Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

#1

#1 Post autor: rozne924 »

Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie

czy ktoś z was był na studiach podyplomowych z akademia Cisco CCNP na tej uczelni
jak ocenia jej poziom

http://www.owsiiz.edu.pl/oferta/studia- ... -switching

I czy program jest dobrze tłumaczony
bo się zastanawiam czy iść na podyplomowe studia czy poszukać sobie gdzieś tylko akademie która realizuje CCNP

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

#2

#2 Post autor: martino76 »

Kup sobie książki do CCNP, zobacz co jest w blueprint, przelabuj to sam w domu na GNS, VIRL czy ENG a zaoszczędzić sporo kasy.

Pozdro,

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

#3

#3 Post autor: freel4ncer »

A w miedzyczasie idz do pracy w branzy

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

#4

#4 Post autor: SQ8UW »

Za 4 tysiaki opłacisz 3 podejścia do CCNP (300$ każde) zostaje Ci wystarczająco dużo kasy, aby kupić sobie książki. 1400 zł za 60 godzin zajęć to trochę słabo. Ja za 4x70 CCNA płaciłem 2 tysiaki jak byłem na studiach.
Co do labów - masz UNL (teraz EVE) wszystkiego nie przelabujesz jak na fizycznych urządzeniach ale to powinno całkowicie wystarczyć, zresztą nawet CCIE jest zwirtualizowany. Jak już nielegalnie posiadasz obrazy do UNL/GNS3 to i pewnie książki też znajdziesz.

Edit: Nie odpisałem jasno na temat "Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP". Jakbym musiał wybrać to postawiłbym na zrobienie studiów podyplomowych związanych z Security. CCNP: R&S łatwiej zrobić w domu, do SECa trzeba mieć sprzęt, bawić się w licencje i tak dalej.

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Akademia CCNP czy podyplomowka z CCNP

#5

#5 Post autor: DawidS28 »

Z punktu widzenia uczelni - to się może tylko nazywać studia podyplomowe, u mnie (AGH) na wewnętrznych organizacyjno-księgowych papierach nazywamy to "kursami dokształcającymi". Prawdopodobnie chodzi o to, że tak im to na uczelni łatwiej rozliczać, a przy okazji masz dyplom ze studiów, certyfikat od Cisco/Pearsona taki sam. Wydaje mi się, że gdyby zmienić nazwę, to zawartość pozostałaby ta sama - zauważ, że tematyka pokrywa się 1:1 z modułami CCNP RS na NetAcad.

Cena jest z kategorii normalnych, jak za kurs CCNP, one tyle kosztują, głównie dlatego, że grupy są często mniej liczne niż na CCNA.

Czy warto? Z racji konfliktu interesów powinienem być wyłączony z orzekania. :P Ale wydaje mi się, że głównym czynnikiem przemawiającym za kursem jest możliwość męczenia instruktora swoimi pytaniami i kontakt z innymi ludźmi na kursie (jak ktoś idzie na CCNP, to prawdopodobnie już coś umie i pracuje od paru lat w tej branży - można się powymieniać kontaktami, doświadczeniami itd.). Same materiały CCNP na NetAcad są praktycznie nic nie warte (nie ma opracowanego kursu, jak było w przypadku CCNA RS czy SEC). Sprzęt można sobie zwirtualizować. Materiały są w sieci.

ODPOWIEDZ