CCNP recertyfikacja

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Scorpio
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2005, 12:02

CCNP recertyfikacja

#1

#1 Post autor: Scorpio »

W marcu kończy mi się CCNP - rozumiem że aby recertyfikować muszę zdać jakikolwiek z egzaminów z aktualnej ścieżki.

Do kiedy mam czas na zdanie tego egzaminu ?

TIA

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Do dnia recertyfikacji, ktory widnieje w systemie, ale jak zycie pokazuje lepiej zdac kilka dni przed... A przynajmniej sprobowac podejsc kilka dni przed, bo jakby przypadkiem sie nie udalo, to zawsze jeszcze troche czasu zostaje na poprawke ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
z3ll
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:15
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

#3 Post autor: z3ll »

Możesz również zdać egzamin wyższego stopnia ;-).
Obrazek

Awatar użytkownika
kollek
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Wroclaw

#4

#4 Post autor: kollek »

machnij CCIE :)

Scorpio
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2005, 12:02

#5

#5 Post autor: Scorpio »

Gdzie w systemie jest ostateczny termin recertyfikacji ? Nijak go nie widze - jest tylko termin kiedy konczy mi sie CCNP.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

Scorpio pisze:Gdzie w systemie jest ostateczny termin recertyfikacji ? Nijak go nie widze - jest tylko termin kiedy konczy mi sie CCNP.
Nie ma oddzielnego czasu dla waznosci certa i recertyfikacji. No i jesli do tego czas zrobisz recertyfikacje, to bedziesz ok... jak zrobisz po to zdasz sobie poprostu jeden z egzaminow i recertyfikacji nie bedzie, bo certyfikacje bedzie expired.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Scorpio
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2005, 12:02

#7

#7 Post autor: Scorpio »

OK czyli rozumiem ze po czasie jak moje CCNP straci waznosc wystarczy ze zdam np switching i znow bede mial certa na 3 lata ?

MG
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 24 cze 2006, 13:51

#8

#8 Post autor: MG »

Nie - będziesz miał zdany tylko switching. Do CCNP braknie CCNA + BSCI + ONT + ISCW :wink:

dazzy
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 24 sie 2008, 18:08
Lokalizacja: Wrocław

#9

#9 Post autor: dazzy »

Czy w przypadku zdanych 2/3 egzaminów CCNP również występuje deadline na dokończenie pozostałych egzaminów ? Inaczej mówiąc, czy od zdania ostatniego egzaminu mam 36 miesięcy na zdanie kolejnego czy nie ma określonego terminu ?
Design today with tomorrow in mind

razor
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 13 paź 2006, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: razor »

Wszystkie egzaminy z danej ścieżki certyfikacyjnej musisz zdać w ciągu 36 miesięcy w tym przypadku ROUTE, SWITCH oraz TSHOOT.

Outlaw
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:49
Kontakt:

#11

#11 Post autor: Outlaw »

razor pisze:Wszystkie egzaminy z danej ścieżki certyfikacyjnej musisz zdać w ciągu 36 miesięcy w tym przypadku ROUTE, SWITCH oraz TSHOOT.
A nie jest tak że zdanie jednego z modułów przedłuża termin skończenia całości o kolejne 3 lata? Czy jest tak że od zdanie pierwszego egzaminu ma się 3 lata na dokończenie całej ściezki, a jak się nie skończy to od nowa się zaczyna?

razor
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 13 paź 2006, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

#12

#12 Post autor: razor »

Z tego co wiem każdy egzamin ze ścieżki professional ma ważność 3 lat - 36 miesięcy.
Zdawanie poszczególnych egzaminów z tego poziomu nie wpływa w żaden sposób na pozostałe. Ma wpływ (tj. przedłuża ważność o te 36miesięcy) jedynie na pełne certyfikacje jak CCNA, CCNP czy CCIP.
Niestety Certification Tracking System Cisco ma tak beznadziejny interfejs że nic z niego nie można się dowiedzieć.
Kolega tez się ostatnio zdziwił bo myślał że CCIP już na finiszu ale okazało się że BSCI juz po terminie :)

Outlaw
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:49
Kontakt:

#13

#13 Post autor: Outlaw »

Czyli cały CCNP trzeba machnąć w 3 lata od zdania pierwszego egzaminu? Bo przez szukajkę znalazłem posty gdzie ktoś pisał że CCNP można zdawać nawet 9 lat i pisał właśnie o tym że każdy pojedynczy egzamin przedłuża termin zdawania o kolejne 3 lata.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

#14 Post autor: domin »

Outlaw pisze:Czyli cały CCNP trzeba machnąć w 3 lata od zdania pierwszego egzaminu? Bo przez szukajkę znalazłem posty gdzie ktoś pisał że CCNP można zdawać nawet 9 lat i pisał właśnie o tym że każdy pojedynczy egzamin przedłuża termin zdawania o kolejne 3 lata.
Tak właśnie jest, sprawdzone w real'u przez kilka osób z forum
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#15

#15 Post autor: Wlochaty »

domin pisze: Tak właśnie jest, sprawdzone w real'u przez kilka osób z forum
Ponad 600 postow, a jednak dalej problemy z cytowaniem... Zastanow sie co wynika z Twojego posta: czy CCNP mozna zdawac w 9 lat bo kazdy egzamin przedluza waznosc calosci o 3 lata? Czy moze masz 3 lata na zdanie calego CCNP? Ktory wariant przetestowali koledzy z forum ?
Wlochaty

ODPOWIEDZ