Wasze przygotowanie do CCNP :)

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
jarek11
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2004, 00:03

Wasze przygotowanie do CCNP :)

#1

#1 Post autor: jarek11 »

Witam. Chcialbym zdawac na certyfikat CCNP - lub chociaz jeden, dwa egzaminy (CCNA juz mam). Czy Waszym zdaniem zdobycie CCNP jest mozliwe bez uczestniczenia w kursach i praktycznych labach, opierajac sie na materialach z netu, ktorych badz co badz jest troche na sieci?? :lol: jakie wygladalo wasze przygowanie? :)

dzieki, i sory za lamerskie pytania, ale najlepiej jest dowiedziec sie od doswiadczonych :lol: :lol:

Awatar użytkownika
c.e.n.
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2004, 23:18
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

#2 Post autor: c.e.n. »

Nauka do CCNP bez labów nie ma wiekszego sensu (wiem to z wlasnego doswiadczenia), poniewaz materialu do opanowania jest kilka razy wiecej niz w przypadku CCNA. Oczywiscie jak chcesz, to Twoj wybor ale moja zasada to:
1) najpierw poczytac
2) wytestowac to co przeczytales w prawdziwym laboratorium (nie tam zadne symulatorki)
3) robic testy (nie wkuwac!)
4) zdac egzaminy (najlepiej za firmową kasę :wink: )

Powodzenia na examach :lol:

pbtst
CCIE
CCIE
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2004, 20:51

#3

#3 Post autor: pbtst »

mozliwe - wystarczy sciagnac brain dumpy i np. jakies test kingi - przy odrobinie samozaparcia certyfikat w 2 miesiace.

nie musze dodawac ze takim certyfikatem mozna sobie co najwyzej dupe podetrzec (pod katem zdobytej wiedzy)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#4

#4 Post autor: marcins »

no dobra :) 2 miechy jest to mozliwe..ja zrobilem w tyle bo sie opierdalalem :) ale :
mialem dostep do kursow ( inni wczesniej byli )
mialem dostep do sprzetu ( oprocz GSRa ;) )
noi zaparacie

bez sprzetu w jakiejkolwiek formie to nie ma w ogole sensu

PaJacek
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 02 lut 2004, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#5

#5 Post autor: PaJacek »

Zgadzam sie z Macinem... Na dodatek w egzaminach sa symulatory labow wiec same testy moga niewiele pomoc... A symulacji robi sie powoli coraz wiecej na egzaminach...

PaJacek

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

aaa tam

#6

#6 Post autor: eprom »

pbtst pisze:mozliwe - wystarczy sciagnac brain dumpy i np. jakies test kingi - przy odrobinie samozaparcia certyfikat w 2 miesiace.

nie musze dodawac ze takim certyfikatem mozna sobie co najwyzej dupe podetrzec (pod katem zdobytej wiedzy)
przesada, wszystko zalezy od czlowieka, niektorym nawet sprzet nie pomoze, a inni
swietnie sobie z nim poradza majac wiedze w wiekszosci teoretyczna

oczywiscie pracujacego ze sprzetem CCNP a takiego ktory ma tylko papier trudno jest
porownywac, no ale od czegos trzeba zaczac

trudno porownywac teorie i praktyke, poprostu potrzebne jest jedno i drugie...

eprom
--

ODPOWIEDZ