CISCO 1751 & PIX 506E connection failure

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
utom
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 17:41

CISCO 1751 & PIX 506E connection failure

#1

#1 Post autor: utom »

Witam

Z góry przepraszam za lamerskie pytanie.

Próbuję podłączyć router 1751 &z firewallem PIX 506E za pomocą zwykłego przewodu CAT5e.

Niestety urządzenia nie chcą nawiązywać połączenia, gdy próbuję wykorzystać wbudowane porty FastEthernet. Po prostu porty pozostają w stanie down.

Działa OK z portami z modułu WIC-4ESW zinstalowanym w 1751. Z wbudowanym połączenie nie następuje.

Mam podejrzenia, czemu tak się może dziać, lecz postanowiłem jeszcze zapytać wyjadaczy w branży.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć czemu tak się dzieje? A może istnieje sposób nakłonienia tych urządzeń do współpracy po ww. portach?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Sponsorem programu bedzie kabel skrosowany ;)

A i pytanie wyciagajace - w jaki sposob Twoje pytanie laczy sie z ktorakolwiek certyfikacja Professional? Tak z ciekawosci, skoro w tej sekcji to wrzuciles...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

utom
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 17:41

#3

#3 Post autor: utom »

Witam,

Dzięki.

O ile ubolewam nad faktem różnicy wiedzy i doświadczenia między nami, to cieszy mnie to, że przynajmniej wątpliwości mamy podobne.

Poziom pytania wydał mi się tak odstający poziomem od większości grup, że podszedłem to tematu losowo. :oops:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Najwazniejsze jest jednak czy zastosowanie kabla skrosowanego pomoglo, czy tez nie :?:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

utom
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 17:41

#5

#5 Post autor: utom »

Właśnie wiszę pod sufitem i zarabiam.

Obiecuję, że zaraportuję rezultat. :roll:

utom
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2009, 17:41

#6

#6 Post autor: utom »

Poszło. :D

Jaki piekny koniec weekendu.

Jeszcze raz, ślicznie dziękuję i przepraszam za temat rodem z nizin.

Pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

Jak to mowia nie ma sprawy; poczatki bywaja trudne, wiec nie ma co przepraszac :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ