Proba zdawania CCNP bez placenia za kurs - self-study

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

Proba zdawania CCNP bez placenia za kurs - self-study

#1

#1 Post autor: krabu »

Witam, bede zaczynał edukacje CCNP, koszty kursu troche szczesciły mi głowe i zastanawiam się nad zrobieniem wszystkiego jako self-study, do sprzetu moze uda mi sie dokopac na uczelni, moje pytanie czy jest czlowiek cos takiego w stanie zrobic, moze ktos probowal juz zdawac egzminy bez placenia kupy szmalu za kursy probując sie w ten sposób uczyć, prosze o wypowiedz kogos ludzi ktorzy przeszli przez ccnp, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
lukas_da
inner circle
inner circle
Posty: 442
Rejestracja: 07 lut 2005, 13:15
Lokalizacja: Katowice

#2

#2 Post autor: lukas_da »

I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions, I will use SEARCH before asking dumb questions,

etc x 100

Awatar użytkownika
CiscoIT
wannabe
wannabe
Posty: 306
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Proba zdawania CCNP bez placenia za kurs - self-study

#3

#3 Post autor: CiscoIT »

krabu pisze:Witam, bede zaczynał edukacje CCNP, koszty kursu troche szczesciły mi głowe i zastanawiam się nad zrobieniem wszystkiego jako self-study, do sprzetu moze uda mi sie dokopac na uczelni, moje pytanie czy jest czlowiek cos takiego w stanie zrobic, moze ktos probowal juz zdawac egzminy bez placenia kupy szmalu za kursy probując sie w ten sposób uczyć, prosze o wypowiedz kogos ludzi ktorzy przeszli przez ccnp, pozdrawiam!
to chyba ponad ludzkie mozliwosci ;). Nie znam nikogo takiego. Bez wydania kupy szmalu nie zarobi sie kupy szmalu. :mrgreen:

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

#4

#4 Post autor: cobico »

tak tak , zeby wyjac trzeba wlozyc. Kurs, kurs, kurs ;)

KriS
wannabe
wannabe
Posty: 386
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:17
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#5

#5 Post autor: KriS »

hehe jaja sobie robicie, a moze kolo faktycznie ma dylemat :)

Krabu.. da sie.. na forum jest chyba nawet jeden CCIE, ktory podszedl do egzaminu nie majac nawet zdanego CCNA :)
Wszystko zalezy od motywacji i zaangazowania :)
U mnie kupisz LAB'a Cisco .ılı..ılı.http://www.kris.mm.pl
Kupowało juz wielu forumowiczów - kup i TY :)

Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

#6

#6 Post autor: krabu »

I will use SEARCH before asking dumb questions ...
chłopcze wiec użyj, to sie może przekonasz że nie ma łatwo ... powiedziałbym brzydko ale powiem tylko, że raczej logicznym jest ze zanim zapyta się zawsze się szuka... chyba jasne, podejrzewam że nawet jak na Ciebie ...
Dzieki za opinie, przemysle sprawe, pozdrawiam!

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#7

#7 Post autor: aron »

KriS pisze:.. da sie.. na forum jest chyba nawet jeden CCIE, ktory podszedl do egzaminu nie majac nawet zdanego CCNA :)
Wszystko zalezy od motywacji i zaangazowania :)
eee tam. Od razu "motywacji i zaangażowania"...
Wrodzone lenistwo i tyle. Po prostu nie chciało mi się zdawać tych wszystkich egzaminów ;)

Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

#8

#8 Post autor: krabu »

ja mam pytanie do aron'a, jak to chlopie zrobiles, w jaki sposob zdobyłeś wiedze? Z czego sie uczyles, jak u ciebie bylo z labami?

Awatar użytkownika
lukas_da
inner circle
inner circle
Posty: 442
Rejestracja: 07 lut 2005, 13:15
Lokalizacja: Katowice

#9

#9 Post autor: lukas_da »

krabu pisze:
I will use SEARCH before asking dumb questions ...
chłopcze wiec użyj, to sie może przekonasz że nie ma łatwo ... powiedziałbym brzydko ale powiem tylko, że raczej logicznym jest ze zanim zapyta się zawsze się szuka... chyba jasne, podejrzewam że nawet jak na Ciebie ...
Dzieki za opinie, przemysle sprawe, pozdrawiam!
po 1. nie chlopcze, wodki z Toba nie pilem...
po 2. jakbys poszukal jak mowisz to bys znalazl wiele postow traktujacych o samodzielnym przygotowaniu. (ksiazki, laby, kolejnosc egzaminow, etc)
po 3. nie traktuj tego osobiscie, poprostu taka zasada na forum
po 4. bez odbioru w temacie
po 5. jak mowili przedmowcy wiele zaparcia, ksiazki, sprzet badz dynapis, czas.

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

Re: Proba zdawania CCNP bez placenia za kurs - self-study

#10

#10 Post autor: ciku »

krabu pisze:...zastanawiam się nad zrobieniem wszystkiego jako self-study, do sprzetu moze uda mi sie dokopac na uczelni, moje pytanie czy jest czlowiek cos takiego w stanie zrobic...
Czlowiek jest w stanie zrobic wszystko... duzo zalezy od mozliwosci poswiecenia czasu na czytanie ksiazek, pdf'ow, Inetu itd. Do tego oczywiscie dochodzi duzo samozaparcia i samodyscypliny.
Odpowiadajac na twoje pytanie ... DA SIE :!: :!: :!:

Jeden z postow na ten temat: http://ccie.pl/viewtopic.php?t=310
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#11

#11 Post autor: aron »

krabu pisze:ja mam pytanie do aron'a, jak to chlopie zrobiles, w jaki sposob zdobyłeś wiedze? Z czego sie uczyles, jak u ciebie bylo z labami?
Miałem to szczęście, że pracowałem w miejscu gdzie miałem w zasadzie nieograniczony dostęp do materiałów i sprzętu. Gdzieś na forum są jeszcze zdjęcia labu do jakiego miałem wtedy dostęp. Firmie nie zależało jednak na certyfikatach, więc nic nie zdawałem. W momencie kiedy stwierdziłem, że przydałby sie jakiś papier, umiałem już tyle że poszedłem "skróconą ścieżką" :)

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

#12

#12 Post autor: cobico »

Zaraz zaraz , to co dokladnie oznacza "skrocona sciezka" ? bo ja sadzilem ze to nie na serio ta opowiesc. Znaczy zdalas CCIE bez zdawania wczesniejszych egzaminow ?

Awatar użytkownika
Mirunio
wannabe
wannabe
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2006, 15:18
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#13

#13 Post autor: Mirunio »

http://www.cisco.com/web/learning/le3/c ... index.html
There are no formal prerequisites for CCIE certification; other professional certifications or training courses are not required.
<a href="http://www.itcertificationmaster.com">IT Certification/</a> Master

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#14

#14 Post autor: Paulus »

Wszystko czego potrzebujesz to dostep do laba. Jak masz 2 szybkie kompy to sporo zrobisz na Dynamipsie. CCNA zrobilem w akademii, BSCI i BCRAN jak jeszcze nie pracowalem - przelabowane od deski do deski (jeszcze raz dzieki Marcins za laba), potem byla praca 100% Cisco, w dodatku 80% to switching i lab warty kilka milionow w pracy wiec reszta pekla szybko.

Mam tez kolege ktory zrobil CCNP nie widzac routera na oczy. Nie przeszkodzilo mu to w dostaniu pierwszej pracy w Dublinie. W firmie dorwal sie do laba i teraz robi CCIP.

Pamietaj ze certy maja znaczenie tylko u partnerow Cisco, wiekszosc firm ma gleboko czy jestes CCNA czy CCIE, oceniaja cie na podstawie wiedzy a nie papierka.


Pozdrowienia Aron. Co slychac w Polsce ?

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

#15

#15 Post autor: cobico »

Wiesz tak sie zastanawiam co miales na mysli "wiedzy a nie papierka" ? Zeby ten papierek zdobyc trzeba miec spora wiedze i zdobyc ja na sprzecie/ksiazkach. Oczywiscie praktyka jest bardzo istotna i calkowicie sie zgadzam z tym. Gosc o ktorym piszesz, znaczy ten co zdal ccnp bez ogladania routera na oczy napewno nie zdawal egzaminow rzetelnie, podchodzilem do takowych i wiem ze bez przygotowania na sprzecie to poprostu bardzo ciezkie a powiedzial bym ze niemozliwe.

ODPOWIEDZ