Integracja Cisco z innym sprzętem lub softem

Pytania dt. certyfikacji CCNP, CCDP, CCSP, CCIP oraz CCVP
Wiadomość
Autor
mic.jankowski
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Integracja Cisco z innym sprzętem lub softem

#1

#1 Post autor: mic.jankowski »

Mam taki drobny problem. Pracuję w dużym szpitalu we Wrocławiu. Szpital ma jedną główną lokalizację i dwie dodatkowe kliniki w innych częściach miasta. Mam jeden router cisco 871 w głównej lokalizacji, chciałbym, zestawić VPN z lokalizacjami oddalonymi, ale w nich mam routery na linuxach. Router Cisco dostaliśmy w tzw. podarunku i nie mam dostępu do oprogramowania Cisco VPN Client pod linuxa. Dlatego chciałem zapytać
- Czy jest jakaś inna możliwość zdobycia takiego oprogramowania?
- a może Cisco VPN Client jest nie potrzebny i możliwe byłoby zestawienie VPN np. w linuxowej technologii Open VPN, ale tak, że właśnie jedną ze stron jest mój nieszczęsny 871?

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Z góry przepraszam, jeżeli moje pytanie jest nie na miejscu. Jestem nowy na tym forum.
Jak również jestem w trakcie czwartego semestru CCNA.Mam natomiast za sobą zestawianie VPN-a na linuksie właśnie z wykorzystanie Open VPN

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
Isam
wannabe
wannabe
Posty: 544
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: PL

Re: Integracja Cisco z innym sprzętem lub softem

#3

#3 Post autor: Isam »

mic.jankowski pisze:Mam taki drobny problem. Pracuję w dużym szpitalu we Wrocławiu. Szpital ma jedną główną lokalizację i dwie dodatkowe kliniki w innych częściach miasta. Mam jeden router cisco 871 w głównej lokalizacji, chciałbym, zestawić VPN z lokalizacjami oddalonymi, ale w nich mam routery na linuxach. Router Cisco dostaliśmy w tzw. podarunku i nie mam dostępu do oprogramowania Cisco VPN Client pod linuxa. Dlatego chciałem zapytać
- Czy jest jakaś inna możliwość zdobycia takiego oprogramowania?
- a może Cisco VPN Client jest nie potrzebny i możliwe byłoby zestawienie VPN np. w linuxowej technologii Open VPN, ale tak, że właśnie jedną ze stron jest mój nieszczęsny 871?

Pozdrawiam serdecznie
Na linuxie jako klient z routerami cisco ladnie dziala VPNC linuksowy.

Co do laczenia calych lokalizacji to pozostaje OpenS/WAN (moja wiedza na te temat nie jest najaktualniejsza). OpenVPN dziala po SSL ...

ODPOWIEDZ