no logging on

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
gorix
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2006, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

no logging on

#1

#1 Post autor: gorix »

Witam

zastanawia mnie zachowanie routera po wydaniu polecenia "no logging on". Wedlug dokumentacji powinno pozostac logowanie na konsole a testy wykazuja, ze wylaczone jest logowanie na konsole, monitor, do buffora i serwera syslog. Ktos spotkal sie z podobnym objawem? Testowalem to na c2500-jos56i-l.121-18.bin. Link do dokumentacji: http://www.cisco.com/en/US/docs/ios/12_ ... #wp1018658

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

Hej
Zrobiłem właśnie takie coś i jak widać pluje nowymi sąsiedztwami EIGRP, tylko ciekawostka po sclearowaniu eigrp musiałem wcisnąć ENTER i dopiero wszystkie logi pokazało

Kod: Zaznacz cały

R1#
R1#conf t
Enter configuration commands, one per line.  End with CNTL/Z.
R1(config)#logging on
R1(config)#no logging on
R1(config)#exit

%SYS-5-CONFIG_I: Configured from console by consoleR1#
R1#clear ip eigrp neighbors
Nic się nie działo a po wciśnięciu ENTER:

Kod: Zaznacz cały

R1#
   %DUAL-5-NBRCHANGE: IP-EIGRP(0) 13: Neighbor 172.16.0.1 (Serial1/0) is down: manually cleared
%DUAL-5-NBRCHANGE: IP-EIGRP(0) 13: Neighbor 172.16.0.1 (Serial1/0) is up: new adjacency
R1#
R1#


gorix
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2006, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

#3

#3 Post autor: gorix »

Rzeczywiscie, na innych IOS'ach dziala tak jak powinno. To prawdopodobnie wina softu.
Oczekiwanie na ENTER moze byc spowodowane przez logging synchronous. Z dokumentacji przytoczonej wczesniej:
"The logging synchronous command also affects the displaying of messages to the console. When the logging synchronous command is enabled, messages will only appear after the user types a carriage return."

ODPOWIEDZ