Trudny wybór - książki do CSVPN

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
pawel1025
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:23
Lokalizacja: Olsztyn

Trudny wybór - książki do CSVPN

#1

#1 Post autor: pawel1025 »

Witam,

Mam dylemat,chciałbym przygotować sie do examu CSVPN i myślę o zamówieniu 2-3 książek które dobrze opisują tematykę VPN i IPSec nie tylko pod kątem egzaminu ale głównie do codziennej pracy przy VPN.

Pytanie tylko jakie książki wybrać,wypisałem kilka przykładowych tytułów i prosiłbym kolegów o pomoc...

1. CCSP Cisco Secure VPN Exam Certification Guide (CCSP Self-Study) - 2003
2. Troubleshooting Virtual Private Networks (VPN) – 2004
3. CCSP Self-Study: Cisco Secure Virtual Private Networks (CSVPN), 2nd Edition – 2004
4. The Complete Cisco VPN Configuration Guide – 2005
5. IPSec VPN Design – 2005
6. Comparing, Designing, and Deploying VPNs – 2006
7. IPsec Virtual Private Network Fundamentals – 2006

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

#2 Post autor: domin »

Pod kątem examów dobrze jest się przygotowywać z serii Exam Certification Guide, czyli pozycje 1 obowiązkowo zakup.
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trudny wybór - książki do CSVPN

#3

#3 Post autor: toczyskik »

pawel1025 pisze:Witam,

Mam dylemat,chciałbym przygotować sie do examu CSVPN i myślę o zamówieniu 2-3 książek które dobrze opisują tematykę VPN i IPSec nie tylko pod kątem egzaminu ale głównie do codziennej pracy przy VPN.

Pytanie tylko jakie książki wybrać,wypisałem kilka przykładowych tytułów i prosiłbym kolegów o pomoc...

1. CCSP Cisco Secure VPN Exam Certification Guide (CCSP Self-Study) - 2003
Czytalem ta ksiazke. Ja dla mnie to jest troche ciezko napisana. W wiekszosci opisuje jak skonfigurowac vpn concentrator (krok po kroku). Zawarty tez jest rozdzilal o temtyce VPN i IPSec. 31 lipca moge powiedzec czy byla cos warta.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

Re: Trudny wybór - książki do CSVPN

#4

#4 Post autor: sebu »

toczyskik pisze: Czytalem ta ksiazke. Ja dla mnie to jest troche ciezko napisana. W wiekszosci opisuje jak skonfigurowac vpn concentrator (krok po kroku). Zawarty tez jest rozdzilal o temtyce VPN i IPSec. 31 lipca moge powiedzec czy byla cos warta.
da rade zdac po przeczytaniu, choc ksiazka nie zastapi przeklikania menu koncentratora... uczenie sie menu z ksiazki nie ma sensu
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#5

#5 Post autor: manius »

4. The Complete Cisco VPN Configuration Guide – 2005
polecam - b.dobrze sie ja czyta, wiele przykladow - jak dla mnie pozycja typu - "must have"
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

#6

#6 Post autor: sebu »

manius pisze:jak dla mnie pozycja typu - "must have"
znaczy sie dla kolekcjonerow? :P
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#7

#7 Post autor: kktm »

manius pisze:
4. The Complete Cisco VPN Configuration Guide – 2005
polecam - b.dobrze sie ja czyta, wiele przykladow - jak dla mnie pozycja typu - "must have"
Tak jak Doyl z Routing TCP/IP dla zrozumienia routingu, tak równie dobrze czyta się tą książkę.

Podtrzymuje ciągle moje zdanie ze książki do egzaminów CCNP/CCNS to dno niesamowite- gdzie ideą nie jest nauka a kucie na blachę bez zrozumienia. Lepiej ich wogole unikac i wlasnie kupic sobie cos takiego, przylaczam sie do "recenzji" maniusa- definitely must have.
"Trust no one"

pawel1025
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:23
Lokalizacja: Olsztyn

#8

#8 Post autor: pawel1025 »

Fajnie w takim razie zamowie

"The Complete Cisco VPN Configuration Guide – 2005" i zdecydowalem sie takze na

"Troubleshooting Virtual Private Networks (VPN) – 2004 " i na

"CCNP ISCW Official Exam Certification Guide - 2007"

mysle jeszcze o jednej ksiazce z securuty ktora zbiera najwazniejsze zagadnienia w calosc i jest warta przeczytania:

"Network Security Principles and Practices (CCIE Professional Development) – 2002"
"CCIE Security Exam Certification Guide (CCIE Self-Study) (2nd Edition) - 2005"

ktora waszym zdaniem bedzie bardziej odpowiednia,a moze cos innego?

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#9

#9 Post autor: manius »

"Network Security Principles and Practices (CCIE Professional Development) – 2002"

zdecydowanie polecam Malika - krotko i na temat : zajebista :)
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: tomaszpl »

manius pisze:
4. The Complete Cisco VPN Configuration Guide – 2005
polecam - b.dobrze sie ja czyta, wiele przykladow - jak dla mnie pozycja typu - "must have"
tez sie z tym zgadzam :-) tak sie sklada ze akurat mam na polce obie ;-)
co do pozycji nr 1 to w zasadzie poza egzaminem jej nie tknalem, nie wiem jak wyglada teraz egzamin ale osobiscie radzilbym sie zaznajomic z ta pozycja i koniecznie spedzic czas jakis na koncentratorku
nr 4 jest spoko i zagladam tam od czasu do czasu :) generalnie polecam, przydaje sie zarowno do egzaminu jak i codziennej pracy

pozdrawiam

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#11

#11 Post autor: gubit »

pawel1025 pisze: mysle jeszcze o jednej ksiazce z securuty ktora zbiera najwazniejsze zagadnienia w calosc i jest warta przeczytania:

"Network Security Principles and Practices (CCIE Professional Development) – 2002"
"CCIE Security Exam Certification Guide (CCIE Self-Study) (2nd Edition) - 2005"

ktora waszym zdaniem bedzie bardziej odpowiednia,a moze cos innego?
Obie pewien czas temu kupiłem.
2 książka jest OK, 1 dużo dużo lepsza niż OK.

ODPOWIEDZ