Materiały do nauki - students guide

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
highlander
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 29 sty 2006, 12:51

Materiały do nauki - students guide

#1

#1 Post autor: highlander »

Cześć

Mam pytanko: chciałem sobie zdać 642-552 Securing Cisco Network Devices.
I szukam taką oficjalną książeczkę cisco do tego egzaminu.
(pdf-a).

Dlaczego cisco nie udostępnia tego za darmo ? (jeśli rzeczywiście tak jest)
Przecież to wiedza która propaguje technologię cisco (w dużej mierze).

Jeśli nie za darmo to gdzie mogę coś takiego kupić ?
Chodzi mi o samą książeczkę Student Guide, nie tam żadne Testkingi.
Najlepiej w formie elektronicznej - pdf. Możecie coś polecić ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: xal »

Student Guide, jak sama nazwa wskazuje, jest integralna czescia kursu. Nie jest dostepna ani publicznie ani za pieniadze, w zadnej formie. Zeby go pozyskac, trzeba udac sie na kurs.

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Materiały do nauki - students guide

#3

#3 Post autor: kktm »

highlander pisze: Dlaczego cisco nie udostępnia tego za darmo ? (jeśli rzeczywiście tak jest)
Przecież to wiedza która propaguje technologię cisco (w dużej mierze).
:) :)
highlander pisze: Chodzi mi o samą książeczkę Student Guide, nie tam żadne Testkingi.
:) :) :) :)
highlander pisze: Najlepiej w formie elektronicznej - pdf.
:) :) :) :) :) :) :) :)

highlander
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 29 sty 2006, 12:51

#4

#4 Post autor: highlander »

ale jak robiłem kurs NS (do SNRS i SNPA) to nie dostałem takiego pełnego ebooka students guide (takie co liczą po 500-1000 stron i są zazwyczaj dwa do każdego egzaminu)....

Na stronce akademii cisco były dostępne tylko pdfy ze slajdami, ale to była raczej
prezentacja dla każdej z lekji - na pewno nie pełny book students guide :(
Więc jak to jest z tymi pełnymi ebookami students guide ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#5

#5 Post autor: peper »

Nie wiem czy akademia ma obowiązek je udostępniać czy nie. Jak uważasz, że powinieneś dostać to idż do akademii i się upomnij, tu ci nikt nie wyczaruje tych materiałów.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
robert.pl
wannabe
wannabe
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2006, 13:04
Lokalizacja: Lodz

#6

#6 Post autor: robert.pl »

highlander pisze:ale jak robiłem kurs NS (do SNRS i SNPA) to nie dostałem takiego pełnego ebooka students guide (takie co liczą po 500-1000 stron i są zazwyczaj dwa do każdego egzaminu)....

Na stronce akademii cisco były dostępne tylko pdfy ze slajdami, ale to była raczej
prezentacja dla każdej z lekji - na pewno nie pełny book students guide :(
Więc jak to jest z tymi pełnymi ebookami students guide ?

Pozdrawiam
chyba mylisz pojecia

ebook - to wersja elektroniczna normalnej ksiazki, mozna kupic na ciscopress.com do sciagniecia i wydrukowania jak jest dostepna dla danej normalnej ksiazki

a do kursu sie dostaje zwykle zapisane zbindowane kartki papieru a nie ebooka :-)

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: xal »

highlander pisze:ale jak robiłem kurs NS (do SNRS i SNPA) to nie dostałem takiego pełnego ebooka students guide (takie co liczą po 500-1000 stron i są zazwyczaj dwa do każdego egzaminu)....
Ebooka nigdy nie dostaniesz (oficjalnie). Materialy szkoleniowe dostepne sa zawsze w formie papierowej.

EDIT: O, widze, ze robert.pl szybciej wcisnal Submit :-)

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#8

#8 Post autor: kt »

xal pisze:Student Guide, jak sama nazwa wskazuje, jest integralna czescia kursu. Nie jest dostepna ani publicznie ani za pieniadze, w zadnej formie. Zeby go pozyskac, trzeba udac sie na kurs.
Jakiś rok temu, kojarzę, że można to było kupić... były to dosłownie przedrukowane slajdy ciscowych szkoleń w twardej błyszczącej oprawie, w cenie poniżej $100... były one do ccnp (starego). Teraz już tego na ciscopress.com nie widzę. Ale ze ścieżki security student guidów nie widziałem... :wink:
robert.pl pisze:a do kursu sie dostaje zwykle zapisane zbindowane kartki papieru a nie ebooka :-)
Do szkoleń dostawałeś (w większości przypadków) przedrukowane ćwiczenia (tylko ćwiczenia!, bez żadnej konkretnej wiedzy-pisanej), które jak pamiętam mogłeś sobie też ściągnąć po zalogowaniu do netacad'a w pdf'ie, czyli był to ebook... ale co komu po samych ćwiczeniach, czyli kartkach z "wpisz komendę..., wpisz komendę..., wpisz komendę"...?

p.andrzejewski
wannabe
wannabe
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:37

#9

#9 Post autor: p.andrzejewski »

z tego co ja widziałem (przygotowując się do ccna) to na pewno można było ściągnąć za darmo z netu próbkę student quide np. dwa rozdziały z całej książki, a to wskazywałoby że reszta jest płatna. co do materiałów z curriculum, to zawsze robię zrzuty z obrazków i kopiuje tekst do worda. jeden semestr sie kopiuje z pół godziny, ale za to po wydrukowaniu czyta się o wiele przyjemniej niż na kompie.

ODPOWIEDZ