ccsp

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
blade21
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2007, 16:32

ccsp

#1

#1 Post autor: blade21 »

witam

interesuje mnie kurs ccsp chcialem zapytac czy moze sa organizowane jakies szkolanie albo kursy lub czy lepiej sie uczyc w domu ? egzmina trundy ? moze ktos cos wicej mi powie

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

Re: ccsp

#2

#2 Post autor: gubit »

blade21 pisze:witam

interesuje mnie kurs ccsp chcialem zapytac czy moze sa organizowane jakies szkolanie albo kursy lub czy lepiej sie uczyc w domu ? egzmina trundy ? moze ktos cos wicej mi powie
Szkolenia są.
Albo w ośrodkach szkoleniowych (Hector, Solidex) gdzie masz dedykowane autoryzowane szkolenie do każdego egzaminu. Albo Akademia Cisco i kurs NS (Network Security), który przygotowuje do dwóch egzaminów z pięciu:
http://itu-itc.elka.pw.edu.pl/fns.html

blade21
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2007, 16:32

#3

#3 Post autor: blade21 »

pewnie to troche głupie pytanie ale warto isc w ccsp? moze ccnp? w wrocku tez jest jakas akademia?

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

#4 Post autor: domin »

blade21 pisze:pewnie to troche głupie pytanie ale warto isc w ccsp? moze ccnp? w wrocku tez jest jakas akademia?
To pytanie zadaj sobie - co cie interesuje/co chcesz robić
.ılı..ılı.

blade21
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 31 sie 2007, 16:32

#5

#5 Post autor: blade21 »

no wiem.co chce co mnie interesuje. dlatego chce to :) zastanawiam sie czy sa takie kursy jak sa na ccna? najlepiej w wrocku

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#6

#6 Post autor: vrankom »

blade21 pisze:no wiem.co chce co mnie interesuje. dlatego chce to :) zastanawiam sie czy sa takie kursy jak sa na ccna? najlepiej w wrocku
spytaj Sindar ona zaczela ccnp we wrocku i ponoc bedzie ccsp...

V.

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

#7

#7 Post autor: borekbp »

domin pisze:
blade21 pisze:pewnie to troche głupie pytanie ale warto isc w ccsp? moze ccnp? w wrocku tez jest jakas akademia?
To pytanie zadaj sobie - co cie interesuje/co chcesz robić
Temat był już gdzieś tu na forum omawiany. Ale moim zdaniem samo CCSP to troszeczkę mało. CCNP + CCSP lub CCNP + CCVP to super alternatywy.
Na CCSP nie nauczysz się, np. QoS'a, podstaw telefonii itd.. no i raczej ciężko Ci będzie kiedyś zdać CCIE. Ale to moje zdanie. Osobiście marzę o pracy gdzie będzie będę jedynie od firewalli, IPS, VPN i NAC...;)

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

#8 Post autor: domin »

borekbp pisze:
domin pisze:
blade21 pisze:pewnie to troche głupie pytanie ale warto isc w ccsp? moze ccnp? w wrocku tez jest jakas akademia?
To pytanie zadaj sobie - co cie interesuje/co chcesz robić
Temat był już gdzieś tu na forum omawiany. Ale moim zdaniem samo CCSP to troszeczkę mało. CCNP + CCSP lub CCNP + CCVP to super alternatywy.
Na CCSP nie nauczysz się, np. QoS'a, podstaw telefonii itd.. no i raczej ciężko Ci będzie kiedyś zdać CCIE. Ale to moje zdanie. Osobiście marzę o pracy gdzie będzie będę jedynie od firewalli, IPS, VPN i NAC...;)
A jak sie masz nauczyć telefonii jak to jest ścieżka Security? Samo CCSP też jest dobre, jak ktoś w tym siedzi dokładnie.
.ılı..ılı.

borekbp
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 29 sie 2005, 23:31

#9

#9 Post autor: borekbp »

domin pisze: A jak sie masz nauczyć telefonii jak to jest ścieżka Security? Samo CCSP też jest dobre, jak ktoś w tym siedzi dokładnie.
Tylko sugeruję, że nie zawsze znajdziesz pracodawcę, który da Ci dobrą kasę i pozwoli Ci jedynie grzebać w firewallach i w innych z produktach security. Czasem będzie trzeba coś na CCM zrobić, czasem skonfigurować jakiś multihoming lub wrzucić ruch z jakiegos serwera w inną klasę ruchu... itd... nie jest tak, że sobie gdybam, tylko znam już trochę "sieciowców" i wiem jak jest - niestety;) Ale fajnie byłoby mieć pracę właśnie taką gdzie wykonuje się zadania głównie z zakresu CCSP

ODPOWIEDZ