CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 19:18

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post #1 : 17 sty 2010, 01:07 
wannabe
wannabe

Witam
Nie za bardzo pasuje watek tutaj. ale nie widze nic lepszego.
Ostatnio dowiedzialem sie ze do specjalizacji advanced r&s dla partera o certyfikacji premier, musze byc ludzie Account manager, Field Engenier i System Engenier, i ze role FE i SE moze pelnic jedna osoba, a jakos ze stron cisco mi wynika ze koniecznie musza byc trzy rozne osoby, jak to jest ?

Post #2 : 17 sty 2010, 01:11 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Witam
Nie za bardzo pasuje watek tutaj. ale nie widze nic lepszego.
Ostatnio dowiedzialem sie ze do specjalizacji advanced r&s dla partera o certyfikacji premier, musze byc ludzie Account manager, Field Engenier i System Engenier, i ze role FE i SE moze pelnic jedna osoba, a jakos ze stron cisco mi wynika ze koniecznie musza byc trzy rozne osoby, jak to jest ?
Przeczytaj dokładnie to co jest napisane tutaj:

http://cisco.com/web/partners/pr11/pr8/ ... mmary.html

Tytuł:
Post #3 : 17 sty 2010, 01:25 
wannabe
wannabe

no wlasnie tym sie kierowalem, z tego wynika ze musza byc 3 rozne osoby a facet z rrc mowil mi ze fe i se moze pelnic jedna osoba, stad moje zdziwienie

Tytuł:
Post #4 : 17 sty 2010, 01:43 
CCIE
CCIE

Cytuj:
no wlasnie tym sie kierowalem, z tego wynika ze musza byc 3 rozne osoby a facet z rrc mowil mi ze fe i se moze pelnic jedna osoba, stad moje zdziwienie
"Individuals may not cross-populate between the AM, SE and FE roles. SMB, CRM Express and VPN-Firewall specializations are not limited by the above allocation rules.".

Taka możliwość o której piszesz dotyczy tylko certyfikacji Select. Jeśli chodzi o dystrybucję - kieruj zapytanie do Slawka Baranowskiego (slbarano@cisco.com) i Angeliki Kowalskiej (akowalsk@cisco.com) jeśli masz jakieś pytania a firma z jakiegoś powodu chce zdobyć certyfikację Premier.

Tytuł:
Post #5 : 17 sty 2010, 01:51 
wannabe
wannabe

no dzieki za potwierdzenie mojej niepewnosci
Jeszcze jedno pytanie, na pokazie isr g2 na slajdzie widzialem cos takeigo ze 3945 ma wydajnosc 150 Mb/s a wedlog dokumentu "Portable Product Sheets – Routing Performance" dostepnege na stronach cisco wydajnosc tego routera wynosi 502.78 Mb/s. Ktora wersja jest prawdziwa ?

Tytuł:
Post #6 : 17 sty 2010, 01:57 
CCIE
CCIE

Cytuj:
no dzieki za potwierdzenie mojej niepewnosci
Jeszcze jedno pytanie, na pokazie isr g2 na slajdzie widzialem cos takeigo ze 3945 ma wydajnosc 150 Mb/s a wedlog dokumentu "Portable Product Sheets – Routing Performance" dostepnege na stronach cisco wydajnosc tego routera wynosi 502.78 Mb/s. Ktora wersja jest prawdziwa ?
Wydajnosc 150Mbit/s to wartość dla 'with services', czyli HQoS+NAT+FW+VPN+milard innych funkcjonalności. 502,78Mbit/s wynika wprost z przeliczenia 982kppsów i jak dokument opisuje w nagłówku:

"Numbers are given with 64 byte packet size, IP only, and are only an indication of raw switching performance"

Tytuł:
Post #7 : 17 sty 2010, 08:40 
wannabe
wannabe

No ok, Lukasz ja umie czytac, tylko nie zdawalem sobie sprawy ze to moze byc az taka roznica, w sumie ponad trzykrotna, ale dzieki za odpowiedz.

Tytuł:
Post #8 : 17 sty 2010, 18:55 
CCIE
CCIE

Cytuj:
No ok, Lukasz ja umie czytac, tylko nie zdawalem sobie sprawy ze to moze byc az taka roznica, w sumie ponad trzykrotna, ale dzieki za odpowiedz.
Nie bardzo rozumiem co rozumiesz pod 'różnica'.

W PDFie wartości podane są dla najgorszego możliwego scenariusza - małe pakiety. Dla platform programowych oznacza to, że CPU jest najbardziej narażone na przeciążenie, a jednocześnie w przepustowości wcale dużo ruchu się nie przenosi. Innymi słowy, te 982kpps przekłada się przy takim założeniu na zaledwie 502Mbit/s - gdyby zwiększyć ruch do 1500 bajtów per pakiet możnaby teoretycznie otrzymać pasmo aż 11,7Gbit/s co nie bardzo jest jak 'skonsumować' - ISR 3900 ma 3 porty GE, dodatkowo można dołożyć cztery HWICki - sama szyna wewnętrzna 3900 przeniesie to spokojnie (jest nieblokująca).

W momencie gdy włączy się na takim routerze usługi, tj. HQoS, Firewall, NAT, etc - wydajność w pakietach na sekundę spadnie - o czym my mówimy otwarcie, a pozostali producenci zdają się udawać, że ich procesor podlegający tym samym prawom to nie dotyczy. I stąd pozycjonowanie - 3945 jest pozycjonowany z włączonymi usługami dla łącz nie przekraczających wydajnością 150Mbit/s w każdą stronę. Oczywiście, że można zrobić więcej (patrz wyliczenie powyżej), ale te 150Mbit/s powinno dac się zrobić zawsze (w rozsądnych granicach). Przy samych ACLkach, uRPFach to nadal jest ponad pełne GE, problemem jest raczej NAT, FW, VPNy i IPS.

Partnerzy będą wkrótce dosyć szczegółowo informowani jak ISRy G2 zachowują się w różnych warunkach - testów narobiliśmy mnóstwo.

Tytuł:
Post #9 : 17 sty 2010, 20:14 
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Partnerzy będą wkrótce dosyć szczegółowo informowani jak ISRy G2 zachowują się w różnych warunkach - testów narobiliśmy mnóstwo.
A partnerzy mając wielkie zaufanie do vendora i tak sobie pudełka przeorają własnymi testami :P

Blog: http://blog.it-playground.eu

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Tytuł:
Post #10 : 17 sty 2010, 20:17 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Cytuj:
A partnerzy mając wielkie zaufanie do vendora i tak sobie pudełka przeorają własnymi testami :P
Oczywiście. I spróbują odpalić CME :P

Tytuł:
Post #11 : 17 sty 2010, 20:37 
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście. I spróbują odpalić CME :P
Jesteś pewny, że żaden ząb cię nie boli? :P

Blog: http://blog.it-playground.eu

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Tytuł:
Post #12 : 17 sty 2010, 21:45 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie wygrzebałem test dla 3945 - robi 8Gbit/s FD dla czystego routingu pakietów 1500 bajtowych, w kombinacji 3 porty GE na płycie, dwa porty GE na HWICkach i 3 porty na kartach ESM. To górna granica tej architektury.

Tytuł:
Post #13 : 17 sty 2010, 21:46 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Jesteś pewny, że żaden ząb cię nie boli? :P
Dobrze że pytasz! :D Właśnie na najbliższy piątek wybieram się na wyrwanie ostatniego, klamka zapadła. No chyba że jednak okażę się leniem i postanowię przeżyć jeszcze jeden weekend przed :P

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00