Certyfikacja 4G EPC

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
pnwk9
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:18

Certyfikacja 4G EPC

#1

#1 Post autor: pnwk9 »

Cześć,
szukałem ostatnio informacji nt. certyfikacji Cisco LTE Core. Biorąc pod uwagę że obecnie pracuję u operatora (chociaż w nieco innym charakterze) wydaje się to całkiem sensowna propozycja rozwoju (lub przynajmniej zabezpieczenia na wypadek nagłej konieczności zmiany ścieżki kariery ;-)) Znalazłem informację o dwóch egzaminach:

600-210 Implementing Cisco Service Provider Mobility UMTS Networks (SPUMTS)
600-212 Implementing Cisco Service Provider Mobility LTE Networks (SPLTE)

Czy ktoś z Was interesował się już być może takimi egzaminami, potrafi powiedzieć coś więcej - zwłaszcza pod kątem wymagań i dostępnych materiałów?

Wiem, że te egzaminy nie przynależą bezpośrednio do tego działu, bo są z innej ścieżki, ale wydaje mi się to najwłaściwsze miejsce na to pytanie. Jeśli jest inaczej - proszę moderatora o przeniesienie do innego działu.

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#2

#2 Post autor: lxs »

Cześć,
Napisz do mnie na priv. Ja pracuję też u jednego operatora (może u tego samego pracujemy?), który ma wdrożone ASR5000 i spodziewałbym się tematyki z konfiguracji i działania sieci mobilnych pod kątem ASR5K. Jeżeli nie masz doświadczenia z tym sprzętem, to sobie odpuść.
Przeglądając tematykę, to zakres przechodzi od RAN/GERAN po DPI i powiedziałbym, że jest cięższy niż CCIE.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#3

#3 Post autor: konradrz »

lxs pisze:Przeglądając tematykę, to zakres przechodzi od RAN/GERAN po DPI i powiedziałbym, że jest cięższy niż CCIE.
Znowuż - na oko -- ee, nie.
Po prostu zwykły Advanced Services. Czyli podobny do Ciecia, co najwyżej.

ODPOWIEDZ