Sprzęt do nowego BCMSN

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sprzęt do nowego BCMSN

#1

#1 Post autor: bart »

Witam

Stwierdziłem, że wrzucę to do nowego wątku. To że muszą być switche to wiadomo ale z tego co wyczytałem/usłyszałem dochodzi WiFi i są jakieś konfiguracje AP czyli potrzeba będzie do laba zakupić dodatkowy sprzęt. Orientował się ktoś może jaki a przede wszystkim ile to będzie kosztowało?

PS Z opinii zasłyszanej nowe CCNP ma o wiele wyższy poziom niż poprzednie.

trevize
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 lip 2006, 13:13

#2

#2 Post autor: trevize »

Dobre pytanie, też sie nad tym obecnie zastanawiam. Osobiście mam 1 sztukę Aironet 1230, zastanawiam się czy można na na virtualnej maszynie postawić WCS'a do mesha ?

ZawiSh
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 21 lip 2005, 11:54

#3

#3 Post autor: ZawiSh »

Dla pocieszenia dodam, że w ONT też są WLAN'y i konfiguracja WLC :twisted: . Co do pytania na temat sprzętu, to WLC jest kontrolerem, ktory jest w postaci osobnego boxa, lub jako NM do routerów 2800, 3800 i 3700. Jezeli się nie myle to można tez kupić Catalysta 3750 z kontrolerem, no i sa moduły do wyżyszch modeli 6500. Nie słyszałem, żeby można było sobie go postawić na zwykłym PC.
Polecam link , w którym jest zestawienie dostępnych opcji.

Apropo AP'ków to muszą one być w 802.11g. No i najlepiej mieć kilka sztuk tak, aby sie już poważnie pobawić. W większości kupno AP'ka w innym standardzie, wiąże się z wymianą mini-PCI na 802.11g.
Niestety większość ludzi chcących przygotować się do egzaminów będzie miała spory problem z dostępem do sprzętu. Pozostaje dokładne zagłebienie cert i config guidów... przydałoby się też odrobine szczęścia ;)

pozdr Z
-= today is the first day of the rest of your life, enjoy it =-

Awatar użytkownika
cineklas
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:22
Lokalizacja: 3miasto

#4

#4 Post autor: cineklas »

ZawiSh pisze:Dla pocieszenia dodam, że w ONT też są WLAN'y i konfiguracja WLC :twisted: . Co do pytania na temat sprzętu, to WLC jest kontrolerem, ktory jest w postaci osobnego boxa, lub jako NM do routerów 2800, 3800 i 3700. Jezeli się nie myle to można tez kupić Catalysta 3750 z kontrolerem, no i sa moduły do wyżyszch modeli 6500. Nie słyszałem, żeby można było sobie go postawić na zwykłym PC.
Polecam link , w którym jest zestawienie dostępnych opcji.

Apropo AP'ków to muszą one być w 802.11g. No i najlepiej mieć kilka sztuk tak, aby sie już poważnie pobawić. W większości kupno AP'ka w innym standardzie, wiąże się z wymianą mini-PCI na 802.11g.
Niestety większość ludzi chcących przygotować się do egzaminów będzie miała spory problem z dostępem do sprzętu. Pozostaje dokładne zagłebienie cert i config guidów... przydałoby się też odrobine szczęścia ;)

pozdr Z
Jak masz Ciscowego AP mozna zrobic upgrade do LAP i bedzie przez niego obsługiwany
WLC obsluguje rozniez 802.11b - nie musisz koniecznie miec 802.11g. Co do WLC to bawiłem się Boxem - klikologia, żadna filozofia

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#5

#5 Post autor: mikrobi »

cineklas pisze: Jak masz Ciscowego AP mozna zrobic upgrade do LAP i bedzie przez niego obsługiwany
WLC obsluguje rozniez 802.11b - nie musisz koniecznie miec 802.11g.
No niestety chyba nie. Aby AP mogl dzialac z kontrolerem potrzebny jest w nim modul 802.11g, ale nie ze wzgledu na przepustowosc 'g' tylko ze wzgledu na wsparcie dla szyfrowania AES na tymze module. Z kolei AES (AES-CCMP) jest wymagany dla szyfrowania sesji managementowej miedzy AP i kontrolerem.

pozdr,
mikrobi

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#6

#6 Post autor: peper »

Niestety wymagania nowego BCMSN powoduja, ze duzo rzeczy zostanie przecwiczone "na sucho" z braku sprzetu. Jedyni co doswiadcza praktyki to pracownicy firm co maja wlasne laby, ci co na codzien z tym pracuja oraz uczestnicy akademii. Pozostali w zdecydowanej wiekszosci nigdy sie nie zetkna z tym sprzetem
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#7

#7 Post autor: marcins »

no o chyba najtaniej wyjdzie akademia ;)

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#8

#8 Post autor: enceladus »

Powrót do źródeł - kiedyś 2600 było szczytem marzeń i dokładnie takie same problemy mieli OMC CCNP .... nie ma nic za darmo ...
<: Enceladus :>

kangu
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 06 lut 2006, 01:49
Lokalizacja: W-wa

#9

#9 Post autor: kangu »

Witam.

Powoli przygotowuje sie do BCMSNa i zastanawiam sie nad dokupieniem jakiegos dodatkowego switcha (obecnie mam 2x2950SI).
3550 niestety nie wchodzi w gre ze wzgledu na cene, dlatego myslalem nad 2950EI ew. moze 3724/3548/3524 XL-EN.
Czy moze lepiej poczekac/dozbierac/zainwestowac w 35xx?
Bylbym wdzieczny za sugestie :)

Pozdr.

ODPOWIEDZ