Nortel GbESM L2-L3 switch do chassis IBM Blade

wszystko inne - NIE licząc sprzętu typu SOHO!!!
Wiadomość
Autor
chichio
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2005, 09:14

Nortel GbESM L2-L3 switch do chassis IBM Blade

#1

#1 Post autor: chichio »

Ktos z was mial stycznosc z ta zabawka z polaczeniu z IBM bladecenter ? Mam pewien maly problem z konfigiem trunkow...

juggler
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2006, 10:21

#2

#2 Post autor: juggler »


chichio
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2005, 09:14

#3

#3 Post autor: chichio »

No tez sie dogrzebalem do tego linka jescze przed Twoim postem i wlasnie sie przestawiam z cli C na cli N :)
Tak czy inaczej dziekowka za pomoc :) W tygodniu musze nortela pozenic z blejdami ibmowskimi i mysle ze dam rade. Jak to kiesdys powiedzial ktos madry: trzeba poszerzac swoje horyzonty a nie tylko csico cisco i cisco :)

Awatar użytkownika
Piotrek
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 28 sie 2005, 23:12
Lokalizacja: Kraków

#4

#4 Post autor: Piotrek »

Nortel ma dosyc intuicyjne cli pozatym zawsze masz zarzadzanie przez www. Jezeli nie masz problemow z konfiguracja na cisco to tu tez nie powinienes miec problemow.

chichio
wannabe
wannabe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2005, 09:14

#5

#5 Post autor: chichio »

Zgadza sie , defaultowe cli czyli AOS Nortela jest przejrzyste jednak wymaga "przestawienia sie".
Ja uzylem opcji przejscia w tryb CLI a`la Cisco:

Kod: Zaznacz cały

Main# boot/mode ISCLI
I po tej operacji juz jest ok.
Ponizej podaje linka dla osob ktore rowniez po dluzszym obcowaniu ze sprzetem Cisco wsiadly chwilowo na Nortela i chcialyby poczytac manuala ISCLI/AOS:

ftp://ftp.software.ibm.com/systems/supp ... d00036.pdf

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#6

#6 Post autor: sobolaqe1 »

przypne sie do tego watku :)
mam dwa takie switche jak w temacie i wlasnie robilem upgrade softu, jeden poszedl bez problemu, drugi wstal ale nie pozwala mi sie juz zalogowac(dziala tylko konto usera)

ma ktos jakis pomysl jak to ugrysc?
grzebie po sieci od godziny i nawet nie moge znalesc procedury password recovery !! przy cisco to jedno zapytanie do googla i jest krok po kroku opis a przy nortelu cisza...

bede wdzieczny za jakas pomoc

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#7

#7 Post autor: sobolaqe1 »

dobra po temacie
switch po reboocie korzystal z bazy userow na blade chasis a nie z lokalnej zdefiniowanej na switchu..... admin do blade zadzialal na switchu :shock:

ODPOWIEDZ