poszukiwane materialy

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#16

#16 Post autor: eprom »

Mariusz pisze: 2) Co do Mikom'u to mialem okazje zetknac sie z ich ksiazkami (przynajmiej z tymi spolszczeniami cisco press) i powiem jedno - masakra :twisted: . Tlumaczenie jest beznadziejne (opinia jak najbardziej subiektywna 8) ). Czytajac ich pozycje spod logo "cisco press" mozna sie co najwyzej pogubic, a nie sie czegos nauczyc.
Zgadzam sie calkowicie, kupilem u nich pierwsza i ostatnia ksiazke do BSCI, zwatpilem po pierwszym rozdziale. Tlumaczenie sa robione w stylu 'slowo po slowie' a nie OPISOWO a wiec to co po angielsku trzyma sie kupy, po przetlumaczeniu 'slowo w slowo' na polski juz kupy sie nie trzyma i dosc dlugo trzeba sie zastanawiac co autor chcial przkazac.
Czytajac ksiazke poprostu czuje sie ze ktos kto to tlumaczyl nie wiedzial o czym pisze, przez co nie mogl gdzies skrocic, a gdzies cos dopowiedziec w tlumaczonej tresci tylko 'bezpiecznie' tlumaczyl kropka w kropke, niemalze jak przez inteligentniejszego translatora (bo formy rzeczownikow i czasownikow sa poprawne).

Nienalezy takze zapominac o WIEEELU bledach typu strikte merytorycznego, co moze miec wplyw na wynik egzaminu ;)

Takze moge ja polecic tylko osobom ktore w zaden sposob nie dadza rady sobie z materialami w j. angielskim i jest to dla nich jedyne wyjscie.

Ja jesli chodzi i kolejne publikacje pozostane raczej przy mojej drukarce ;) :lol: :lol: :lol:

Mariusz
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2003, 02:01

#17

#17 Post autor: Mariusz »

No przejzalem sobie troche to Curri. - pytanko - Ten napis DRAFT w sem. 4 to oznacza, ze to jakas wersja przedpremierowa ? :wink:

admin
Site Admin
Site Admin
Posty: 174
Rejestracja: 05 sie 2003, 13:33

#18

#18 Post autor: admin »

moze :)
sprawdz co jest z oficjalnym wyznacznikiem
ja sie do ccnp z tego nigdy nie uczylem, nie odpalalem tego..

Mariusz
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2003, 02:01

#19

#19 Post autor: Mariusz »

Tak mi sie wlasnie wydaje, ze to jakas beta. Ale musi byc jedna z ostatnich bet, bo widac po datach w spakowanych plikach, ze byla pozno aktualizowana, a i zawartosc spisu tresci zgadza sie z demem ccnp na stronie cisco - Czyli wszystko o.k. 8)

Michał
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2003, 00:07

mikom

#20

#20 Post autor: Michał »

eprom pisze:
Mariusz pisze: 2) Co do Mikom'u to mialem okazje zetknac sie z ich ksiazkami (przynajmiej z tymi spolszczeniami cisco press) i powiem jedno - masakra :twisted: . Tlumaczenie jest beznadziejne (opinia jak najbardziej subiektywna 8) ). Czytajac ich pozycje spod logo "cisco press" mozna sie co najwyzej pogubic, a nie sie czegos nauczyc.
Zgadzam sie calkowicie, kupilem u nich pierwsza i ostatnia ksiazke do BSCI, zwatpilem po pierwszym rozdziale. Tlumaczenie sa robione w stylu 'slowo po slowie' a nie OPISOWO a wiec to co po angielsku trzyma sie kupy, po przetlumaczeniu 'slowo w slowo' na polski juz kupy sie nie trzyma i dosc dlugo trzeba sie zastanawiac co autor chcial przkazac.
Czytajac ksiazke poprostu czuje sie ze ktos kto to tlumaczyl nie wiedzial o czym pisze, przez co nie mogl gdzies skrocic, a gdzies cos dopowiedziec w tlumaczonej tresci tylko 'bezpiecznie' tlumaczyl kropka w kropke, niemalze jak przez inteligentniejszego translatora (bo formy rzeczownikow i czasownikow sa poprawne).

Nienalezy takze zapominac o WIEEELU bledach typu strikte merytorycznego, co moze miec wplyw na wynik egzaminu ;)

Takze moge ja polecic tylko osobom ktore w zaden sposob nie dadza rady sobie z materialami w j. angielskim i jest to dla nich jedyne wyjscie.

Ja jesli chodzi i kolejne publikacje pozostane raczej przy mojej drukarce ;) :lol: :lol: :lol:

spoko, wiem ze BSCI bylo tragiczne ale semestr szosty nawet niezle przetlumaczyli...:-)

:) pzdr

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

Skad macie nowe Curriculum do CCNP?

#21

#21 Post autor: gubit »

Skad macie nowe materialy do CCNP? Dajcie prosze jakies namiary, skad mozna sciagnac nowe Curriculum. Z gory wielkie dzieki :)

Awatar użytkownika
blaki
inner circle
inner circle
Posty: 197
Rejestracja: 22 sty 2004, 00:24
Lokalizacja: Wroclaw

#22

#22 Post autor: blaki »

wlasnie w razie czego to moglbym udostepnic na serverq te 100 pare mega na to curriculum :) bo ktos by na tym jeszcze skozystal a i sam bym sobie z checia przegladnal :P pozdro

Alf
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 14 kwie 2004, 15:05
Lokalizacja: Wawa / Poland

#23

#23 Post autor: Alf »

witam


Ja tez jestem zainteresowany nowymi materialami do ccnp. Mysle ze najlepiej by bylo to na jakims ftp wystawic , jak cos to moge udostepnic kilka GB i dosc szybkie lacze

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#24

#24 Post autor: marcins »

daj tego FTPa

Thom
wannabe
wannabe
Posty: 80
Rejestracja: 17 mar 2004, 23:47
Lokalizacja: Kraków

#25

#25 Post autor: Thom »

Tez bym sie chetnie pisal aby sciagnac to curriculum bo czasem denerwuje mnie kozystanie z niego stale on-line, a nie bardzo wiem czym je targnac z serwera Cisco z cisco.netacad.net, wczesniej probowalem programem pajakiem jak httrack ale nie szystko sie sciaga i mam alerty by przejsc w tryb online.

Alf
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 14 kwie 2004, 15:05
Lokalizacja: Wawa / Poland

#26

#26 Post autor: Alf »

Dzieki juz mam jak cos to postaram sie to na ftp chetnym udostepniac. Najlepiej na maila zglaszac sie :).

ODPOWIEDZ