byłoby mieć dostęp do wszystkiego o czym jest wzmianka w materiałach czy książkach. Ale tak, ja miałem doświadczenie z kontrolerami i AP'kami także nie jest to dla mnie zupełną abstrakcją.
O symulatorze nic nie wiem, ale pomyśl nad zainwestowaniem w jakieś 2 AP i zainteresuj się tematem Virtual WLC.

Pozdrawiam

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

CCNP Wireless

#3

#3 Post autor: ronnie »

Witam,

pisałeś, że przygotowujesz się do egzaminów CCNP Wireless. Chciałbym zapytać w jaki sposób uczysz się i labujesz do egzaminu, skąd bieżesz materiały do nauki itd?
Cisco zawsze olewało temat wireless w certyfikacji i z tego co wiem to mają tylko quick reference guidy do tej konkretnej specjalizacji.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 10:26 przez ronnie, łącznie zmieniany 2 razy.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#4

#4 Post autor: natash »

Ja dlatego pójdę w stronę CWNA

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

#5 Post autor: itmind »

Głównie dokumentacja ze strony Cisco, np. Deploying and troubleshooting cisco wireless lan controlers
Materiały wideo dostępne w sieci. No i wspomniane przez Ciebie quick reference guidy do wszystkich 4 egzaminów. Co do labowania to przy poprzednich 2 egzaminach miałem dostęp do kontrolerów i AP, teraz jest trochę gorzej ale zaczynam coś kompletować. Jeśli nie uda się ustrzelić okazyjnie jakiegoś wlc to pozostaje virtual wlc

Pozdro

ODPOWIEDZ