certyfikat CCNP

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

certyfikat CCNP

#1

#1 Post autor: qligowski »

Ostatnio zdalem 3x CCNP, czy musze osobno zamawiac 'hard copy' certyfikatu CCNP czy automatycznie wysylaja ?

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: certyfikat CCNP

#2

#2 Post autor: Dej0 »

Papier wysyłają automatycznie, wersję pdf. trzeba zamówić.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: certyfikat CCNP

#3

#3 Post autor: DawidS28 »

A to nie jest tak, że na PearsonCred ustawia się domyślną formę dyplomu, który chce się otrzymać? Można tam wybrać papier albo PDF-a. Ja miałem papier i dostałem papier, PDF-a za to nie.

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: certyfikat CCNP

#4

#4 Post autor: qligowski »

Dzieki, te konta cisco ,perason vue i to cale ciscoid jest tak zamotane ze glowa mala

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: certyfikat CCNP

#5

#5 Post autor: Dej0 »

Ja i wszyscy moi znajomi dostaliśmy papier bo to jest domyślna opcja. Możliwe że można wybrać pdf. tyle że wtedy papieru nie dostaniesz.
Kolega po otrzymaniu papieru chciał też wersję w pdf. to musiał dopłacić parę $.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: certyfikat CCNP

#6

#6 Post autor: DawidS28 »

Na cisco.pearsoncred.com po zalogowaniu się przez swoje CCO ID jest wszystko omówione (podstrona Certification Fulfillment). Wydaje mi się, że dostałem nawet maila, w którym było napisane, że dopóki nie potwierdzę zamawianej wersji dyplomu, to go nie wyślą. Ale może to tylko za pierwszym razem.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: certyfikat CCNP

#7

#7 Post autor: nowyk123 »

@qligowski moje gratulacje ;)
W jakiej kolejności zdawałeś CCNP?
Słyszałem, że warto wykonać to w takim trybie - Switch, Route, Troubleshooting..prawda to?

Awatar użytkownika
qligowski
wannabe
wannabe
Posty: 262
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:35

Re: certyfikat CCNP

#8

#8 Post autor: qligowski »

Ja robilem caly kurs w lokalnej akademi cisco i bylo w kolejnosci route (najtrudniejsze), switch i tshoot. Calosc wg mnie latwiejsze niz ccna mimo ze materialu wiecej itp ale ccna bylo 'szokiem dla systemu' . Switcha i routa uwalilem po jednym razie 8) ,tshoot poszedl za pierwszym.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: certyfikat CCNP

#9

#9 Post autor: nowyk123 »

Też gdzieś czytałem, że to Route jest najtrudniejsze. Nie chciałeś się szczypać i od razu na głęboką wodę :D
Jednak dałeś radę i teraz jest boss ;)
CCNP Switch Oficjalny przewodnik certyfikacji Autor: Hucaby David oceniasz za dobrą książkę do przygotowania się do certyfikatu?

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: certyfikat CCNP

#10

#10 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Ja uczyłem się do CCNP tylko z official cert guidów plus labowanie i w zupełności wystarczyło. W tych książkach jest wszystko, co trzeba, plus nie zaszkodzi nieco doświadczenia. Oceniam, że są niezłe do przygotowania do certyfikatu. Wyjątkiem jest tu TSHOOT, gdzie 99% egzaminu to laby - tutaj jak masz doświadczenie w diagnostyce połączeń i wyciąganiu wniosków z pingów i trace'ów, to nawet nie musisz czytać guide'a, choć kilka rzeczy było w nim nawet ciekawych.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: certyfikat CCNP

#11

#11 Post autor: nowyk123 »

Kolego wannabe, jakoś dzisiaj jestem zmęczony wyjątkowy i dlatego mam pytanie, czy możesz wysłać linka do tego co wymieniłeś z CCNP? :) Będę wdzięczny. Jeśli tam jest tyle merytorycznych rzeczy to poratuj jak możesz :P

Amare

Re: certyfikat CCNP

#12

#12 Post autor: Amare »

Mimo wszystko warto skorzystać z kilku źródeł do nauki, tym bardziej że Cisco lubi dorzucić na egzaminie pytania, których nie ma w żadnych learning guidach.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: certyfikat CCNP

#13

#13 Post autor: DawidS28 »

judge dredd pisze: Ja uczyłem się do CCNP tylko z official cert guidów plus labowanie i w zupełności wystarczyło.
Do zdania jak najbardziej wystarczy, natomiast guide nie pokrywa wszystkich zagadnień. Warto mieć rozeznanie w technologiach wskazanych w wymaganiach do egzaminu w trochę większym stopniu niż w guidzie. Nie znaczy, że pytania będą trudniejsze (tego nie spotkałem), ale mogą być z tematów nieuwzględnionych w książce. Za to i tak jest zdecydowanie lepiej z mapowaniem tematów między egzaminem i książką w R&S, niż w ścieżce Security, gdzie tak na oko co najmniej 1/3 zagadnień się rozjechała. Niestety, zgodnie z NDA nie wolno mi podać zakresów tematycznych.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: certyfikat CCNP

#14

#14 Post autor: nowyk123 »

judge dredd pisze:Cześć,

Ja uczyłem się do CCNP tylko z official cert guidów plus labowanie i w zupełności wystarczyło. W tych książkach jest wszystko, co trzeba, plus nie zaszkodzi nieco doświadczenia. Oceniam, że są niezłe do przygotowania do certyfikatu. Wyjątkiem jest tu TSHOOT, gdzie 99% egzaminu to laby - tutaj jak masz doświadczenie w diagnostyce połączeń i wyciąganiu wniosków z pingów i trace'ów, to nawet nie musisz czytać guide'a, choć kilka rzeczy było w nim nawet ciekawych.

Pozdrawiam!

JD
Czekam jak się kolego wypowiesz do mojego pytania. ;)

Książki to nie wszystko. Trzeba być przygotowanym na wszystko.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: certyfikat CCNP

#15

#15 Post autor: konradrz »

DawidS28 pisze:Niestety, zgodnie z NDA nie wolno mi podać zakresów tematycznych.
Nie wiem (serio) czy nie przesadzasz. Generalnie, "zakresy tematyczne" są ogólnodostępne.

Ale, ja nigdy nie robiłem CCNP (czy nawet CCNA heh), więc nie wiem. Ale na zdrowy rozum, nie ma to sensu ("first rule of CCNP club is not to talk..."?).

ODPOWIEDZ