czy warto ?

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

czy warto ?

#1

#1 Post autor: Lechu_ »

Zwracam się z pytaniem

Czy warto teraz kupić CCNP przewodnik w starszej wersji 642-902 (obowiązującej do stycznia 2015) . ?

Mam do zdania CCNA drugą część.

Wychodzę z założenia, że ta starsza mimo, że uboższa od nowszej i tak będzie dla mnie czymś nowym :P

Co o tym sądzicie ?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#2

#2 Post autor: saiqard »

Protokoły routingu działają tak samo :)
Także jeżeli chcesz kupić książkę po to, żeby zdobyć wiedzę, to jak najbardziej warto

chlodvick
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 16 cze 2010, 16:53

#3

#3 Post autor: chlodvick »

Też mam czasami takie dylematy :-) Możesz pokierować się ceną - jeżeli różnica między nową, a starą nie będzie bardzo duża to może warto wziąć nową. Jeżeli jednak różnica będzie spora to możesz wziąć starą, sprawdzić czym się różnią i doczytać nowy materiał.
Tak jak powiedział Saiqard
Protokoły routingu działają tak samo :)

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

#4

#4 Post autor: SQ8UW »

Warto zastanowić się nad zakupem czytnika e-booków (nie mówię o tabletach). Sam mam trochę noname'owy Asus'a z przekątną 9,7 cala i generalnie bardzo dobrze się studiuje materiał, od razu robiąc notatki to co najważniejsze gdzieś na papier (stara dobra szkoła nauki).
Książki łatwo znaleźć w sieci jak nie chce się wydawać za dużo pieniędzy, oczywiście można również kupić ebooki (nie polecam okradać wydawców).
Czasem jakieś starocie (drukowane) można dostać na Amazonie brytyjskim, ja np. za 16 zł z przesyłką ! kupiłem sobie w dobrym stanie Cisco BGP-4 Command and Configuration Handbook :wink:

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#5

#5 Post autor: minimalist300 »

SQ8UW pisze:Warto zastanowić się nad zakupem czytnika e-booków (nie mówię o tabletach). Sam mam trochę noname'owy Asus'a z przekątną 9,7 cala i generalnie bardzo dobrze się studiuje materiał, od razu robiąc notatki to co najważniejsze gdzieś na papier (stara dobra szkoła nauki).
Książki łatwo znaleźć w sieci jak nie chce się wydawać za dużo pieniędzy, oczywiście można również kupić ebooki (nie polecam okradać wydawców).
Czasem jakieś starocie (drukowane) można dostać na Amazonie brytyjskim, ja np. za 16 zł z przesyłką ! kupiłem sobie w dobrym stanie Cisco BGP-4 Command and Configuration Handbook :wink:
Ja mialem kindle ale szybko sprzedalem. Nie nadawal sie do czytania wykresow, tabelek itp, za to iPad sprawdza sie znakomicie. Co do starych ksiazek polecam:

OSPF: Anatomy of an Internet Routing Protocol by John T. Moy

http://www.amazon.co.uk/OSPF-Anatomy-In ... words=ospf

Ksiazka z 1998 roku ale wg mnie to pozycja ponadczasowa. Poza tym fajnie sie czyta (opisujac rowniez historie - wciaga).

ODPOWIEDZ