CCNP od czego zaczac

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

CCNP od czego zaczac

#1

#1 Post autor: miro20 »

Witam , chcialbym podjac sciezke ccnp do ktorego egzaminu najlepiej pierw sie zabrac powiedzmy ze chcial bym zaczac od najprostszych rzeczy , ktory z egzaminow wedlug was powinienem probowac zdawac na poczatku http://www.cisco.com/web/learning/le3/l ... _home.html ksiazki juz raczej wybralem Self study

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Powiedzialbym, ze od BSCI, no ale to bylbym ja ;)

Ogolnie to jednak polecalbym zaczecie od Search, bo temat byl kilka razy :P

Druga rzecz, to nikt na tym forum, no poza Toba, nie wie w czym jestes dobry, a w czym nie. Aby sie nie zniechecac, zaczni od egzaminu z tematu, ktory znasz/rozumiesz najlepiej. Zdanie egzaminu bedzie dobrym kopem do dalszej nauki.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

kaptur
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Reading, UK

#3

#3 Post autor: kaptur »

J.W. Plecam nie zaczynać od najłatwiejszych. Ja zacząłem od BSCI, potem BCMSN. Teraz uczę się do ISCW i na koniec zostawiam sobie ONT. Uważam że taka kolejność jest najlepsza. Ale to subiektywne zdanie. :)

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

Re: CCNP od czego zaczac

#4

#4 Post autor: bugi »

miro20 pisze:Witam , chcialbym podjac sciezke ccnp do ktorego egzaminu najlepiej pierw sie zabrac powiedzmy ze chcial bym zaczac od najprostszych rzeczy , ktory z egzaminow wedlug was powinienem probowac zdawac na poczatku http://www.cisco.com/web/learning/le3/l ... _home.html ksiazki juz raczej wybralem Self study
Witaj
Większość rozpoczyna od BSCI , BCMSN ... , ja też tak zacząłem swieżo po CCNA właśnie uczę się do BSCI. Niektórzy uważają BSCI za najtrudniejszy a niektórzy nie, to zależy czy masz jakieś doświadczenie i czy masz już jakąś wiedzę z poszczególnych działów które pokrywa CCNP.
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#5

#5 Post autor: Deidara »

Jak już gdzieś pisałem ISCW i ONT to nie egzaminy tylko dobry żart. Dlatego warto skupić się na BSCI i BCMSN. Są najfajniejsze i najbardziej uczące.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
miro20
wannabe
wannabe
Posty: 471
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:02

#6

#6 Post autor: miro20 »

Zakupilem ksiazke do BSCI jak narazie , nad sprzetem zastanowie sie troszku pozniej :)

horac

#7

#7 Post autor: horac »

sprzet to cos co podbudowuje.. jak patrze na moje pudelka.. to ahhhhh

i zupelnie nie rozumiem ludzi ktorzy wola kupic nowa pare butow i spodnie zamiast zainwestowac w switcha albo router :wink:

Awatar użytkownika
Graf_Zero
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:23

#8

#8 Post autor: Graf_Zero »

horac pisze: i zupelnie nie rozumiem ludzi ktorzy wola kupic nowa pare butow i spodnie zamiast zainwestowac w switcha albo router :wink:
taaaa, ale sprobuj wytlumaczyc to zonie... :mrgreen:

kaptur
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Reading, UK

#9

#9 Post autor: kaptur »

horac pisze: i zupelnie nie rozumiem ludzi ktorzy wola kupic nowa pare butow i spodnie zamiast zainwestowac w switcha albo router :wink:
Szczególnie jeśli para butów i spodnie mają być np. dla dziecka :)

horac

#10

#10 Post autor: horac »

Kaptur bez hardcorow... potrzeby dziecka jeszcze mozna zrozumiec.. ale potrzeby zony to juz roznie hehe

Morfi
wannabe
wannabe
Posty: 174
Rejestracja: 26 wrz 2008, 18:17

#11

#11 Post autor: Morfi »

horac pisze:Kaptur bez hardcorow... potrzeby dziecka jeszcze mozna zrozumiec.. ale potrzeby zony to juz roznie hehe
offtop: hehe prawda.

Ja tam bym zaczynał od BCMSN - zaraz po CCNA - niewielkim kosztem można to pchnąć do przodu - zależy od wiedzy zdającego.

Awatar użytkownika
z3ll
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:15
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

#12 Post autor: z3ll »

Albo od ISCW, jak ktoś ma zdane CCNA: Security :roll: .
Obrazek

horac

#13

#13 Post autor: horac »

BCMSN to jest jeden problem.. switche.. jak ktos ma zabawki to nie ma problemu.. jak ktos nie ma.. to juz ciezej.. chyba ze ktos lubi na sucho cisnac wiedze..

Awatar użytkownika
bombel
wannabe
wannabe
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2008, 02:57
Lokalizacja: Wroclaw

#14

#14 Post autor: bombel »

predzej czy pozniej trzeba bedize zdac bcmsn wiec lepiej predzej sie zastanowic skad wziasc sprzet/zdalny lab itp... ewentualnie dynamips ale ze switchingiem raczej slabo (co nie znaczy ze sie nie da). Dodatkowo jak by ktos planowal znalezc prace przed skonczeniem calego CCNP to napewno bcmsn jest priorytetowe. Ja zdaje w kolejnosci bcmsn,bsci,iscw,ont i uwazam ze jest to optymalne rozwiazanie, dwa pierwsze mozna dowolnie zamieniac
Pozdrowienia z Wrocławia

kaptur
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:05
Lokalizacja: Reading, UK

#15

#15 Post autor: kaptur »

bombel pisze:Dodatkowo jak by ktos planowal znalezc prace przed skonczeniem calego CCNP to napewno bcmsn jest priorytetowe.
W moim przypadku tak było, znalazłem pracę po skończonym CCNA i z BSCI. Gdyby nie zdane BSCI to raczej nie dał bym rady.

ODPOWIEDZ