CCNP recertyfikacja

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

CCNP recertyfikacja

#1

#1 Post autor: jinx_20 »

Mam obecnie CCNP R&S i Security. Certy miałby być ważne do kwietnia 2020, ale wygląda na to, że na skutek zmian jakie Cisco wprowadziło ich ważność została skrócona do February 24, 2020.
I tutaj 2 pytania:
1) Też Wam skrócili okres ważności certyfikatów do February 24, 2020?
2) Czy zdając dowolny egzamin z linii CCNP (300-101, 300-115 lub 300-135) przed 24.02.2020 odnowię obydwa certyfikaty CCNP na kolejne 3 lata? Wydaje mi się, że tak, ale chciałbym to potwierdzić.
Pozdrawiam,
jinx

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CCNP recertyfikacja

#2

#2 Post autor: DawidS28 »

Odpowiadając na 1: nie, u mnie na Pearson Cred dalej mam CCNP RS i CCDP do lipca 2021 (zgodnie z tym, kiedy ostatnio odnawiałem). Tak samo pozostałe ścieżki, które przepadają, jak CCNA Security, i nie przechodzą na coś nowego.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNP recertyfikacja

#3

#3 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Z mojej orientacji w tym temacie wynika, że wszystkie certyfikaty ważne w dniu 24-tym lutego 2020 będą konwertowane na ich nowe odpowiedniki z zachowaniem daty ważności. Problem tylko jest taki, że wiele certyfikatów nie ma swoich nowych odpowiedników. Ja właśnie niedawno przedłużałem CCNP R&S egzaminem 200-320 ARCH, czyli dostałem w bonusie nówkę sztukę cert CCDP, no i wygląda na to, że od lutego będę miał tylko certyfikat CCNP Enterprise oraz jakiś "Badge" potwierdzający wiedzę z zakresu architektury, bo nie będzie już odpowiednika CCDP. Ty jak masz CCNP R&S oraz CCNP Sec, to powinieneś mieć przekonwertowane na CCNP Enterprise oraz CCNP Security zachowaniem daty ważności.

Myślę, że warto rozważyć przedłużenie obu jakimś dobrze znanym egzaminem z poziomu CCNP niż czekać do kwietnia i wtedy próbować przedłużać jakimiś nowymi, bo z nowymi nie wiadomo jeszcze o co chodzi, a zgodnie z dotychczasową polityką każdy egzamin poziomu CCNP przedłuża ważność wszystkich certów do poziomu CCNP włącznie.

Natomiast jeśli faktycznie na Twoim koncie w Cisco Cert Tracking system automagicznie skróciły się daty ważności certyfikatów, to myślę, że jest to sprawa dla Cert Support. U mnie nic się nie zmieniło - wszystkie certy ważne do 30.09.2022.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

jinx_20
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 15 wrz 2009, 09:51

Re: CCNP recertyfikacja

#4

#4 Post autor: jinx_20 »

Dzięki. Wyjaśniam sprawę.
Pozdrawiam,
jinx

rebe83
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:18

Re: CCNP recertyfikacja

#5

#5 Post autor: rebe83 »

Witam,
Odświeżam temat, w maju 2021 kończy mi się CCNP R&S.
W nowej wersji nie ma już tej ścieżki i co teraz.
Jak najlepiej przedłużyć CCNP R&S ? Czy da się to zrobić jednym egzaminem , czy trzeba mieć znowu kilka mniejszych zaliczonych ?

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: CCNP recertyfikacja

#6

#6 Post autor: psles »

AFAIR to się chyba nie zmieniło - jakikolwiek egzamin z poziomu CCNP odświeża cert. Musisz zrobić ENCOR albo któryś concentration. Gdzieś widziałem też taki „cert migration matrix”, gdzie wszystko było dokładnie opisane. Na pewno też go łatwo znajdziesz.
.ılı..ılı.

eljan
wannabe
wannabe
Posty: 54
Rejestracja: 01 lut 2011, 10:14

Re: CCNP recertyfikacja

#7

#7 Post autor: eljan »

Zgadza się. Aby przedłużyć CCNP (R&S teraz nazywa się Enterprise) należy zdać jeden egzamin ENCOR albo dwa różne egzaminy concentration. Z tego co wiem to ENCOR jest traktowany jako pisemny egzamin do CCIE Enterprise, także jakbyś się pokusił to możesz mierzyć już wyżej... :D

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNP recertyfikacja

#8

#8 Post autor: judge dredd »

Tak, to prawda. CCIE = ENCOR CCNP + CCIE Lab!

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ