CCNP Security - Kurs w Akademi

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

CCNP Security - Kurs w Akademi

#1

#1 Post autor: rozne924 »

Witam

Jakie są wymagania żeby otrzymać certyfikat CCNP Security
Bo w CCNA Security był tylko jeden semestr ( moduł )
w CCNP Security słyszałem ze jest tych semestrów minimum 4
A jak jest naprawdę i o czym są te semestry czy ktoś te semestry robił
uczył się sam czy w akademii

ms
wannabe
wannabe
Posty: 112
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:54
Kontakt:

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#2

#2 Post autor: ms »

Witam,
W ramach akademii Cisco nie ma i nie było szkolenia CCNP Security. Oficjalnie pozostają jedynie szkolenia komercyjne u partnerów.

Aby otrzymać certyfikat należy zdać 4 egzaminy i dla każdego z nich jest odpowiednie szkolenie:
http://www.cisco.com/c/en/us/training-e ... urity.html


Pozdrawiam,

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#3

#3 Post autor: rozne924 »

W zasadzie ktoś był na takich szkoleniach co podaje cisco
lub sam się przygotowywał do CCNP Security
Exams & Recommended Training
Required Exam(s)
Recommended Training

300-208 SISAS Implementing Cisco Secure Access Solutions (SISAS)
300-206 SENSS Implementing Cisco Edge Network Security Solutions (SENSS)
300-209 SIMOS Implementing Cisco Secure Mobility Solutions (SIMOS)
300-207 SITCS Implementing Cisco Threat Control Solutions (SITCS)

jak oceniacie ten materiał trudny do opanowania
w domu jest możliwość się do tego przygotować
czy nie bo trzeba mieć do tego laboratorium i lepiej iść na kursy i zdawać po mału te szkolenia

I z czego korzystaliście przy nauce z jakiej literatury

W zasadzie przydał wam sie ten certyfikat w pracy premia awans podwyżka - czy raczej przy zmianie pracy wam sie przydał

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#4

#4 Post autor: Kyniu »

rozne924 pisze:W zasadzie przydał wam sie ten certyfikat w pracy premia awans podwyżka - czy raczej przy zmianie pracy wam sie przydał
Temat zasadności, celowości, sensowności czy motywacji do zdawania pojawiał się wielokrotnie. Wystarczy użyć wyszukiwarki. I jeszcze jedno - jeśli jedyny cel, jaki Ci przyświeca, to KASA, KASA,KASA to zmień zawód. Kasa pojawia się niejako przy okazji bycia dobrym fachowcem. Jest skutkiem a nie celem samym w sobie. Lubisz kasę to idź pracować w bankowości, ubezpieczeniach, etc.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#5

#5 Post autor: rozne924 »

Nie oto mi chodzi bo wiedza jest ważna ale żeby ja zdobywać to trzeba mieć za co
a kursy certyfikaty nie sa tanie
w firmie komercyjnej znalazłem kursy do CCNP Security
koszt to 8100*4= 32400+Vat do tego trzeba doliczyć egzaminy + materiały do nauki ( ksiazki , videomateriały,itp )
To już spory wydatek zęby zdobywać wiedzę

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#6

#6 Post autor: fajeczka »

Pracodawcy bardzo doceniają jak ktoś sam inwestował w siebie a nie siedział na czterech literach. Poziom CCNA sam jesteś wstanie sobie opłacić.Wyżej również stopniowo dasz radę krok po kroczku. Nie musisz zdawać wszystkiego na raz.

Po drugie jeżeli dobry pracodawca będzie widział, że chcesz się rozwijać to Ci zrefunduje koszty kursu. Dobry pracodawca NIGDY Ci nie odmówi.

Po trzecie: W moim mniemaniu za bardzo się nakręcasz. Idzie wyczuć po twoich wpisach, że dla ciebie te certyfikaty są tylko dla kasy. Napalasz się na CCNA security, ccnp a nawet nie zacząłeś CCNA. Pochodź na akademię, zobacz z czym to się je i czy Ci się to spodoba bo niektórzy jak mają się uczyć numerów portów, protokołów czy innych rzeczy to dostają wypieków na twarzy.Na początku będzie ciężko a w las gorzej. bardzo dużo teorii a mało praktyki. Tak wygląda pierwszy semestr CCNA i wiele osób tu odpada/rezygnuje. Mało było takich co usłyszeli, że po tym CCNA to praca sama się znajdzie i będą zarabiali kokosy? Mało to poszło osób na studia informatyczne bo twierdzili, że się nadadzą a rzeczywistość okazała się z grubsza inna bo ta informatyka to z graniem w gry ma mało wspólnego.

Te certyfikaty mało Ci mogą dać jeżeli nie znasz języka. Bez języka nie zdasz CCNA o CCNP już nie wspomnę. I najważniejsze: Nie znajdziesz dobrej pracy w IT bez angielskiego. I to zdanie powinno być dla ciebie kluczem. Wydrukuj i powieś w ramce nad łóżkiem tak aby Cię motywowała do działania.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#7

#7 Post autor: rozne924 »

Powiem tak kiedyś zaczynałem CCNA była to wersja 4.0 na studiach ( ok 2011 r) mieliśmy płacić za semestr tylko 50 zł
Ale nie było zajęć dodatkowych wszystkiego samemu mieliśmy się uczyć na podstawie tych flash stronek a wykładowca który to prowadził i miał zajęcia z na mi na studiach z innych przedmiotów to bez komentarza jak coś się go pytaliśmy o sieci komputerowe czy o akademie to odsyłał nas do google większość zajęć polegała ze w pdf mieliśmy zadanie które sama do końca nie umiała nam wyjaśnić i szukaliśmy w google a na koniec semestru wstawiła wszystkim ocenę 5 ale nie oto chodzi tu chodziło o naukę wiec ludzie zrezygnowali z kolejnych semestrów skoro miała tak wyglądać nauka która nic nie wyniesie a osoba która powinna dużo wiedzieć o CCNA to nie umiała nam odpowiedzieć dlatego teraz podejmuje kolejne wyzwanie z własnych środków i idę na kurs do akademii ( mam nadzieje ze teraz będą normalne wykłady laboratoria ) i wykładowca będzie kompetentny i na każde nawet głupie pytanie będzie umiał mi odpowiedzieć Bo na razie opłacenie sobie CCNA R&S + CCNA Security nie stanowi kłopotu A potem zobaczę i może się zdecyduje na CCNP jeśli wykładowcy będą kompetentni bo mi chodzi o zdobycie kompetentnej wiedzy a nie o papierek

Do tego chce się dowiedzieć co się zmieniło przez ten czas w Cisco akademii

Bo poprzednio w zasadzie mieliśmy odpowiedzi do chapterów i egzamin finall i polegało to na przyklepaniu odpowiedzi

Nie chciałbym żeby to tak samo wyglądało chociaż widziałem do CCNA v 5.1 odpowiedzi do chapterów i final

Ale podobno teraz jest nowa wersja która nosi numer 6 CCNA chyba że się mylę a CCNA Security jest to wersja nr 2

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#8

#8 Post autor: Kyniu »

rozne924 pisze:mieliśmy płacić za semestr tylko 50 zł
Ciśnie się na usta, że otrzymaliście towar za jaki zapłaciliście, ale zostawmy to. Każda akademia lokalna podlega pod akademię regionalną i masz możliwość zgłosić nieprawidłowości "szczebel wyżej". Jest w Cisco koordynator akademii,,. obecnie funkcję tę pełni chyba Pani Ania, mogliście jej też zgłosić nieprawidłowości. Nawet jeśli o tym nie wiesz, to wiesz, że na forum są pracownicy Cisco Polska i mogłeś opisać problem, ktoś by się do Ciebie zapewne odezwał. I tak dalej ..... Druga sprawa, to kwestia samodzielności. Niestety z przykrością zauważam, że to jest wielki problem pokoleń obecnie kończących studia i wchodzących na rynek pracy. Akademia ma między innymi nauczyć Cię samodzielności. Samodzielności w szukaniu przyczyny problemu. Samodzielności w szukaniu rozwiązania. To Ty masz być tym inżynierem, do którego zwracają się o pomoc, a nie Ty masz pytać innych. To, że czegoś musiałeś sam szukać w dokumentacji, to jest norma do której się przyzwyczajaj - tak wygląda praca w tej branży. Przestań już narzekać i weź się za naukę.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#9

#9 Post autor: rozne924 »

Dlatego zamierzam od października zacząć naukę w akademii na początek CCNA R&S a potem CCNA Security

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#10

#10 Post autor: piec22 »

Jeśli nie pracujesz i nie uczysz się (studia? Więc przerwa wakacyjna) to do października ogarniesz spokojnie pierwszy moduł. No chyba że wolisz marnować czas... A czas to ...

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#11

#11 Post autor: rozne924 »

No ja pracuje ale nie w każdy dzień i mam trochę czasu wolnego w tygodniu więc powinienem dać radę moduł pierwszy powinienem sobie tylko przypomnieć i trochę się go do uczyć kolejne to już będzie do mnie nowość ale chyba nie będzie tak źle

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#12

#12 Post autor: natash »

Który egzamin ze ścieżki ma najmniej materiału do przyswojenia:

Pytam bo gaśnie CCNP RS, i stwierdziłem, że od jakiegoś czasu dłubie przy Sec to warto to podeprzeć kwitem, niestety egzamin wygasa wkrótce, także ciśnie mnie czas na przygotowanie się do egzaminu...

300-208 SISAS Implementing Cisco Secure Access Solutions (SISAS) <- chciałem iść w to bo najwięcej klikałem w ISE
300-206 SENSS Implementing Cisco Edge Network Security Solutions (SENSS)
300-209 SIMOS Implementing Cisco Secure Mobility Solutions (SIMOS)
300-207 SITCS Implementing Cisco Threat Control Solutions (SITCS)

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#13

#13 Post autor: Dej0 »

natash pisze:Który egzamin ze ścieżki ma najmniej materiału do przyswojenia
Złe kryterium wybrałeś. Jak by mi wygasał Cert CCNP RS i chciał go odnowić to szukałbym nie najłatwiejszego ale najciekawszego egzaminu który mi odświeży certa.
Otwórz sobie wszystkie cztery bluprinty, poczytaj co jest w jakim egzaminie i wybierz to co Cię najbardziej interesuje i czego z chęcią byś się dowiedział/nauczył.

W zasadzie ilość informacji do przyswojenia jest zazwyczaj podobna a zdecydowanie łatwiej uczyć się czegoś co Cię interesuje.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: CCNP Security - Kurs w Akademi

#14

#14 Post autor: minimalist300 »

Nie znam nikogo kto by odświeżał ccnp i nie brał tshoota :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

ODPOWIEDZ